tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Lukasz82    3

A ja mam takie pytanie czy ktoś wzbogacał rsm jakimś siarczanem lub nawozem dolistnym (tymi które można stosować do irygacji)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

witam, w jaki sposób mogę zastosować RSM32 w uprawie kukurydzy bez użycia węży ? czy jak dam powiedzmy 100kg przed siewem i później te powiedzmy 300kg jak już ładnie zejdzie i wykształci te 4 liście to kukurydza wykorzysta ten azot i jej wystarczy ?? pierwszy raz chce zasiać kukurydzę po wymarzniętej pszenicy i nie bardzo mam doświadczenie, a że zakupiłem ponad 60tyś litrów RSM32 to tylko taki nawóz wchodzi w grę ponieważ nie bardzo jest za co kupować teraz mocznik czy tez inne azotowe,

 

będę wdzięczny za informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@ignas5340 cena normalna przy tych ilościach., 2 tys litrów rsm 32 to 2640 kg. czyli po niecałe 1140 za tonę. Rozcięczać nie trzeba, ponieważ cięższe krople mają szybciej spaść na ziemię. To samo tyczy się dodawania nawozów dolistnych. Po co to robić skoro kropla rsm ma jak najszybciej spaść na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

noo tak zgadza sie ale czemu puławy twierdzą zeby rozcieńczać? to mnie nurtuje. Musieli przeprowadzać jakieś badania skoro tak twierdzą. Jutro ruszam z pryskaniem. Myslę, że po tygodniu nie wyjade z pługiem na pole;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

RSM pod kukurydze stosuje pod agregat lub 3 dni po siewie jak zastosujesz po wschodach na 3-4 listki to spalisz rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

noo tak zgadza sie ale czemu puławy twierdzą zeby rozcieńczać? to mnie nurtuje. Musieli przeprowadzać jakieś badania skoro tak twierdzą. Jutro ruszam z pryskaniem. Myslę, że po tygodniu nie wyjade z pługiem na pole;p

Nie musisz rozcieńczać , ja stosuję RSM od ok.15 lat . RSM 32 rozcieńczam do 28% jedynie przy magazynowaniu przez zimę , chodzi o ograniczenie krystalizacji w czasie mrozów . Powodzenia :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Czy muszę zmieniać kryzy z 0,8 na 1,2 przy kołpakach 7-otworowych - wydatek reguluję ciśnieniem 5atm i predkością jazdy?

Czy takie wysokie ciśnienie ma wpływ na rozdrobnienie kropli przy wylewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

witam co sadzicie o przezimowaniu pszenicy

czy taka wysmaloną mozna juz pryskac rsm boje sie ze wypali bo strasznie mizerna

czy poczekac az troche odbije

a jak odbije to do jakiej fazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

@ignas5340 cena normalna przy tych ilościach., 2 tys litrów rsm 32 to 2640 kg. czyli po niecałe 1140 za tonę. Rozcięczać nie trzeba, ponieważ cięższe krople mają szybciej spaść na ziemię. To samo tyczy się dodawania nawozów dolistnych. Po co to robić skoro kropla rsm ma jak najszybciej spaść na ziemię.

 

Przecież napisałem żę te nawozy co są przeznaczone do irygacji (np. nawadnianie kropelkowe)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zolwik129    0

Witam kolego ja 26.03.2012 zastosowałem rsm na pszenice i zobaczymy co z tego bedzie mam nadzieje ze nie za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czemu za wcześnie? Widziałem jak rozlewali RSM ponad 2 tyg temu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Ja stosowałem 2 tygodnie temu. Także nie ma co się bać wcześnie bo rsm ma 3 formy azotowe. Zarówno szybko działające jak i długo. Także nie ma z tym żadnego problemu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Są jakieś negatywne skutki jeżeli po rozlaniu RSM spadnie deszcz?? (Nie jakaś ulewa ale normalny deszcz)


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

Panowie mam takie pytanie czy można polać RSM końcówkami 6-cio otworowymi gdy rzepak powolutku zaczyna pąkować czy już trzeba jechać z wężami????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a czemu nie w dzień np przed południem??? dodam że ten paczek jest jeszcze malutki i schowany w małych listkach i dopiero zaczyna pączkować i to trochę nie równo... tzn są na niektórych roślinach a na większości jeszcze nie ma..

 

wolałbym przed południem bo po południu nadają deszcz a od rana pochmurnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja kiedyś na próbę kawałkiem lancy wjechałem w rzepak w początku kwitnienia i nic mu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

Mi też się wydaję że nic mu nie powinno być bo nawet jak się leję wężami to jakaś część leci na pąki jak wąż przejdzie przez środek rośliny.. Pytam bo zawsze lałem wężami a w tym roku kupiłem nowy opryskiwacz i końcówki więc nie jestem pewien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a czemu nie w dzień np przed południem??? dodam że ten paczek jest jeszcze malutki i schowany w małych listkach i dopiero zaczyna pączkować i to trochę nie równo... tzn są na niektórych roślinach a na większości jeszcze nie ma..

 

wolałbym przed południem bo po południu nadają deszcz a od rana pochmurnie..

A skąd ja mam wiedziec czy nie ma u ciebie temperatury w południe 30st. Ogólnie to w fazie wydłuzania się pędu głównego rsm powinien byc wylany. Ja dałem już 2 dawkę choć rzepak ma 15-20cm. I do zniw stoi.

A jak trafisz przed deszczem to wręcz idealne warunki, czasem nawet daje podczas deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

Już po wszystkim rozlałem dzisiaj. Pochmurnie było słoneczka mało co, a koło 17 zaczął deszczyk padać więc mu nic nie będzie, a druga sprawa taki duży rzepak był na jednym kawałku a resztę 18 ha ledwie zaczyna wybijać w pęd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

liście to nie problem byle pąków nie ruszył.... zawsze robiliśmy wężami a teraz dorobiłem się większego opryskiwacza nowego i kupiłem końcówki które leją w dół i trochę tego się obawiałem... ale za jakiś czas się zobaczy co to wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj