Skocz do zawartości
tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nawóz RSM - zalety i zasady stosowania

MasseyXXXX    10

Ja robie wszystko koncowkami, bo nie mam wezy i nie zamierzam ich kupywac :D

Mam takie pytanie, czy ktos wie czy na Warmii i Mazurach jest jakis dostawca co moglby mi przywiezc jakies 8000L RSM'u?

Bralem z puław, ale drogo wychodzilo.

Dzięki, też na 'chłopski rozum' wydaje mi się, że na pierwszy rzut lepsze będą 7-mio otworowe ze względu na większe pokrycie ziemi a dopiero później końcóki. Pozdrawiam :)

Wiadomość z agroFakt.pl

mariusz27    4

ja mam namiary na przedstawiciela agrohem dobremiasto ktore w swojej ofercie ma rsm jest dystrybutorem na nasz region

MasseyXXXX    10

ja mam namiary na przedstawiciela agrohem dobremiasto ktore w swojej ofercie ma rsm jest dystrybutorem na nasz region

Kolego, a jakie ceny mieli w tym roku? I czy dowiozą mi 8000L, mieszkam od d miasta 20km.

mariusz27    4

cena 1150 brutto, ja tez mam 20 km i bez problemu maja autocysterny wiec żadnych problemów raczej nie bedzie zapewne

MasseyXXXX    10

Kolego, a skad jestes? I czy to cena za tone czy za 1000L?

Edytowano przez MasseyXXXX

mariusz27    4

Jestem z Jezioran nie wiem czy kojażysz a podana cena to cena za tone a tu masz namiarb na handlowca 508 592 936

\

masio513    7

Witam:) a na Bielsk Podlaski (Podlaskie) znacie jakiegoś przedstawiciela z RSM w dobrej cenie? około 10000 litrów.

KlimekPL    123

A ja z kolei zapytam o mazowieckie, jak najbliżej gminy Radzymin. Nigdzie nie mogę znaleźć sprzedawcy, który ma w ofercie RSM, może coś podpowiecie?

Alio    61

Do mnie ma w tym tygodniu przyjechać cysterna RSM 32. Bierzemy do spółki z sąsiadem. Cena 934 brutto. Ja od 2 lat na beczkę 1000l dodaję 80l wody i nie ma żadnego problemu z krystalizacją zimą tyle, że stężenie wtedy spada do ok 30%.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam, gdzie kupie rsm w łódzkim, najlepiej powiat radomszczański. pozdrawiam

miturskir    4

A ja z kolei zapytam o mazowieckie, jak najbliżej gminy Radzymin. Nigdzie nie mogę znaleźć sprzedawcy, który ma w ofercie RSM, może coś podpowiecie?

zwoleń

343    1

Witam.

Mam pytanie rsm 1 raz w życiu będę użytkowa.Czytałem na innych stronach ,że rsm ulega procesowi krystalizacji i po długim czasie magazynowania "wyparowuje" część jego.Pytanie moje brzmi czy to by przeszkadzało jak bym już kupił rsm i rzucił go w garażu i zostawił normalnie na zimie czy by mu nic się nie stało i mógł go normalnie wiosną stosować??I czy trzeba tą wode uzupełniać a jak tak to ile jej lać i do jakiego rsmu 32-30-28?

wiesko    12

Propozycja na RSM 32 ilosc detaliczne (+- 12t) platnos na marzec 2016 880 netto/t.

Edytowano przez wiesko

tomek73    189

Ja zamówiłem 3 samochody po 899 netto. Daleko od fabryki mieszkam.

28 nie powinien się skrystalizować w  garażu, im mniej azotu to  mniej się krystalizuję.32 przy 0 stopni, 28 przy 10 abo  17,  ale nie pamiętam dokładnie,

Alio    61

Witam.

Mam pytanie rsm 1 raz w życiu będę użytkowa.Czytałem na innych stronach ,że rsm ulega procesowi krystalizacji i po długim czasie magazynowania "wyparowuje" część jego.Pytanie moje brzmi czy to by przeszkadzało jak bym już kupił rsm i rzucił go w garażu i zostawił normalnie na zimie czy by mu nic się nie stało i mógł go normalnie wiosną stosować??I czy trzeba tą wode uzupełniać a jak tak to ile jej lać i do jakiego rsmu 32-30-28?

O tym "wyparowywaniu" to coś chyba Kolega żle słyszał. Co do krystalizacji to i owszem. Wszelkie dane są na stronie azorów Puławy. Wystarczy wejść i przeczytać. Co do krystalicacji do 32 krystalizuje się przy ok 0 stopniach, a 28 przy ok minus 18. trzydziestka gdzieś po środku, przy czym jest to temperatura rozworu a nie otoczenia. Ja osobiście biorę zawsze RSM 32 i na beczkę 1000L (w takich przzechowuję) leję ok 85l wody i resztę RSM. Wychodzi z tego stężenie ok 30% i żadnych problemów  z krystalizacją. Ważne żeby lać najpierw wodę potem RSM - lepiej się wtedy miesza. Można też kupić np RSM28 ale ten już cenowo gorzej nieco wychodzi. 

Edytowano przez Alio

ptaszyna    125

Interesuję się RSM  jakiś czas bo chcę w to wejść (czytam ten temat) i wywnioskowałem że kupujecie w tonach a stosuje się w litrach, gdzie jest duża rozbieżność między litrem a kilogramem. To w końcu ile jest tego azotu w zadanej dawce, bo jak stosuję np. saletrę to sprawa prosta a tu stosując np. 200l/ha to trzeba przeliczać na kilogramy czy jak? Może ktoś to mi wyjaśnić?

Alio    61

Tak. Trzeba przeliczyć na kilogramy. 1 litr RSM32 waży 1.32 kg czyli w 100 kg RSM mamy 32 kg azotu a w 100 l mamy 132 kg razy 32% daje 42.2 kh azotu. NIe taka znów wysza matematyka:) Są tabele wydajności dla odpowiednich kryz i ciśnień. Poczytaj cały temat wstecz. Gdzieś to było opisane z linkami. 

Dokładnie tak jak @Alio pisze. Sam w zeszłym roku gdy zaczynałem przygodę z RSM nic nie wiedziałem. Przeczytając temat zrozumiałem wszystko. Jest 50 kilka stron i na ten temat wszystko tu jest elegancko opisane

ptaszyna    125

Wielkie dzięki za radę @robert123, bo bym na to nie wpadł. A następnym razem jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia to nie musisz sie udzielać.

Pytanie mogłem zadać i dzięki za odpowiedz koledzy, już wiadomo o co kaman. Całego tematu nie czytam bo min. dzięki takim użytkownikom jak @robert 123 jest dużo nic nie wnoszącego "pierdu pierdu"

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?
    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?
    • Przez tomaszek767
      Cześć
      Jak w temacie chciałem zapytać czy ktoś stosował taki wynalazek? Bo właśnie wpadłem na stronę dystrybutora i jestem ciekaw czy to coś wartego uwagi i czy ktoś ciekawski już to wypróbował. Cena około 1000zł/t. Przy dawkowaniu 2t/ha wychodzi całkiem sporooooooo ale ciekaw jestem co to za wynalazek.