Skocz do zawartości
tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nawóz RSM - zalety i zasady stosowania

martinezo    16

ja rozlałem RSM wczoraj, dawka 170l/ha - żyto i pszenżyto. Zobaczymy jaki będzie efekt, narazie pogoda nie rozpieszcza, chłodno no i w nocy spadło trochę śniegu który topnieje.

Lider19    32

Jak tylko wjadę w pole to dalej będę rozlewał bo nie zdążyłem jeszcze ,RSM 32 cena spadła teraz 890 netto.

Alio    61

Krucze spadki cen nawozu. Kto by się spodziewał? Ja w listopadzie kupiłem rsm 32 po 874 netto więc nie wiele taniej jak teraz chodzi.Ciekawe jaka będzie cena w sierpniu bo wtedy zwykle jest najtańszy. 

Wiadomość z agroFakt.pl

krzysiu    5

Jakie dysze macie do rozlewu okazało się że mój Pilmet jest z inną głowicą i jak chcę kupić TJ 7strumieniowe lub walchlarzowy Lecher to muszę kupić jeszcze adapter za 17netto + dzysza 30netto to 47zł netto x42szt drogo bardzo

Igor03    2

Panowie czy ktoś z was stosuje rsm 32% w jęczmienia ozimym ? Jak tak to ile lejecie na 1 dawkę ?. 

piotrdd    8

A jaką twój pilmet ma głowice, z tego co wiem to 2 średnice fi 17mm i fi 19mm wiec szukaj dysz pod swój wymiar ja używam 7otworowe staben fi 17mm.

Slomek    184

Powiedźcie mi też ktoś teraz oczekuje na przyjazd z puław ? Bo wywołałem 3 tygodnie temu miał być z dnia na dzień i mijają 3 tyg dzwonię do przedstawiciela i słyszę "jedzie" ale moja cierpliwosc już się kończy bo powinien już leżeć na polu.. Powiedźcie mi czy też tak długo oczekiwaliście kiedyś na przyjazd z puław czy coś z firmą która to załatwia jest nie tak, że muszę czekać tak długo ?

Witam ja czekałem 3 tygodnie  i  wczoraj  po południu  dojechał   jeszcze rozlałem 2000 l  a dziś śnieg   Pewno czekamy tak bo  jest sporo zamówień a czas leci 

fezoi    47

Jakie dysze macie do rozlewu okazało się że mój Pilmet jest z inną głowicą i jak chcę kupić TJ 7strumieniowe lub walchlarzowy Lecher to muszę kupić jeszcze adapter za 17netto + dzysza 30netto to 47zł netto x42szt drogo bardzo

Kupiłem ostatnio 7 otworowe fi 19 (sys. arag), miałem w starym opryskiwaczu fi 17(sys.rau) , z kompletem kryz (bez uszczelki) u producenta (staben) po 8,10 netto , bez żadnych adapterów . Podajesz jakie potrzebujesz i takie dostajesz .

Edytowano przez fezoi

Lider19    32

Panowie czy ktoś z was stosuje rsm 32% w jęczmienia ozimym ? Jak tak to ile lejecie na 1 dawkę ?. 

Jęczmień już dostał dwa tygodnie temu oblicz sobie litry. i dawaj w przeliczeniu na kg. jak byś dawał saletrę.

strzechu    33

Powiedźcie mi też ktoś teraz oczekuje na przyjazd z puław ? Bo wywołałem 3 tygodnie temu miał być z dnia na dzień i mijają 3 tyg dzwonię do przedstawiciela i słyszę "jedzie" ale moja cierpliwosc już się kończy bo powinien już leżeć na polu.. Powiedźcie mi czy też tak długo oczekiwaliście kiedyś na przyjazd z puław czy coś z firmą która to załatwia jest nie tak, że muszę czekać tak długo ?

Ja zamowilem dwie beczki , jedna dojechala po 3 tygodniach bez dwoch dni <w ten poniedzialek> a druga jeszcze nie.

O tej porze roku dlugie oczekiwanie to raczej stadard

Edytowano przez strzechu

krzysiu    5

w dobie kryzysu również zamówiłem dysze Staben 7 otworowe zobaczymy czy dobrze zrobiłem

Lider19    32

dziś w nocy ma być mróz może się uda rozlać choć trochę bo mokro, też mam 7 otworowe i jest OK.

fezoi    47

Stabenami rozlewałem 20 lat , dalej bym rozlewał , ale zmieniłem opryskiwacz i stare kołpaki nie pasowały .

andrzej1988    102

Jaką gęstość ma RSM 26N+3S i przy jakiej temperaturze sie krystalizuje. Pytam się bo planuje za rok na druga dawke dać właśnie ten RSM

ptaszyna    125

Koledzy, jak jest ze stosowaniem RSM w burakach. Przed siewnie to wiadomo że można rozlać a po wschodowo?  Można lać na liście czy trzeba stosować węże.

wiesko    12

Jaką gęstość ma RSM 26N+3S i przy jakiej temperaturze sie krystalizuje. Pytam się bo planuje za rok na druga dawke dać właśnie ten RSM

Krystalizacja - 7 stopni C a gestosc przyjmij jak rsm 30 %

tommy66692    10

ja chyba sie jeszcze wstrzymam z RSM na pszenice, moze po swietach, raz ze jeszcze troszke mokro a nie chce narobic kolein, w dodatku w nocy przymrozki a pszenica u mnie ladnie przezimowala wiec chyba nie ma co sie spieszyc.

Co innego rzepak, dawac druga dawke juz w postaci RSM 32? Pierwsza dawka poszla tydzien temu w postaci saletrosanu.

Lider19    32

ja chyba sie jeszcze wstrzymam z RSM na pszenice, moze po swietach, raz ze jeszcze troszke mokro a nie chce narobic kolein, w dodatku w nocy przymrozki a pszenica u mnie ladnie przezimowala wiec chyba nie ma co sie spieszyc.

Co innego rzepak, dawac druga dawke juz w postaci RSM 32? Pierwsza dawka poszla tydzien temu w postaci saletrosanu.

Kurde ja się zastanawiam czy nie sypnąć saletrę zamiast RSM tam gdzie nie da się wjechać ,jak wyschnie a ty planujesz dopiero RSM po świetach.

asharot    176

Co za różnica czy wiedziesz opryskiwaczem czy rozsiewaczem, no chyba że z wiadereczka pojedziesz.

Lider19    32

Opryskiwacz z ciągnikiem ma węższe koła a ciągnik z rozsiewaczem 650 opony ;)

tomek73    189

Jest też inna różnica, że koła z opryskiwacza za sobą ciągniesz, i jak  zaczynasz się topić to  z opryskiwaczem można  nie wyjechać, z rozsiewaczem uciekniesz.

Ja w ciągniku mam z tyły 520 a w  opryskiwaczu 480 ząłożonę i  raz ledwo, ledwo wycofałem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?
    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?
    • Przez tomaszek767
      Cześć
      Jak w temacie chciałem zapytać czy ktoś stosował taki wynalazek? Bo właśnie wpadłem na stronę dystrybutora i jestem ciekaw czy to coś wartego uwagi i czy ktoś ciekawski już to wypróbował. Cena około 1000zł/t. Przy dawkowaniu 2t/ha wychodzi całkiem sporooooooo ale ciekaw jestem co to za wynalazek.