tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

Ja od paru lat stosuję   RSM dolistnie  z odżywkami i z fungicydami. Ale na 180 litrów wody/ha RSM dodaję do 15 litrów, ale i 20 spokojnie można. Było w jakiejś gazecie z 3 lata temu , na politechnice robili testy i wyszło ze RSM   w takich dawkach jest w 100% bezpieczny i daje dużo lepsze efekty niż mocznik. 

 

Tym którzy bedą rozpoczynać przygodę  z RSM to radzę nie zaczynać od drugiego razu, ale tylko na pierwszy raz rozlewać RSM. 

Jak koniecznie chcą dać na drugi raz to mocno się spieszyć, i nie przejmować się przypaleniami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolistnie nie jest źle ale przy niewielkiej ilości. Jako adwiutant dla fungicydów na pewno na +. Sam trochę dolewam ale naprawdę niewielkie ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3868
17 godzin temu, TheBociek1996 napisał:

Nawet ten opryskiwacz Skotarka dokładniej by rozlał niż Amazone ZAM, czy jakikolwiek najbardziej wypasiony rozsiewacz z kompem i GPS. Nigdy nie jest za późno aby coś zmienić ;) 

Mylisz sie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

No ja napewno będę prędzej rozlewał RSM na drugą dawkę niż siałem saletrę . Zależy kiedy dam pierwszą dawke ale w rzepaku standardowo po 2 tygodnie a pszenica nie wiem ze 3,4 tygodnie , no przed T1 napewno będę celował . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
tomek73 napisał:

Ja od paru lat stosuję   RSM dolistnie  z odżywkami i z fungicydami. Ale na 180 litrów wody/ha RSM dodaję do 15 litrów, ale i 20 spokojnie można. Było w jakiejś gazecie z 3 lata temu , na politechnice robili testy i wyszło ze RSM   w takich dawkach jest w 100% bezpieczny i daje dużo lepsze efekty niż mocznik. 

 

Tym którzy bedą rozpoczynać przygodę  z RSM to radzę nie zaczynać od drugiego razu, ale tylko na pierwszy raz rozlewać RSM. 

Jak koniecznie chcą dać na drugi raz to mocno się spieszyć, i nie przejmować się przypaleniami. 

czyli jak ja stosuję 250litrow cieczy na hektar to 20 litrów rsmu bez obawy można stosować? i oprysk oczywiście w godzinach popołudniowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Tylko po co ryzykować z mocznikiem dolistnie czy to solo czy z RSM. My od lat nie stosujemy i jakoś różnicy w płonie na minus nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Spokojnie przy 250 wody to RSM 20 litrów. Ale ja jednak jestem  za mniejszymi dawkami a częściej.

Ja od 15 lat nie stosuję mocznika, w dwóch lat stosuję RSM, ale nie więcej jak dwa razy. 

Czy to coś daje ??  na pewno, ale z drugiej strony jak daję na pszenicę 200 N w  3 formulacjach, to  jeszcze  N podany dolistnie trochę mija się z celem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio7474    10

czy byłby ktoś chętny na zakup rsm 32? Chce zamówić całe auto ale dla mnie to za dużo. wolne 6 tys litrów. lokalizacja powiat chełmski lub włodawski. cena 800 brutto tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio7474    10

już z nimi współpracowałem to tylko jeden minus jak narazie. nie dostarczyli nawozu na czas a naprawdę okazało się że go nie mają juz

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

bo zamiast netto powiedzieli ci brutto ty zrobiłeś rogala na twarzy że tanio i postanowiłeś zamówić a oni wyczaili swój błąd i nawóz znikł by nie było wtopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211
1 godzinę temu, Pawcio7474 napisał:

już z nimi współpracowałem to tylko jeden minus jak narazie. nie dostarczyli nawozu na czas a naprawdę okazało się że go nie mają juz

właśnie o to mi chodziło OSZUSTY takie mam zdanie o firmie 

na moje szczęśćie nic nie kupowałem ani nie sprzedawałem im ale mam dobry kontakt z wieloma farmerami i takie same opinie słysze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
8 godzin temu, Pawcio7474 napisał:

czy byłby ktoś chętny na zakup rsm 32? Chce zamówić całe auto ale dla mnie to za dużo. wolne 6 tys litrów. lokalizacja powiat chełmski lub włodawski. cena 800 brutto tona

Dowiedz się u dostawcy czy taka jest cena i zważ ile waży 10 litrów, chyba że chcesz taniej odsprzedać.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
asharot napisał:

8 godzin temu, Pawcio7474 napisał:

czy byłby ktoś chętny na zakup rsm 32? Chce zamówić całe auto ale dla mnie to za dużo. wolne 6 tys litrów. lokalizacja powiat chełmski lub włodawski. cena 800 brutto tona

Dowiedz się u dostawcy czy taka jest cena i zważ ile waży 10 litrów, chyba że chcesz taniej odsprzedać.

Po co ważyć, wystarczy gęstościomierz. Ja sobie kupiłem za grosze i sprawdzam co przywiozę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Dokładnie gęstościomierz w tamtym toku białem od nich białoruski czy coś takiego, mieli taniej prawie 80 zł na tonie, wszystko się zgadzało gęstościomierzem, wiosną też było widać efekt więc raczej dobrze, czasy gdzie oszukiwano na nawozach się skończyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ważyć to można caly samochód. Ale jak odmierzyć 1 litr, lub 10 litrow  z bardzo dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 godziny temu, Mich9 napisał:

Dokładnie gęstościomierz w tamtym toku białem od nich białoruski czy coś takiego, mieli taniej prawie 80 zł na tonie, wszystko się zgadzało gęstościomierzem, wiosną też było widać efekt więc raczej dobrze, czasy gdzie oszukiwano na nawozach się skończyły

odnośnie mierzenia gęstościomierzem to istotna jest temperatura RSM w trakcie sprawdzania powinien mieć 20 stopni przy 30 stopniach wskazuje 30,5 a przy 10 stopniach 

powinien wskazywać 33 /33,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Zwykle z zakładów ma 32,5 /33 A podgrzej powoli do 20 to sobie sprawdzisz Jeżeli przyjeżdża cysterna plombowana i gorąca to raczej nic nie dolewali  najgorzej z baz dystrybucji tam magazynierzy robią cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj