tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Marekk91    3

Gdzie zamówić cysternę rsm z dostawą w najlepszej cenie woj podlaskie? Pierwszy raz planuję kupić cysternę zamiast kilka mauzerów z lokalnego punktu. Podejrzewam że narzucają sporą marżę. Czy jest możliwość zamówienia u jakiegoś głównego dystrybutora, żeby ten rsm nie przechodził przez kilka rąk i marż?

Edytowano przez Marekk91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Możesz zamówić w dowolnej firmie. RSM i tak jedzie z fabryki do Ciebie a nie od dystrybutora.

Najlepiej jak mówisz znaleźć lonalnego przedstawiciela Azotów albo inną większą firmę,

Ja od lat zamawiam W firmie Stampol Opole lubelskie - lokalnego dystrybutora. W innych znanych mi firmach zawsze mają wyższe ceny.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Mam Albuza esi brązowe są spoko, ale miałem wcześniej z agroplastu 5  czy 7 otworowe co leją do tyłu to też spoko, tylko znajdź już z wbudowana kryza. 

Teraz wybrałbym chyba lejace do tyłu, ale nie wachlarzowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Najtańsze i najlepsze są zwykłe kołpaki 7 otworowe do tego z 2-3 rozmiary kryz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
tommy66692 napisał:

Jakie końcówki do rsm polecacie? W miarę rozsądnych pieniądzach 

ja mam MMAT niebieskie. Różne kolory, różne wydajności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

 

Odkąd stosuję RSM rozpocząlem od 7-otworowych z wyrzutem do tyłu z Agroplastu. Najpierw były kryzy 1.0 - za małe, potem 1.5-jednak za duże ostatecznie stosowałem 1.2 i były najbardziej optymalne dla mnie (rzepak, pszenica) RSM szedł i na 1 i na 2 dawkę. 

Po zmianie opryskiwacza nabyłem go z dyszami Albuz wachlarzowymi 3 otworowymi z brązowymi dyszami. Może i wydajność nieco za duża i w związku z tym musiałem jeździć szybciej (nawet i 12-15 km/h) a lance muszą być podniesione wysoko. Za to kropla o wiele wiele grubsza.

Z czasem kilka końcówek Albuza uszkodziło się i na ich miejsce założyłem stare 7-otworowe z Agroplastu. W sumie na 48 końcówek jest 4 szt starych (2m) i tam gdzie jest Agroplast zdecydowanie więcej oparzeń a w skrajnych przypadkach (wilgotne rośliny, druga dawka N) widać ewidentnie 2-metrowy brązowawy pas przypaleń.

Jednak gruba kropla to gruba kropla...

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Lekko mieszasz, nie ma dyszy wahlarzowej 3 otworowej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
2 godziny temu, tommy66692 napisał:

Jakie końcówki do rsm polecacie? W miarę rozsądnych pieniądzach 

bez znaczenia, robiłem porównanie na dyszach za 40zł, 20 i 12. zaraz po laniu rsm było widać różnice, po 2 tygodniach juz nie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Moja przygoda z rsm znowu się chyba będzie musiała zaczac po dwóch latach przerwy 😊 coś popatrzę miałem kiedyś te mmat i było w miarę ok możecie podesłać jakieś linki ? 

Wiec chyba mmat beda wystarczające 

Wie ktoś jak w sterowniku teejet zmienić gęstość cieczy?

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ale pasy widać 2 tydonie, później zanikaja


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jesli mówisz o dyszach esi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 3.12.2021 o 23:52, Tomek90 napisał:

Dodawał ktoś mikroelementy do RSM przy pierwszej dawce? 

Na jednym z filmów grupy azoty pokazywali rolnika, który tak robił ale dla mnie to bez sensu. Przez liście jest skuteczniejsze pobieranie zwłaszcza tak małych aplikowanych ilości.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258
Dnia 4.12.2021 o 04:48, fliegl napisał:

Mikroelementy daje  się dolistnie nie doglebowo

CCC niby też, a Niemiec lał do RSM 😬

 

18 minut temu, Arek napisał:

Na jednym z filmów grupy azoty pokazywali rolnika, który tak robił ale dla mnie to bez sensu. Przez liście jest skuteczniejsze pobieranie zwłaszcza tak małych aplikowanych ilości.

