tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmermf    80

RSM sie nieprzykleja do rośliny bo dzięki temu że jest rozlewany specjalnymi końcówkami to kropla jest ciężka i spada zrośliny na ziemie .Co do deszczu to jest bardzo dobrze jak pod deszcz sie da ale pod kontem czekania na chmóre to ja sie nigdy niezapatrzam.Wczasie deszczu też można ale komu sie chce wdeszcz jezdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    894
co wy ztymi wężami?węże używa sie dopiero przy 3 dawce tzn. na kłos w zbożu lub wrzepaku na zwarty pąk (nigdy tego nierobie bo to na plon już nie wpłynie) oraz w kukurydzy rozmieszczając węże ok 10cm od żędu.Ja stosuje 50ton rsm 32 bez rozcienczania. Wpierwszej dawce pszenica i rzepak dostaje ok 220 litrów czyli 290 kg tojest 92N końcówkami 7czy8 otworowymi.Efekt po kilku dniach.Rsm to jakby mieszanina mocznika isaletry toteż jak zimno to najpierw zadziała ten azot z saletry.Wdrugiej dawce umnie leje tyle samo a trzecia tylko na zboża wężami ok 70litrów.Kup se beczke po cpnie minimum 20000tyś litrów zeby cały zestaw zcysterny przelać.Załatw tak zeby dostawa była pod koniec marca

 

nie cytuj poprzedniego posta!

 

Widzę, że jesteś obeznany w temacie dlatego mam parę pytań. Mówisz, że najlepiej aby dostawa była w marcu, sam rozlewacz na pola rsm 32%. Gdybym np. zamówił rsm 32% w pazdzierniku musiałbym go doprowadzic do roztworu 28%? Trzeba takie coś zrobic przed mrozami czy przed rozlewaniem na polu? A więc węże tylko przy trzeciej dawce, na pierwsza i druga trzeba jakoś dostosowac opryskiwacz? Na razie to chyba wszystkie pytania :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a da sie jakos to przechowac zima? Ponoc jak ma 28% to sie krystalizuje przy -17, a jak spadnie ponizej to co wtedy? Chcialbym teraz kupic rsm bo cena nie wysoka a kasa sie marnuje na koncie;/ Co polecacie w tej sytuacjo zrobic? Moze lepiej sobie odpuscic i kupic saletre?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A po ile mozesz teraz kupić RSM ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

720 netto ale spytaj kolegi RSM32 on rozprowadza te nawozy,

Aby przezimować rsm wystarczy rozwodnić do 28% i nic sie niedzieje a by wyposażyć opryskiwacz to wystarczy by na opryskiwaczu pisało że jest przystosowany do nawozów płynnych i kupić zestaw końcówek i wężów za około 100zł na jedną końcówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

To żadna rewelacja cene rsm. To wole kupić saletre amonową. Bo po porównaniu czysteg składnika to saletra wychodzi identycznie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

tak słyszałem ale sam nigdzie niedzwoniłem ,ale nawet jakby rsm był droższy od saletry to ja i tak niewróce do granulatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

deer policz jeszcze raz cene 1kg N w saletrze i RSM-ie :D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@xsc cena jest identyczna tu i tu wychodzi mi 2,25 zł kg/N


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

to chyba masz tania saletre/drogi rsm:D U mnie to wychodzi rsm 1.90 saletra 2.65 jesli sie niepomylilem w obliczeniach ale chyba nie. Po ile kupujesz saletre?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Przyjmuje do obliczeń ceny:

-saletra amonowa 765 netto/T

-rsm 720 netto/T

 

A gdzie masz rsm po 610/T ?? Zapodaj namiary chętnie kupię :D.

 

Acha, RSM się sprzedaje na tony nie na litry :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    894
720 netto ale spytaj kolegi RSM32 on rozprowadza te nawozy,

Aby przezimować rsm wystarczy rozwodnić do 28% i nic sie niedzieje a by wyposażyć opryskiwacz to wystarczy by na opryskiwaczu pisało że jest przystosowany do nawozów płynnych i kupić zestaw końcówek i wężów za około 100zł na jedną końcówke

 

A jeśli mój opryskiwacz nie jest przystosowany do nawozów płynnych to co jeszcze muszę wymienic oprócz dokupienia tych końcówek? Jeśli opryskiwacz nie jest przystosowany to grozi mu szybsza korozja?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

mi gosc powiedzial ze 800zl za 1 mauzera ( 1000l), ja pisze o cenach brutto:D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@xsc jak Ci sprzeda 1000L rsm32 za 800zł brutto to ino bierz i sie nie oglądaj, a najlepiej to weź kilkaset tys.L i handluj, zrobisz dobry interes :D.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
mi gosc powiedzial ze 800zl za 1 mauzera ( 1000l), ja pisze o cenach brutto:D

Nie za 1000l ale za 1000kg co najwyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

mowicie... hmm niech i tak bedzie ;/


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

ja sprzedaje RSM 32% w ilościach hurtowych (cała cysterna) po:

- 700 zł netto- dostawa samochodowa;

- 650 zł netto- dostawa PKP.

 

RSM30% i 28% stosunkowo tańsze. (ceny przy płatnościach gotówkowych, z dowozem w dowolne miejsce w kraju)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

witam

możecie mi powiedzieć jaką dawkę daje sie na zboża tego nawozu??

dokładnie to mi chodzi o ozime pszenżyto i parzenice no i jary owies.

czy opryskiwaczem Kwas 800l mogę pryskać??

z góry dzięki za odpowiedz


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

stosowalem tego rodzaju nawoz na owies i sa efekty widoczne golym okiem pryskalem slezą 1012 to byl pierwszy raz i ostatni poniewaz po kilku tygodniach zaczelo zrec kolanka doprowadzajace i musialem demontowac pompe i czyscic ja <_< juz wole rozpuscic mocznik zrobic roztwor 10 % i efekt bedzie tez zadowalajacy ale za ta cene to i moze oplacalniejsze niz cena nawozu <_<


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

czytając poprzednie posty właśnie zauważyłem ze efekty są niesamowite i cena też niczego sobie ale ile się tego daje na hektar??

to sie rozcieńcza w wodzie czy jak??

 

Ja mam do Puław niedaleko <_< jakieś 45km?? Wiec jak to są takie efekty to może warto się przejechać


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

nie rozpuszcza się RSMu w wodzie, a efekty są bardzo dobre - zostaje tylko kwestia organizacji w gospodarstwie, czy w płynie czy w granulach lepiej rozwieść azot (z opryskiwacza jest dokładniej ale musi byc przystosowany do rozlewu rsm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj