tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Morfek    49
Zauważyłeś wpływ siarki na plonowanie? Nie przypala mocniej?
Zauważyłeś wpływ siarki na plonowanie? Nie przypala mocniej?
Zauważyłeś wpływ siarki na plonowanie? Nie przypala mocniej?
Zauważyłeś wpływ siarki na plonowanie? Nie przypala mocniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Tylko ta siarka z zapałek przypala...300 l rsm 26 to nie jest 300 kg saletry, tabela przeliczenia rsm się kłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

u mnie po piatkowym i sobotnim laniu na ozime drugiej dawki wszystko popalone nie mocno ale jednak liczyłem na deszcz a tu raptem0.5 mm ale dobre i to choc troche oplukalo


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczypu201    2

Mieliście jakieś "atrakcje" w swoich opryskiwaczach po stosowaniu rsmu? Problemy z ciśnieniem albo elektrozaworami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Tak jak nalejesz nie rozmieszany ze skrystalizowanym to ci filtry po zapycha, kiedyś miałem w metalowej beczce takie gówno pływające po wierzchu jak to pompa złapała i poszło w opryskiwacz to non stop filtr zapire.... na szczęście lałem pod QQ to można se było dłubać się z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Pytanie do znawców rozlewałem RSM 10 kwietnia lecz nic nie popadało chociaż zapowiadali i czy ten nawóz wyparował poszedł w kosmos czy jest został w ziemi  przez te ponad 2 tygodnie ? 

Edytowano przez PawelS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No jak zauważyłeś jest to ciecz i wsiąka w ziemię nie tak jak granula pytanie czy przy takiej suszy zostanie wykorzystana

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

zobaczysz jakiś czas po deszczu, choć rośliny wzmocnieją od samej wody więc trzeba obserwować...

u mnnie sytuacja podobna ale ja dałem drugą dawke końcem marca i 2 tygodnie nic nie padało, póżniej niecałe 2 litry i do dzisiaj znowu nic. Rośliny bardzo zbladły ewidentnie z braku azotu bo głęboko jeszcze jakaś wilgoć była ale nie miało co przemieścić nawozu do strefy korzeniowej. Zrobiłem sobie eksperyment i polałem konewką mały kwadracik tak żeby domoczyć i obserwować ale wgl bez różnicy żeby pszenica coś zciemniała. Dzisiaj wreszcie spadło jakieś 13 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

wielki piatek sobota zapodalem drugą dawke rsm 32 w pobiedzialek wielkanocny spadło oszałamiające 0.5 mm i dopiero dzis troche popadalo 12 mm i tu moje pytanie z jakimi stratami azotu mogę sie liczyć 30% ? 70%?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Dobre pytanie bo u mnie ten sam problem, ale wątpię żeby ktoś nam pomógł w tej kwestii trzeba obserwować zboża co będzie się działo. 

Edytowano przez PawelS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy02    1

witam mam pytanie kukurydza posiana 4dni temu, dzisiaj popadało ok 10l na metr czy lać teraz rsm czy po wschodzie kuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Ja RSM dałem zaraz przed uprawą 150l reszta idzie w moczniku 200kg między 3 a 5 liściem. Mam nadzieję że wtedy będzie troszkę opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6
13 godzin temu, Lewy02 napisał:

witam mam pytanie kukurydza posiana 4dni temu, dzisiaj popadało ok 10l na metr czy lać teraz rsm czy po wschodzie kuku.

w podsiewacz dałem 150kg/ha Polidapu wiec RSM28 stosuje jak najpóźniej jak sie da. Kukurydza nie może być też za duża bo krople wpadając do środka może silnie poparzyć.
Zaś w zbożach jarych dla mnie najlepszy moment to po fazie szpilkowania (BBCG 11-13)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

co sądzicie o dalszej opłacalności RSM ? Kiedyś był dużoo tańszy teraz dzwoniłem do znajomego składu nawozów to 1050 brutto za 32 1 t , zwala z nóg biorąc pod uwage , że zwykła saletra 1100 brutto płaciłem  a mocznik 1400 brutto , a szczerze jak u mnie w ziemniakach większej różnicy nie zauważam  w przeliczeniu na czysty składnik wychodzi teraz tak  (ceny saletry i mocznika się narazie nie zmienił ) :

RSM 1 KG N - 3,28 zł

Mocznik 1KG N 3,04 zł 

Saletra 1KG N 3,23 zł 

są to ceny oczywiście w detalu  . Dobrym faktem jest to że jak pamiętam w znajomym składzie kiedyś na początku historii rsm kupywałem  w litrach a w nie tonach to i był 850 zł za 1000 l  wtedy to był sens tego stosowania . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

O kurcze ja zawsze w kg ale kiedyś naprawdę dużo tańszy był. Ja pytałem rsm 32 990zl kosztował za tonę. Różnica może być taka ze rsm to taka trochę saletra i trochę mocznik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Teraz rsm jest zawsze drogi. W tym sezonie był w hurcie nawet poniżej 700 za 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
Napisano (edytowany)

Kupowanie na litry? 😂 nawet jak będzie droższy od saletry to do granuli nie wracam.

Jeśli ktoś stosuje dla samej różnicy w cenie to niech nie zawraca sobie głowy rsm.

 

Jak jest z stosowaniem rsm z zabiegiem doglebowym na chwasty. Chodzi mi np o możliwe straty azotu jeśli przez pewien okres nie będzie opadów. Co o tym myślicie? 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj