Skocz do zawartości
tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nawóz RSM - zalety i zasady stosowania

Jano7711    14

Pisał stronę wcześniej, że te 40N daje w nitrofosce przedsiewnie. Ja u siebie dałem ok 63N w RSM przedsiewnie pod agregat, druga taka sama dawka pójdzie gdzieś przy 1 kolanku chyba, mowa oczywiście o pszenicy jarej.

przemqs    0

Siemanko farmery, stosował ktoś produkty intermag u na użytki zielone w 100 % ? chodzi mi żadne saletry potasy i fosfory w granulacie, tyko po prostu to ?

Witam   używam rsm 32 od 2 lat pod rzepak i pszenice .A w tym roku chce zastosować też pod kukurydzę przed wschodami w dawce 300l/h . co myślicie o tym ? Zawsze stosowałem 250 kg mocznika oczywiście wieloskładnikowe  w obu przypadkach też jest stosowany  Czy może dać przed agregatem i wymieszać z ziemią ? Tak  by było lepiej pewnie  mniejsze straty azotu prawda? RSM w zbożach i rzepaku piękna sprawa a jak sie sprawdzi w kukurydzy ?

Edytowano przez telega-pawel

Wiadomość z agroFakt.pl

ptaszyna    125

Też jestem ciekawy,bo mam taki sam plan. Jak Ty zawsze dawałem tylko mocznik przedsiewnie i nic więcej. W RSM jest połowa saletry i ciekawe co z tym będzie. 

Pod agregat 300 kg yara corn i  250 kg mocznika  tak dawałem A teraz chce dać sól potasową 200 kg +100 kg polidapu 18/46 i ten rsm 300l    może i lepiej bo sól będzie lepsza  bo jak by miał być taki suchy rok jak tamten to lepiej Prawda taka że jak będzie sucho to pewnie smarowanie miodem nie pomoże 

Lider19    32

Witam   używam rsm 32 od 2 lat pod rzepak i pszenice .A w tym roku chce zastosować też pod kukurydzę przed wschodami w dawce 300l/h . co myślicie o tym ? Zawsze stosowałem 250 kg mocznika oczywiście wieloskładnikowe  w obu przypadkach też jest stosowany  Czy może dać przed agregatem i wymieszać z ziemią ? Tak  by było lepiej pewnie  mniejsze straty azotu prawda? RSM w zbożach i rzepaku piękna sprawa a jak sie sprawdzi w kukurydzy ?

Spokojnie RSM przed siewem i wymieszaj agregatem.

andrzej1988    102

niektorzy twierdza ze te te skierowane otworami w ziemie sa lepsze niz te co rozbryzguja do tylu bo niby jest mniejsze ryzyko poparzenia bo strumien skierowane jest pod cisnieniem w doł i szybciej dotrze do ziemi spływajac po roslinie

Jano7711    14

Ja mam z mmat, dają taki strumień: http://zapodaj.net/435924535c2d5.jpg.html

Wiem, że zdjęcie jest słabe, ale coś tam widać. RSM zastosowałem na 1 dawkę i przedsiewnie, póki co przypalenia zauważyłem jedynie na śladach po ciągniku. Zobaczymy jak się spiszą w 2 dawce, więcej nic nie mogę powiedzieć bo 1 sezon stosuję RSM

Tomek90    196

Chyba nie ważne czy początkujący czy nie ważne aby nie przypalało uprawy.

Zawsze będą poparzenia. Jak ktoś nie ma pojęcia to założy albuzy i popali.

limusine    8

Panowie mam pytanie odnośnie czy stanie się coś złego jeżeli zostawiłbym trochę rsmu na przyszły rok?  Po prostu troche za dużo kupiłem i nie chce wylewać wszystkiego na pole ale czy uda się go przetrzymac do przyszłego roku?

mam pszenice sianą w listopadzie  i jest słabo rozkrzewiona dostała   już pierwsza dawke  rsm 26 250 litrow i pytanie  polać teraz 2 dawke250 l  czy posypać po 100 saletry i za 2 tyg dopiero rsm 250 litrow?

Alio    61

Kolego. Póki czas 0.5 -0.7 l na a stabilanu czy czegoś podobnego plus 300 g miedzi plus mangan. Po dwoch tygodniach nie poznasz pola....

MatiRol92    9

Panowie stosowal ktos RSM dolistnie (zamiast mocznika) jaka ilosc na 100l nie uszkodzi rosliny? Slyszalem ,ze rolnicy tak robia. :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      macie jakieś sprawdzone firmy gdzie kupujecie w najlepszych cenach nawozy. Chodzi mi o rejon Śląsk -Małopolska.
    • Przez MarcinC360
      Co polecacie,bo Polifoska dosyć droga jest?Sól potasowa czy coś?
    • Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?
    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...