Skocz do zawartości
tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

RSM: zalety i zasady stosowania

tomek73    189

A jakby taką siarkę dodał do RSM, jak by to trza było połączyć. Mam trochę siarki z cieczy kalifornijskiej.

Tomek90    196

Albo podziała albo nie. Albo będzie plantacja albo gołe pole  :mellow:

Wiadomość z agroFakt.pl

koledzy ja stosuje rsm+s i niby ma mniej azotu ale siarka powoduje że ten azot jest lepiej przyswajalny dla roślin i ogólnie wychodzi na plus tak wiec polecam zresztą polecam wszystkie formy rsm bo to super nawóz 

krzysztof1987 powiedz mi w jakich ilosciach stosujesz ten rsm z siarką?? efekt tak samo szybki jak przy tym 32% a robisz badania gleby na ph?? bo skoro wiecej mocznika to według mnie szybciej zakwasza glebe. chce już kupic ten rsm i musze zdecytowac  wkońcu który. a właścnie skoro ma 26% to nie powinno być  problemu z krystalizacją  bo 32 czesto mi krystalizuje jak za wczasu kupię i później mieszanie :/

Tomek90    196

Jak ma nie być jeśli im mniej procentowy RSM tym mocniej się krystalizuje człowieku. Problem jeszcze może być z poparzeniami jak lejesz kołpakami bo im słabszy RSM tym kropla lżejsza i wolniej spada.

chyba coś Ci sie pomyliło. z tego co pamiętam to  im słabszy tym w niższej temperaturze może być przechowywany. znam takich co dolewają wody żeby się mniej krystalizował jak kupują na zimę. 32 ma przy 0 stopni krystalizację a póżniej przy słapszych ta temperatura spada.

ja nie praktykowałem  rozcieńczania właśnie z tego powodu co piszesz ze większe ryzyko poparzenia i więcej trzeba wywieść w pole:D

a tu na potwierdzenie tego http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/przechowywanie-rsm-zima,54308.html

Tomek90    196

Oj sorry pomyliłem hehe, tak tak im słabszy tym mniej się krystalizuje  :). Ale ludzie biorą  32% do dużych baniaków po paliwie i po ziemie wrzucają pompe na dobe, mieszaja i niby po problemie. Dolanie ileś tam litrów wody też pomaga.

ja też mieszam jak jest potrzeba ale zawsze to dodatkowa praca i mnie wkurza i dlatego zazwyczaj czekam do końca lutego z zakupem ale tak jak w tym roku to duże rusznice na cenie w stosunku do grudnia np.

krzysztof1987 powiedz mi w jakich ilosciach stosujesz ten rsm z siarką?? efekt tak samo szybki jak przy tym 32% a robisz badania gleby na ph?? bo skoro wiecej mocznika to według mnie szybciej zakwasza glebe. chce już kupic ten rsm i musze zdecytowac  wkońcu który. a właścnie skoro ma 26% to nie powinno być  problemu z krystalizacją  bo 32 czesto mi krystalizuje jak za wczasu kupię i później mieszanie :/

kolego rsm leje ok 150 l / ha na jedną dawke  badania robię ale nie co roku i p rsm nie występuje efekt zakwaszania natomiast po rsm +s jest delikatniejszy a czego 

rsm ma ph ok 7 dokładnie nie pamietam ile i jeżeli ktos ma glebe o ph 6 to nawet rsm ją odkwasza 

a rsm +s ma siarke która sama w sobie zakwasza ziemie ja kupuje rsm zawsze w sierpniu jest najtańszy i czeka rok i zawsze sie krystalizuje to jego minus 

dzięki za odpowiedz. jednak chyba zamówie dziś ten32 bo cos sprzedawca mi mówił ze jacyś rolniczy narzekali coć na ten z siarką więc nie bede  ryzykował tylko jak zawsze 32 zamawiam do 20 lutego ma być. a tak z ciekawości pamiętasz po ile płaciłeś w sierpniu??

nie pamietam ile i nie chce nikogo w bład wprowadzać ale kiedys kupowałem na wiosne i ze sprzedawcą jakos w rozmowie wyszło ze sierpień jest najtańsze i faktycznie tak było i teraz kupuje w sierpniu nają martwy sezon i schodzą z cen 

a zawsze sprawdzacie plomby na samochodzie bo kierowca mówił ze kiedyś ktoś wyleciał jak plomba była zerwana a zawiózł rsm i sami kierowcy pilnują  tych plomb bo samochody maja gps i ich po drodze kontrolują z zakładów azotowych 

ja sprawdzałem to do tej pory było u mnie ok 

ja też zwracam uwage na plomby choć to wiadomo jak kierowca sprytny to plomba nic nie gwarantuje. i u mnie czesto zdarza się ze przywozi prywatny przewoźnik nie zakładowe auta wiec ich gps nie  sprawdzą . tak cena brutto za tonę

petro11    19

Z tym kupowaniem dużo wcześniej azotowych to bym dyskutował. Kolega kupił saletrę na jesieni i oczywiście taniej niż obecnie, ale jak ktoś sprzedaje pszenice na jesieni po to żeby kupić RSM taniej to uważam błąd bo po raz kolejny przełom grudnia i stycznie są ceny zbóż sporo wyższe. Ja np. sprzedałem jakościówkę około 100zł netto do przodu od niego także jakoś się kupno jesienią nie kalkuluje... Chodzi mi tylko o tych którzy mają tylko prod. roś. Nawozy mocno w górę i tak nie pójdą bo nie ma ku temu przesłanek a opłacalność gospodarstw ostatnio cieniutko....

tomek73    189

Zboże  dorożeje i nawóz też, więc  tu nie wygra się ani straci. Ja w grudniu kupowałem saletrę po 1200 a teraz 1350,a pszenica zdrożała z 70-80 zł.Więc raczej bym wygrał.

ale jeżeli ktoś ma $ i miały by leżeć w banku to chyba lepiej kupić nawozy i spac spokojnie i czekac do wiosny 

Slomek    184

Jakie dysze polecacie ? Będę na dniach uzbrajał mój opryskiwacz w dysze do RSM i zastanawiam się jakie wybrać ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do RSM polecam najbezpieczniejsze dysze do aplikacji nawozu azotowego ESI ALBUZ. Ciecz podawana jest 6 grubymi strumieniami co ogranicza do minimum ryzyko poparzenia rośliny. Można montować je do każdego typu opryskiwacza, bez zbędnych przedłużek i redukcji.

Można obejżeć je na filmie podczas oprysku:

jeszcze jeden z pola, nawożenie RSM 32%  dawaka jeśli dobrze pamietam to190 l/ha, pszenżyto ozime

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?
    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?
    • Przez tomaszek767
      Cześć
      Jak w temacie chciałem zapytać czy ktoś stosował taki wynalazek? Bo właśnie wpadłem na stronę dystrybutora i jestem ciekaw czy to coś wartego uwagi i czy ktoś ciekawski już to wypróbował. Cena około 1000zł/t. Przy dawkowaniu 2t/ha wychodzi całkiem sporooooooo ale ciekaw jestem co to za wynalazek.