 

Ogólnie jest dostępny RSM z microelementami. Dolistnie to robię dopiero przy zabiegu fungicydowym i tak się zastanawiam czy nie wrzucić przy pierwszej dawce 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 3.12.2021 o 23:52, Tomek90 napisał:

Dodawał ktoś mikroelementy do RSM przy pierwszej dawce? 

Rsm jest nawozem typowo doglebowym i dodatek mikro mija się z celem .Jednak można próbować dodawać w bardzo małym stężeniu jako dodatek do zabiegów chemicznych lub w nawożeniu dolistnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Same mądre głowy... Niektórzy też zamiast sypnąć kizerytu 150kg to dziadują i jeżdżą z siarczanem magnezu dolistnie. Napewno zaspokoicie potrzeby... Tak samo mocznik (mączniak) dolistnie....

Rozumiem że w glebie nie ma żadnych mikroelementów i roślina nie pobiera ich przez korzeń tylko przez liście... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

To że pobiera z gleby to jest oczywiste tu niema żadnej polemiki, bardziej chodzi czy dostarczenie z rsm będzie w jakimś stopniu efektywne. 

10 minut temu, RU68 napisał:

Rsm jest nawozem typowo doglebowym i dodatek mikro mija się z celem .Jednak można próbować dodawać w bardzo małym stężeniu jako dodatek do zabiegów chemicznych lub w nawożeniu dolistnym

Sam RSM stosuje w zabiegach dolistnych w stężeniu 10% i przy herbicydach dolgebowgch, pytanie o te microelementy. Wiadomo można podać więcej miedzi bo nie uszkodzimy rośliny jak przy podaniu dolistnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Jak byś się wykazał znajomością biologii pobierania składników przez rośliny i ich przemieszczaniem w profilu glebowym 

9 minut temu, Mecha napisał:

Same mądre głowy... Niektórzy też zamiast sypnąć kizerytu 150kg to dziadują i jeżdżą z siarczanem magnezu dolistnie. Napewno zaspokoicie potrzeby... Tak samo mocznik (mączniak) dolistnie....

Rozumiem że w glebie nie ma żadnych mikroelementów i roślina nie pobiera ich przez korzeń tylko przez liście... 

to byś wiedział dlaczego jedni "dziadują "a inni szerokim gestem używają kizerytu 

3 minuty temu, Tomek90 napisał:

To że pobiera z gleby to jest oczywiste tu niema żadnej polemiki, bardziej chodzi czy dostarczenie z rsm będzie w jakimś stopniu efektywne. 

Sam RSM stosuje w zabiegach dolistnych w stężeniu 10% i przy herbicydach dolgebowgch, pytanie o te microelementy. Wiadomo można podać więcej miedzi bo nie uszkodzimy rośliny jak przy podaniu dolistnym.

Przy cenie RSM 800 zł można sobie pozwolić na straty i stosować całopowierzchniowo w zabiegach np doglebowych - przy 2500zł zastosował bym przedsiewnie przed uprawą Ale każdy jest menedżerem w swoim gospodarstwie .Moim zdaniem drobnokroplisty jak i grubokroplisty  oprysk (nie mylić z dyszami rozlewowymi RSM) to straty N 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Tu nie chodzi jedynie o dostarczenie azotu, rsm przy doglebowkach działa jako adiuwant, ciecz tak nie odparowuje z powierzchni gleby. 

Jeśli chodzi o starty, jeśli jest możliwość wykonuje ten zabieg podczas deszczu. 

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
28 minut temu, RU68 napisał:

Jak byś się wykazał znajomością biologii pobierania składników przez rośliny i ich przemieszczaniem w profilu glebowym 

to byś wiedział dlaczego jedni "dziadują "a inni szerokim gestem używają kizerytu 

Przy cenie RSM 800 zł można sobie pozwolić na straty i stosować całopowierzchniowo w zabiegach np doglebowych - przy 2500zł zastosował bym przedsiewnie przed uprawą Ale każdy jest menedżerem w swoim gospodarstwie .Moim zdaniem drobnokroplisty jak i grubokroplisty  oprysk (nie mylić z dyszami rozlewowymi RSM) to straty N 

Wiem że są momenty w sezonie że jest to efektywne, czasem nie ma innej możliwości bo za sucho itd. ale tak nie zaspokoisz całego zapotrzebowania, a potem zdziwienie. A jak dasz wszystko a mgs będziesz skąpić to będzie czynnik który to wszystko ogranicza i wtedy całe nawożenie jest nie efektywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj