tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Mecha    110

Tylko ja pisałem o cenie w detalu gdzie najtaniej udało mi się wyrwać za 1030brutto za 32, a miesiąc temu wziąłbym za 860... ile można trzymać rsm? Najwyżej wziąłbym na za 2 lata (wiosna2022) albo jesien przyszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Efektu nie zauważyłem tylko ze kase wydałem i były problemy z  rozpuszczeniem bo musiałem w ciepłej wodzie rozpuszczać i wtedy do opryskiwacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Od lat stosuję i przy 120 kg N plony jak inni przy 180 kg .stosowałem już różne raczej nigdy problemów z rozpuszczaniem (może N Lock Max lepiej najpierw w gorącej wodzie ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Nie wolno porównywać się tak liniowo do innych. Na plon ma wpływ w cholere zmiennych. Ja daje 160N na pszenice i zbieram od 6 do 8t 200na rzepak i plon 3,5 do 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Trudno co kolwiek polecić bo to nie tania zabawa natomiast mając  słoiki RSM z inhibitorem a w drugim bez  wąchając rozróżnimy który jest który . W stanach od wielu lat to stosują a nie są przecież głupsi od nas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Do USA bym się nie odnosił to totalnie inne rolnictwo. Zupełnie odmienne założenia od tych europejskich. Trzeba by poczytać czy inhibitory są powszechne w takich krajach jak Niemcy Anglia czy Francja


Ile kg N można zejść przy stosowaniu bez uszczerbku na płonie. 1kg N mnie kosztuje 2,3 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

A co innego tam jest jeżeli chodzi o azot ? (chyba tylko to że prawie nie znają saletry natomiast na potęgę stosują płynny amoniak ) A celem stosowania inhibitorów jest zmniejszenie zanieczyszczenia wód 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

U nich liczą się uproszczenia i zysk osiągany skala a nie max plonem. To coś zupełnie odmiennego niż w Europie. Dlatego jeśli miał bym się kimś sugerować to jednak sąsiadami z za między. Ale jeśli u Ciebie się sprawdza to najważniejsze. Jaki jest koszt na 1t RSMu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Tam nie tyle uproszczenia co ekonomia a to jest to czego w europie nie potrafimy .Ich do ekonomii nakłoniły banki a bardziej kredyty  .A jeżeli chodzi o koszt to o ile się nie mylę to 60-70 zł na t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

https://m.olx.pl/oferta/nova-tec-one-dodatek-do-rsm-CID757-IDHxDnj.html?reason= Pierwszy z góry z olx. Przy moich 160kg N wychodzi 230zl za 3,5l czyli 100kg N więc gdzie tu do licha oszczędność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Bo idziesz z najwyższej półki i reklamy - a zapytaj o moNolith Żółty wprawdzie liczę netto i większy zakup  tak jak wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Dobra coś znalazłem z badań w PL "(PDF) Efektywność inhibitora ureazy NBPT w ograniczaniu emisji amoniaku z mocznika i roztworów saletrzano – mocznikowych (RSM) stosowanych w mineralnym żywieniu roślin" https://www.researchgate.net/publication/298429651_Efektywnosc_inhibitora_ureazy_NBPT_w_ograniczaniu_emisji_amoniaku_z_mocznika_i_roztworow_saletrzano_-_mocznikowych_RSM_stosowanych_w_mineralnym_zywieniu_roslin Jeśli to są faktycznie tylko takie straty to nie wchodzę w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Nie chce mi się tego czytać ale straty dotyczą głównie formy mocznikowej od 20 do 70% i ma na to wpływ przebieg pogody ja nie namawiam nikogo bo każdy decyduje za siebie .Moim zdaniem równowartość 100 kg RSM na tonę zwróci się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Nie musisz czytać starczy ta tabela

Screenshot_20201227_225829_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg


Ograniczyli stratę o 4,4kg przy 100kg łącznie czyli zaoszczędzono szalone 10zl


Z tego co wyczytałem to sąsiedzi to stosują bo mają jakieś plusy prawne że względu na mniejsze obciążenie środowiska


Może kupię na test pod qq bo tam całość idzie na raz pod agregat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

a to akurat błąd mieszając z glebą nie stosujemy inhibitora ureazy - nitryfikacji to co innego ale i inne koszty . Te opracowanie jest chyba oparte o czujniki wychwytujące amoniak z powietrza nad uprawą a konkretnie stężenie amoniaku  w powietrzu . Nie bardzo chce mi się wierzyć że dla 4kg taki produkty są w stanie utrzymać się na rynku światowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Jak wapno granulowane u nas się utrzymuje to czemu nie to. Tak samo jak w USA udowodnili ze lejac rsm dribble barami zbiera się więcej a jakoś poza UK nikt tego nie używa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Griga jak byś kupował jakieś używki to załatwiłbyś mi z 10 sztuk na próbę? Tych dribble bar, zbiera się więcej bo gruba kropla i praktycznie 0 strat azotu. Ciekawe będę  szukał na ebay, może ktoś ogłosi, nowa u importera 110 zł 😕

 

Edytowano przez Mich9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Mam w domu 47szt ale pod idiotyczna głowice. Jak się ogarnę to przerobię pod coś uniwersalnego. Wtedy zapraszam pożyczę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Czytam że ludzie leją tym 19 lat rsm i 0 problemów, jest parę firm ceny za nowe kształtują się w granicy 95-120 zł za sztukę, używany komplet 48 sztuk firmy chaffer 1000-1500 zł. W no-tillu szczególnie jest zwyżka plonu czyli bezorkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ta cena to z jakimi kołpakami? Pod araga ciężko dostać w niskiej cenie. Ja mam BFS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj