tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

Przeważnie 180 litrów daje rzadko 200. Ale ja mam Blancharda z   pompą wirową, nie zbyt wydajna.  Z regulatorem 8 litrów. 

Widziałem badania że do 25 litrów można, ja nie odważyłem się na to. Po drugie dodają z  mocnymi odżywkami, które mogą przypalić. zboża. 

Ogólnie nie jestem za odżywianiem azotem dolistnie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
Dnia 28.12.2021 o 09:21, tomek73 napisał:

Zastanów się co robisz, chwast czy odżywiasz. Bo te zabiegi stanowczo sie różnią oczekiwaniami. 

Ja przy odżywianiu dodaje do 15 litrów RSM potem 10. 

 Chwast i tak padnie, to bez znaczenia czy z odzywka czy bez. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2903    3

Witam 

Nigdy nie stosowałem RSM chciałbym zapytać kogoś doświadczonego co lepiej zastosować na pszenice RSM czy granule? Jakie dawki RSM stosujecie w pszenicy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

Do tej pory szedł rsm 2x250 l/ha.Teraz to nie wiem,moze jakis siarcznan amonu a druga dawka 250 rsm 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Na druga dawkę to 80N idzie w Rsm32 u mnie , przed 1 kolanko przeważnie a jak w tym nie wiem może i opóźnie do drugiego bo w tym roku dwie dawki azotu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Ja rsmu daje tyle co wcześniej różnych kombinacji. Ma wyjść 180kg w rzepaku i 160 w zbożach.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ziemia ma, ale nie przy 450l opadu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

A co chcesz nią robić, z czego do czego pompowac czy tylko mieszać?

Edytowano przez Mecha
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jak ci się zmieści to czemu nie. Opryskiwacz też może zasysać. Lepsza taka co zaciąga przez węża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Opryskiwaczem zaciagam ale idzie wolniej, a taka pompe wykorzystalbym jeszcze np do szamba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

za 550 czy 600 kupiłem motopompe i zapiernicza ze hej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Sprawdziłem maila - dokładnie 499 brutto, zakup w czerwcu.

Do tego jakieś węże złączki za jakieś 300zł - ale mam tych węży ze 30m.
Póki co przepompowałem 50tys l rsm i śmiga, opryskiwacz 2 tysiące litrów to dłużej schodziło zeby złączki przepiąc niż samo pompowanie. Realnie na średnich obrotach będzie mieć z 400-500l minute


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

masz jakiś link do tego ? mam zamiar przystosować swój opryskiwacz do zasysania. Koszt by wyszedł pewnie koło 300 zł. To może warto dołożyć parę groszy i kupić tą motopompę ?


przy okazji do pryskania by się brało wodę ze studni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Ja pompa do wody zanurzeniową 250l za 200zl, pływak wyrzuciłem tylko. Motopompę mam ale tą zanurzeniową wygodniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

U mnie zbiorniki stoją w budynku, do którego nie wjadę opryskiwaczem, stąd motopompa i 20m węża.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak myślicie czy tzw ruska pompa taka mała za ok 100zl nada się żeby wrzucić do mauzera i wymieszała skrystalizowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
yacenty napisał:

za 550 czy 600 kupiłem motopompe i zapiernicza ze hej

Wolę na prąd, bo z silnikami spalinowymi zawsze jest więcej problemow. Zwłaszcza tymi tanimi jak nie gaźnik to świeca to inne pierdoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

https://allegro.pl/oferta/pompa-do-wody-motopompa-pasek-klinowy-33m3-h-52mm-9640123598?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrod_pla_ss_sc&ev_adgr=ogrod_sc&ev_campaign_id=15231255043&gclid=CjwKCAiA3L6PBhBvEiwAINlJ9KDhot24Q821zwR4-OMflSk8jzRn_sNWDiy5ajFGPXUvItqlTXiTWhoC1wgQAvD_BwE A coś takiego i samemu dolozyc silnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj