tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

rocco0987    111

w okolicy wiem że dwóch gospodarzy robi tak w qq, jak ze stratami ciężko ocenić, u jednego faktycznie qq już któryś sezon wygląda tak średnio nawet jak dobry rok, a u drugiego nie przyglądałem się po polach, ale wiem za to że w 2018 mase pól poprawiał bo na suchu środek nie podziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Skuteczność herbicydu wzrasta, rsm działa tutaj jako adiuwant zmniejszając odparowanie środka z gleby. Chodzi mi o straty azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

W susze w rsmie jest duza roznica a stosowaniem granuli. U mnie mimo suszy wiosennej wlasnie w okresie swiat kiedy szla druga dawka to mam zboza bardzo ciemne a tam gdzie szly granule nawet w duzej dawce to koloru czesto brak na zbozu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Dawajac rsm z herbicydem nie mam pomysłu jak zwalczyć ślimaka. Dawałem sancol wymieszany z saletra. (Rzepak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Skuteczność herbicydu wzrasta, rsm działa tutaj jako adiuwant zmniejszając odparowanie środka z gleby. Chodzi mi o straty azotu.

Nawet jeśli wzrasta to jemu to nie podziałało, pryskał po wschodowo drugi raz a ma kuku pare set hektarów ale ile poprawiał nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

herbicyd dolistny w polaczeniu z rsm daje korzysci ale to tez chyba nie ze wszystkimi herbicydami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
20 godzin temu, Tomek90 napisał:

Kupowanie na litry? 😂 nawet jak będzie droższy od saletry to do granuli nie wracam.

Jeśli ktoś stosuje dla samej różnicy w cenie to niech nie zawraca sobie głowy rsm.

 

Jak jest z stosowaniem rsm z zabiegiem doglebowym na chwasty. Chodzi mi np o możliwe straty azotu jeśli przez pewien okres nie będzie opadów. Co o tym myślicie? 

Znajomy w zeszłym roku próbował 2l lumaxu z rsm i mówił, że w kukurydzy było czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
u nas co raz więcej ludzi stosuje w rzepaku rsm z herbicydem doglebowym. ja lałem rsm na rzepak w fazie 2 liści i do połowy grudnia rzepak był piękny
u nas co raz więcej ludzi stosuje w rzepaku rsm z herbicydem doglebowym. ja lałem rsm na rzepak w fazie 2 liści i do połowy grudnia rzepak był piękny

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Kupujecie już RSM na kolejny sezon? Dziś zamówiłem po 690 netto 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Nie wiem czy nie zamówić dobra cena. To już lepiej sypać 100-150 kg mocznika końcem października, jak lałem 100 litrów rsm 32 to wystarczało max do końca listopada a potem głodówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a kiedyś nic nie dawałeś i było ok ;) ja powtórzę opcje z tego sezonu. 80 100l na drugim liściu rzepaku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Napisano (edytowany)

Ja dopiero rozlewam a wy już kupujecie  chciałbym raz zastosować świeży a w tym ferworze cen zawsze w zbiorniku prawie rok leżakuje -ciekawe czy to tak jak z winem im sarsze tym lepsze?

IMG_20200528_143428.jpg

IMG_20200528_143438.jpg

Edytowano przez RU68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Gdzie taka cena na RSM? Z dowozem czy + transport?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Chemirol by Flora. Oczywiście że z dowozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

A cały samochód to ile litrów najmniejsza ilość np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

U mnie zawsze jest ten sam problem ze na swoje potrzeby jest mi potrzebne maksymalnie pół auta a nikt inny nie stosuje żeby się dogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Przeciętnie cysterna zabiera 24 - 26t. Ja od zeszłego roku biorę z sąsiadem na pół. Ale przy takiej cenie względem detalu myślałem nawet o braniu auta na 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

my z kolega też bierzemy, on 1.5 auta ja pół i już, przelejemy do mauserow i elegancja Francja


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
9 godzin temu, Morfek napisał:

A cały samochód to ile litrów najmniejsza ilość np?

Ok 18 000 +/- 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy02    1
griga napisał:

Kupujecie już RSM na kolejny sezon? Dziś zamówiłem po 690 netto 32

z kąd kupujesz? jaka cena za 26 s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Za 690 netto chętnie wezmę z sąsiadem 2 cysterny. Skoro spadły ceny to trzeba w poniedziałek dzwonić i coś szukać.

Ma może ktoś jakiś namiar na przedstawiciela Chemirolu na lubelskie?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj