tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

FisKars    3

Witam nigdy nie stosowałem rsm.Ale chciałbym spróbować i jak kupie opryskiwacz z potrójnymi rozpylaczami obrotowymi w formie głowicy z końcówką RSM

To bede mógł pryskać rsm?? a normalny oprysk też tym wykonam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

Jak bedziesz kolego pryskał normalny oprysk to przekręcasz na normalne końcówki. A jak bedziesz chciał RSM to Przekręcisz na końcówki do RSM. (opryskiwacza nie musisz inaczej przerabiać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A wie ktoś, gdzie można w małopolsce (okolice Oświęcimia) kupić RSM w mniejszych ilościach (1000l)?? Obdzwoniłem składy to albo niema albo tylko całe tiry a nie raz usłyszałem "co to jest?"


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Znajdź namiary na firmę Flora Praszka oni są z Opolskiego ale zadzwoń i dopytaj.

 

 

 

Ja bynajmniej będę rozcieńczał z 32 na 28 zawsze miałem 28 i fajnie zimował.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

koledzy mam pytanie odnosnie RSMu chce zaczac stosowac go w pszenicy.

czy w takim razie moge calkowicie zastapis rsmem saletre?? czy sa jakies ograniczenia odnosnie fazy rozwojowej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

można zastąpić nim saletre po pewnymi warunkami,

musisz wtedy do opryskiwacza doczepić węże tak żebyś rsm lał na ziemie a nie na liście bo inaczej możesz uszkodzić pszenice. Ja bez węzy leje tylko na wiosnę na start a później to albo węże albo zwykła saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja jestem po pierwszym sezonie stosowania rsm w pszenicy drugą dawkę też daję bez węży i to rsm32,uszkodzenia były minimalne i to tylko dlatego że była bezwietrzna pogoda i godziny południowe podczas zabiegu na kłos stosowałem jeszcze saletre ale zastanawiam się nad zakupem węży i bede wymieniać kryzy na 7 otworowe bo równomierniej rozlewają niż 5 otworowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja w pierwszym roku dałem RSM na pierwszy raz i nie za bardzo podziałało bo było za zimno. A tam jest mocznik który potrzebuję temperatury. Byłem średnio zadowolony. W drugim roku dałem na drugi raz to dość mocno po przypalałem pszenicę. Po oprysku nie było opadu deszczu przez 3 tygodnie. Ale pszenice odbiła i było dobrze. Nie wiem jak to się na plonach odbiło, ale raczej odbiło, bo nie było rewelacji.. Trzy lata nie stosowałem i w tym roku znowu kupiłem. Ale raczej będę dawał na 2 raz.Mam pytanie. W czym trzymacie RSM?

Widziałem w spółdzielni worki o pojemności 50 ton.Zalany nie był wysoki, z 0,5 metra, długi ok 10 metrów i szeroki z 3-4m. Podobno kosztował z 5 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Tomek73, część azotu nie zadziałała bo było zimno, ale jak się zrobiło cieplej to pszenica na pewno wystrzeliła bo ukatywnił sie azot z mocznika, przy drugiej dawce przypaliłęś bo , albo polałes na mokre rośliny, albo w południe przy wysokiej temperaturze, albo co się zdarzało i mi w zbyt późnej fazie.

Przypalenia końcówki listków nie wpływają negatywnie na plon i są przejściowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie w czym przetrzymujecie RSM. Chodzi za mną ten nawóz jednak nie za bardzo wiem jak to (w czym przetrzymywać). Co byście polecili jak najtaniej do przechowywania takiego nawozu. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kupić zbiornik. Ja trzymam w staram szambie, w pojemnikach 1000 litrów i w opryskiwaczu. Są worki 50 tonowe za 5 tyś podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Dziś dzwoniłem tak z ciekawości do Eko-Flora w Praszce i mi powiedzieli 1155 zł za tonę 32 brutto. I mają dostępne w zbiornikach 1000l. W takim zbiorniku jest 1,3 t. Może wiecie gdzie można w Łódzkim dostać rsm ilość mniejszą niż 25 t. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Kupić zbiornik. Ja trzymam w staram szambie, w pojemnikach 1000 litrów i w opryskiwaczu. Są worki 50 tonowe za 5 tyś podobno.

no właśnie miałem zapytac o przechowywanie.

Otóż sprawa jest taka, z racji tego że nie chcę aby ktoś się przywalił postawiło się płytę obornikową i zbiornik, oczywiście też postawiliśmy szambo na ścieki z chaty. Typowy zbiornik plastikowy, 6m3. Zakopany zgodnie z projektem i naniesiony na mapy.

O coś takiego jak w tym linku: http://img11.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/34/11/32/2034113214

Z racji że u nas praktycznie nikt nie miał szamba w wiosce ruszył projekt podłączenia wioski naszej i następnej do oczyszczalni w sąsiedniej miejscowości. Oznacza to dla mnie że będę musiał się podłączyć to budowanej kanalizy i w efekcie odłączyć zbiornik. Oczyścić go nie problem i zakładając że dobrze go oczyszczę to czy może taki zbiornik służyć do przechowywania RSMu? Jest zakopany w ziemi, szczelny. Po prostu nie wiem co z nim zrobić bo poza dodatkowym źródłem np wody do oprysków to nie jest mi do niczego potrzebny a jeżeli mógłbym przechowywać w nim RSM to może przesiadłbym się na nawożenie RSMem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

Wydaje mi się, że spokojnie możesz w nim trzymać RSM. Dobrze też, że jest pod ziemią prawdopodobnie unikniesz krystalizacji w niskich temperaturach.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

zbiornik bardzo dobry, tylko że 8t nawozu jedynie pomieści. Ciężko znaleźć dostawcę takiej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja kupiłem na RSM cementowóz 18 tyś litrów. Miałem w nim 2 lata RSM potem z 2 lata wodę do oprysków a później wkopałem go i zrobiłem szambo.Było z 3 lata. W tamtym roku zrobili kanalizację i wyczyściłem je i wlałem RSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no wiecie panowie - ja zawsze moge drugi taki zakopać już bez dokumentacji budowlanej ;)

Bardziej mi chodzi czy nie będzie jakiś dziwnych rekakcji bo szkoda aby zbiornik szlag trafił a też i nawozu szkoda bo 6 m3 troche kosztuje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja w 20tyś zbiorniku po cpnie 5 rok trzymam rsm i oprócz nalotu nic się nie dzieje.Się pytam po co zakopywać zbiornik narażając się na nieprzyjemności, jak sie ma idiotę sąsiada we wsi?Co przeszkadza jak leży na wierzchu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jeden mam po szambie zakopany itp.

Zakopać drugi to nie problem (w sumie postawić nad tym drugi też nie problem ;)

Bardziej mnie interesuje czy to będzie bezpieczne takie przechowywanie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj