tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Jano7711    65

Pisał stronę wcześniej, że te 40N daje w nitrofosce przedsiewnie. Ja u siebie dałem ok 63N w RSM przedsiewnie pod agregat, druga taka sama dawka pójdzie gdzieś przy 1 kolanku chyba, mowa oczywiście o pszenicy jarej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemqs    0

Siemanko farmery, stosował ktoś produkty intermag u na użytki zielone w 100 % ? chodzi mi żadne saletry potasy i fosfory w granulacie, tyko po prostu to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam   używam rsm 32 od 2 lat pod rzepak i pszenice .A w tym roku chce zastosować też pod kukurydzę przed wschodami w dawce 300l/h . co myślicie o tym ? Zawsze stosowałem 250 kg mocznika oczywiście wieloskładnikowe  w obu przypadkach też jest stosowany  Czy może dać przed agregatem i wymieszać z ziemią ? Tak  by było lepiej pewnie  mniejsze straty azotu prawda? RSM w zbożach i rzepaku piękna sprawa a jak sie sprawdzi w kukurydzy ?

Edytowano przez telega-pawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Też jestem ciekawy,bo mam taki sam plan. Jak Ty zawsze dawałem tylko mocznik przedsiewnie i nic więcej. W RSM jest połowa saletry i ciekawe co z tym będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  Pod agregat 300 kg yara corn i  250 kg mocznika  tak dawałem A teraz chce dać sól potasową 200 kg +100 kg polidapu 18/46 i ten rsm 300l    może i lepiej bo sól będzie lepsza  bo jak by miał być taki suchy rok jak tamten to lepiej Prawda taka że jak będzie sucho to pewnie smarowanie miodem nie pomoże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jaka ilość RSM 32 będzie bezpieczna dolistnie w rapsie i pszenicy?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Witam   używam rsm 32 od 2 lat pod rzepak i pszenice .A w tym roku chce zastosować też pod kukurydzę przed wschodami w dawce 300l/h . co myślicie o tym ? Zawsze stosowałem 250 kg mocznika oczywiście wieloskładnikowe  w obu przypadkach też jest stosowany  Czy może dać przed agregatem i wymieszać z ziemią ? Tak  by było lepiej pewnie  mniejsze straty azotu prawda? RSM w zbożach i rzepaku piękna sprawa a jak sie sprawdzi w kukurydzy ?

 

Spokojnie RSM przed siewem i wymieszaj agregatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

niektorzy twierdza ze te te skierowane otworami w ziemie sa lepsze niz te co rozbryzguja do tylu bo niby jest mniejsze ryzyko poparzenia bo strumien skierowane jest pod cisnieniem w doł i szybciej dotrze do ziemi spływajac po roslinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Ja mam z mmat, dają taki strumień: http://zapodaj.net/435924535c2d5.jpg.html

Wiem, że zdjęcie jest słabe, ale coś tam widać. RSM zastosowałem na 1 dawkę i przedsiewnie, póki co przypalenia zauważyłem jedynie na śladach po ciągniku. Zobaczymy jak się spiszą w 2 dawce, więcej nic nie mogę powiedzieć bo 1 sezon stosuję RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Chyba nie ważne czy początkujący czy nie ważne aby nie przypalało uprawy.

Zawsze będą poparzenia. Jak ktoś nie ma pojęcia to założy albuzy i popali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

po jakim czasie mogą wystąpić ewentualne poparzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Panowie mam pytanie odnośnie czy stanie się coś złego jeżeli zostawiłbym trochę rsmu na przyszły rok?  Po prostu troche za dużo kupiłem i nie chce wylewać wszystkiego na pole ale czy uda się go przetrzymac do przyszłego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pszenice sianą w listopadzie  i jest słabo rozkrzewiona dostała   już pierwsza dawke  rsm 26 250 litrow i pytanie  polać teraz 2 dawke250 l  czy posypać po 100 saletry i za 2 tyg dopiero rsm 250 litrow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Kolego. Póki czas 0.5 -0.7 l na a stabilanu czy czegoś podobnego plus 300 g miedzi plus mangan. Po dwoch tygodniach nie poznasz pola....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Panowie stosowal ktos RSM dolistnie (zamiast mocznika) jaka ilosc na 100l nie uszkodzi rosliny? Slyszalem ,ze rolnicy tak robia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj