Skocz do zawartości
tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

RSM: zalety i zasady stosowania

ZAP    0

a myślisz, że beczkę to za darmo postawi? Zwiąże ci tym abyś od niego kupował i będzie dyktował ceny. Wolę mieć własne. A widziałem u kilku rolników używają worki i chwalą sobie. Stalówka trochę za droga i miejsca trzeba mieć. Poza tym na zimę kupowanie RSM to trochę fatalnie, bo 32% się krystalizuje i potem ciężko wyciągnąć ze zbiornika. Ewentualnie można rozcieńczyć do 28% lub kupić RSM z siarką. Od razu pod rzepaki jak znalazł.

Za zbiornik 50 m3 śpiewają 15000 zł netto.

RSM32    0

Gdzie można kupić RSM z siarką?

W ofercie ZA Puławy nie występuje.

ZAP    0

W firmie Unibaltic Agro w Szczecinie. Oni dostarczają tylko zachodniopomorskie, Lubuskie, Pomorskie. min zamówienie 24 tony czyli 18500 litrów. Dalej to pewnie wysokie koszty transportu.

Nie cytuj poprzedniego postu!

Edytowano przez krolikNH

Wiadomość z agroFakt.pl

maskin    7

czy jezeli sa krotkie okresy temp minusowej, to rsm 32 tez sie skrystalizuje?

ZAP    0

RSM 32% krystalizuje się przy temperaturze 0 'C, ale oczywiście ta temperatura musi się utrzymywać tak myślę przez około 2-3 dni. W przypadku krystalizacji trzeba go przemieszać z odrobiną wody w celu nasycenia roztworu. Najgorzej jest jak kryształy zablokują zawór, wtedy jest problem.

maskin    7

w ostatni dzien stycznia mozna bylo kupic po ok 960 za tone, a teraz jest po 1100 podobno...

xsc    54
Gdzie mozna kupić rsm na Śląsku?

Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Rolnictwa Chempest SA - Racibórz oni maja, skad dokladniej jestes?

wyrebski1    35

czyli w RSM jest to mocznik i saletra w płynie. A jakby tak granulowany mocznik i saletrę rozpuścił w wodzie i dał doglebowo np przez wężyki? ;)

dcnt    9

A tak z ciekawosci stosowal ktos taki nawoz na laki ?

farmermf    78

RSM na łaki to normalnie stosuje jak na zboża a co do rozpuszczania mocznika i saletry to efekt można uzyskac rsmu ale trzeba znać proporcje ,ale jak chcesz sie pobawić to kup końcówki do rsmu i rozpuść sam mocznik np.jak susza nie pozwala zastosowac granulatu

Markus    17

Ja w tym roku pryskałem zboża i opryskałem 0.5 ha łąki na próbe w ilości 150kg/ha RSM. Mimo że była sucha wiosna trawa miała ciemno zielony kolor. Problemy zaczeły sie jak zaczołem kosić zielonke krowom na bieżące spożycie, krowy bardzo niechetnie ją jadły. Rozmawiałem z innym rolnikiem co też stosował RSM na użytki zielone, twierdzi że miał takie same problem ze skarmianiem zielonki, sianokiszonki, siana.

paul0    0

czy ktoś teraz rozlewa RSM na kłos w pszenicy ozimej końcówkami 5-7 otworowymi, jeżeli tak to w jakich dawkach ?

RSM32    0

Nie!!! teraz tylko węże poparzysz liść flagowy.

Ja w tym roku pryskałem zboża i opryskałem 0.5 ha łąki na próbe w ilości 150kg/ha RSM. Mimo że była sucha wiosna trawa miała ciemno zielony kolor. Problemy zaczeły sie jak zaczołem kosić zielonke krowom na bieżące spożycie, krowy bardzo niechetnie ją jadły. Rozmawiałem z innym rolnikiem co też stosował RSM na użytki zielone, twierdzi że miał takie same problem ze skarmianiem zielonki, sianokiszonki, siana.

Przecież to ten sam azot co w granulacie.

Żeby trawa była smaczna dla bydła na 7-10 dni przed zbiorem robimy oprysk siarczanem magnezu /ten sam jest w lizawkach sól gorzka/

Markus    17

A można wymieszać RSM i siarczanem magnezu razem i wykonać jeden zabieg zamiast dwóch...??

farmermf    78

można wymieszać ale wtedy magnez i siarka jest dostarczana do rośliny przez kożeń anie przez liście i to troche dłużej potrwa

paul0    0
czyli w RSM jest to mocznik i saletra w płynie. A jakby tak granulowany mocznik i saletrę rozpuścił w wodzie i dał doglebowo np przez wężyki? ;)

RSM 28 zawiera 40% saletry amonowej, 30% mocznika i 30% wody

*instrukcja RSM

dcnt    9
Ja w tym roku pryskałem zboża i opryskałem 0.5 ha łąki na próbe w ilości 150kg/ha RSM. .....

W instrukcji pisze 86kg/ha laki, wiec chyba mocno przesadziles, moze stad klopoty ze skarmianiem.

wyrebski1    35
RSM 28 zawiera 40% saletry amonowej, 30% mocznika i 30% wody

*instrukcja RSM

a jak to się ma do czystych składników?

paul0    0

RSM 28

azotanowy 7 %

amonowy 7 %

amidowy 14 %

100 kg RSM 28 zawiera 28 kg N, to jest 78 dm^3 cieczy

wyrebski1    35

a kiedy RSM najlepiej stosować-pewnie krótko przed deszczem, w czasie deszczu i zaraz po? A wszystko po to aby nie przypalić roślin?

paul0    0

rośliny muszą być suche a RSM po rozlaniu musi szybko spłynąć, więc po deszczu w trakcie raczej odpada, przed deszczem chyba można ale żeby to nie była mrzawka bo sie RSM może przykleić do rośliny.

a czy można domieszać jakieś mikroskładniki do RSM i do którego żeby roślin nie przypalić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?
    • Przez tomaszek767
      Cześć
      Jak w temacie chciałem zapytać czy ktoś stosował taki wynalazek? Bo właśnie wpadłem na stronę dystrybutora i jestem ciekaw czy to coś wartego uwagi i czy ktoś ciekawski już to wypróbował. Cena około 1000zł/t. Przy dawkowaniu 2t/ha wychodzi całkiem sporooooooo ale ciekaw jestem co to za wynalazek.
    • Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?