tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

S-Piotr    58

Ostatnio pomagałem w rozbiórce stacji paliw,i zbiorniki tam zakopane wszystkie miały podczepiony balast z płyt drogowych,po to aby gdy są puste,nie wyskoczyły do góry napierane wodami gruntowymi.Wadą wolno stojących jest możliwość przemarznięcia,sam trzymam w stajni w plastykowych tysiączkach,lub polecam patent sąsiada on w nie używanej chlewni wymurował boksy wyłożył je grubą folią i tam trzyma rsm 32.A jeszcze gdy zakopany zbiornik się rozszczelni to nie zauważysz no i nie załatasz dziury, ten problem nie dotyczy zbiorników na powierzchni.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

tej zimy chyba nie będzie problemu z zamarzaniem RSM B) chyba...

 

u nas największy przymrozek nocny to -4 było, w dzień max -2, i to przez dokładnie 2-3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej10    2

Kto wie gdzie mogę dostać Rsm w małych ilościach okolice Nałęczowa. Niedaleko Puław.

 

Witam. Słyszałem że w Młynkach można kupić na litry. Sam się zastanawiam nad RSM przynajmniej testowo więc niedługo się będę rozglądał. Pozdrawiam

 

P.S. Ja też z Nałęczowa

Edytowano przez Andrzej10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurekmtz    0

Podaj namiar do nich jeżeli oczywiście masz . A tak w ogóle kto wie po ile aktualnie jest RSM. Dzięki za odpowiedz. :rolleyes:

Edytowano przez Jurekmtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Czy rsm można kupić nie rozrobiony bo nie chcę kupować zbiornika na 20 ha nie opłaca się . Nie wiem zbyt wiele o tym nawozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Witam . Przestawiam sie na RSM i takie pytanie , bo nigdzie w tym temacie nie wyczytałem tzn. jak wysoko ustawić belke nad rośliną ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Dla szukających sprzedawców rsm-u w Polsce podaję trzy telefony w Z A Puławy: 667 991 062 zachód i północ, 661 991 043 południe,661 991 041 wschód.Ci trzej panowie znają wszystki firmy odbierające rsm z Puław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Ja jakos sobie nie wyobrażam wylanie 50-70 litrów RSM-u/ha Moze ktoś powiedzieć jak to zrobic? Zazwyczaj daje na pierwszą dawke 300kg saletry czyli 108kg czystego N zgadza sie? czyli zeby osiagnąć ten sam efekt co po saletrze musze wylać 300 litrów rsm? Jeśli 300 litrów to za dużo to prosze niech ktoś mi powie ile wylać RSM-u zeby uzyskać efekt taki sam jakbym dał 300kg saletry. Jeśli jestem w błędzie to mnie oświećcie;p Z góry

dziekuje za

pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

100 litrów RSM 32 to 132 kg saletry tak jakby, czyli 42kg czystego N, czyli żeby na pierwszy rzut dać te 108 kg czystego N to trzeba wylać te 250 litrów ( 330 kg RSM 32),

 

zacytuje ze strony producenta, może bedzie łatwiej

 

"100kg RSM 32% N odpowiada 76 litrom cieczy zawierającej 32 kg azotu.

100 l cieczy zawiera 42 kg azotu, co odpowiada 132 kg RSM 32% N."

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Dzieki kolego:)

a jakbym chciał wylać np 100litrów na ha? jak mam to zrobic? mam opryskiwacz Biardzkiego 600l 15m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

do 100 litrów RSM dolewasz 100 czy 150 litrów wody i lejesz 200 250 litrów cieczy na ha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

do 100 litrów RSM dolewasz 100 czy 150 litrów wody i lejesz 200 250 litrów cieczy na ha..

Co ty wypisujesz za rewelację?,jak taką mieszankę zastosujesz na wiosenne oziminy to gratulacje!!!.Po tygodniu tylko PUŁUG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

100 litrów RSM 32 to 132 kg saletry tak jakby, czyli 42kg czystego N, czyli żeby na pierwszy rzut dać te 108 kg czystego N to trzeba wylać te 250 litrów ( 330 kg RSM 32),

 

zacytuje ze strony producenta, może bedzie łatwiej

 

"100kg RSM 32% N odpowiada 76 litrom cieczy zawierającej 32 kg azotu.

100 l cieczy zawiera 42 kg azotu, co odpowiada 132 kg RSM 32% N."

 

Kolego RSM to nie jest to samo co saletra amonowa bo jest jeszcze 3 forma azotu z mocznika czyli amidowa. To tak dla ścisłosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

hehee... RSM pomieszany z woda to 100% pewne że poparzysz rośliny, między innymi dlatego nie można lać RSMu na mokre rośliny !!

 

co do ilości 100 litrow na ha to już kwestia ustawienia opryskiwacza, czyli ciśnienie, odpowiednie kryzy w dyszach do RSM (chyba wiadomo że musza być specjalne dysze kroplujące, np 5 lub 7 otworowe) bo jak popryskasz takimi od oprysków herbicydami to będzie nieciekawie, chodzi o to żeby byly krople, które szybko spłyną po roślinie na ziemię nie parząc jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a pomoze mi ktos 1 raz chce stosowac RSM i che dac 80L / ha mam koncowki 5 otworowe , szerokosc belki 15M i predkosc oprysku 8 km/h jakie cicnieni9e musze ustawic zeby wyszlo te 80 L

przy oprysku woda na n iebieskich dyszach mam 4 bary i wychodzi 200L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

no własnie słyszałem ze nie mozna rozcieńczać RSMu wiec dlatego pytam jak ustawic opryskiwacz bo to chyba w biardzkim niewykonalne moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

 

Kolego RSM to nie jest to samo co saletra amonowa bo jest jeszcze 3 forma azotu z mocznika czyli amidowa. To tak dla ścisłosci ;)

 

dlatego napisałem "tak jakby saletra", , wiadomo że RSM to jest roztwór saletrzano-mocznikowy w proporcji 50/50 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Człowiek który handluje u mnie w okolicy RSM-em strasznie mnie namawia na to ale po prostu sie boje go zastosowac zeby nie narobic sobie biedy bo jeszcze jakbym miał pilmeta czy hardi to mógłbym poszalec ale z biardzkim to chyba porywam sie z motyka na księzyc dlatego pytam doswiadczonych jak wy robicie zabiegi w tej postaci. Dokładniej mnie interesuje ile dawek dajecie i w jakiej ilości?! Wiem ze 3 dawke stosuje sie z węzami rozlewowymi ale ten ostatni zabieg bym odpuścił i wolał tradycyjnie rozpuścic mocznik bądz dać granulat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj