tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

aprochota    325
Ja zawsze kupuje 26+s i z zamarza iem jest spokój wiadomo trochę więcej trzeba wylać żeby azot był odpowiedni ale to nie problem a i siarki też trochę nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598
Dnia 30.11.2018 o 13:50, eagle19 napisał:

Obecnie przechowuję rsm w mauserach na podwórku. W przyszłym tygodniu będę miał kontrolę cross. Macie doświadczenia z inspektorami w tej kwestii?

Dlaczego ma być problem z inspektorami?  Paletozbiorniki stworzone są właśnie po to  aby przechowywać/ przewozić w nich taki towar, a zazwyczaj użytkowane są one do innych bardziej szkodliwych substancji niż azot tj różnego rodzaju chemikalii, emulsji. I na pewno taki zbiornik, który wykonany jest z polietylenu jest dużo bardziej bezpieczny niż niż duże metalowe zbiorniki na które azot działa niekorzystnie, więc nie rozumiem tej paniki i chęci ukrywania zbiorników na przyczepach czy u sąsiadów? 

 

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Gdzie ty widzisz tu panikę, co do tzw "ukrywania " to co lepiej jak ktoś przyjdzie i ci pospuszcza na ziemię pomyśl trochę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

a ja Tobie proponuję przeczytanie od początku do końca poprzedniej strony tematu, bo ja piszę o zupełnie czymś innym. 

 

A jeżeli chodzi o klystalizację RSMu

Zbiornik po lewej to 32, po prawej 26 + 3S. najniższa temperatura - 18 do - 23 przez parę dni i 32 odpuścił. Przy 26 z siarka zero kryształu. Trzeba było poświęcić 10 minut na każdy zbiornik z mieszadłem na wiertarce, ale większych problemów z rozpuszczeniem nie bylo. 

 

RSM 26 %2B 3S vs RSM 32

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
Czy przechowuje ktoś RSM w zbiornikach po paliwie? Chodzi mi o cysterny od naczep albo po zbiornikach naziemnych. Mają pojemność 22-35m3 i są w korzystnej cenie. Zastanawiam się jak z trwałościa i czy wytrzymają jak np. rsm 32 skrystalizuje się to nie zmieni objętości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KroneMat    17
11 godzin temu, rudinho11 napisał:

Czy przechowuje ktoś RSM w zbiornikach po paliwie? Chodzi mi o cysterny od naczep albo po zbiornikach naziemnych. Mają pojemność 22-35m3 i są w korzystnej cenie. Zastanawiam się jak z trwałościa i czy wytrzymają jak np. rsm 32 skrystalizuje się to nie zmieni objętości?

Zobacz sobie na yt na vlogi użytkownika "kula rrk" ostatnio kupił starą cysternę i przechowuje w niej rsm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
6 godzin temu, KroneMat napisał:

Zobacz sobie na yt na vlogi użytkownika "kula rrk" ostatnio kupił starą cysternę i przechowuje w niej rsm.

Tak tylko pytałem go co będzie robił jak beczka będzie pusta to odpisał Mi że będzie w niej woda. Beczka stalowa po zabraniu RSM-u strasznie szybko pokrywa się rdzą. Jeśli chce się być pewnym to wypadało by kupić beczkę pokrytą odpowiednią farbą w środku a najlepiej gumowaną. Ja miałem beczkę po paliwie i generalnie nie było jakis dużych problemów ale jednak rdza się pojawiała. Nie wiem ile lat trzeba by było żeby zrobiły się dziury ale wolałem wymienić na beczkę z żywicy i po temacie. Koszt zakupu nie jest straszny a ma się pewność że nie będzie rdzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

@griga nie wiem jaką dużą potrzebujesz ale jak coś mam  plastikowy zbiornik jedno płaszczowy o pojemności 5 tyś litrów na sprzedaż.

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja nie mam takiego problemu, bo po spuszczeniu RSM  idzie do niej deszczówka i zawsze jest pełna. 

Mam cysternę po betonie w której bylo paliwo, zakopana z 10 lat i nic się nie dzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

alvaroalvaro78 napisał:

@griga nie wiem jaką dużą potrzebujesz ale jak coś mam  plastikowy zbiornik jedno płaszczowy o pojemności 5 tyś litrów na sprzedaż.

Jaką masz ta beczke? Plastik czy żywica? I za ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
Jest w okolicy beczka 22 m3 na obecna chwilę byłaby dla mnie wystarczająca. Cena też atrakcyjna 5 tys. U mnie w okolicy nie ma beczek z żywicy. Teraz tak myślę że ona waży z 5-6 ton to jak mi przerdzewieje to na złomie sprzedam po 80gr/kg i dużo nie strace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

tomek73 napisał:

Ja nie mam takiego problemu, bo po spuszczeniu RSM  idzie do niej deszczówka i zawsze jest pełna. 

Mam cysternę po betonie w której bylo paliwo, zakopana z 10 lat i nic się nie dzieję.

I ze stalowymi to najlepszy układ, sam miałem tak zrobić ale patrząc na to ile ostatnio u nad pada darowalem sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Tez kupuje Rsm 26 z siarka i nie krystaluzuje sie. Wolałbym 32N ale ta krystalizacja ale z drugiej strony Rsm i tak stosuje na druga dawke czyli 32 tez powinien do tej pory wrocic do normy a druga dawke stosuje 15-16 kwiecien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Raczej max 2 tony i to raczej w porywach.

Bęczkę 10 tyś l podnosilem turem bez żadnego problemu, może z 800 kg ważyła. 

grira no w tym roku był problem  z wodą ale parę razy miałem pełne. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

rudinho11 napisał:

Jest w okolicy beczka 22 m3 na obecna chwilę byłaby dla mnie wystarczająca. Cena też atrakcyjna 5 tys. U mnie w okolicy nie ma beczek z żywicy. Teraz tak myślę że ona waży z 5-6 ton to jak mi przerdzewieje to na złomie sprzedam po 80gr/kg i dużo nie strace.

Z tą wagą nie wiem jak jest Moja 5m2 ważyła z 700kg. Zywicznych jest bardzo dużo na rynku, nie wiem czemu winiarnie je tak wymieniaja. Ja kupiłem 2x5m2 gdzie cena za sztukę była około 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Ja preferuję takie zbiorniki https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-15000l-rsm-szambo-deszczowka-CID628-IDvWn84.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
takie jak w linku podałes to będą wieczne. Mam takie dwa po 2tys wojskowe i zrobioną z nich beczke do gnojowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

moja beczka 20m3 ważyła 2200kg. W środku jest pomalowana, ale chyba zwykłą farbą i po RSM jest w niej woda i nie rdzewieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Jakie macie doświadczenia że stosowania rsm w pierwszej dawce na rzepak? Lepiej niż saletrosan? Oczywiście przed rsm chciałbym podać kizeryt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Taurus83 napisał:

Jakie macie ceny 26 i 32  ? Cały samochód 

Tanieje. Czekam do wiosny z zakupem ale sprawdzam ceny na bieżąco i u 2 dilerów spadło po 30 zł. Rozmawiałem dziś z kolegą handlowcem i mówił , że sprzedaż azotów praktycznie nie istniaje u nich w firmie. W tej chwili całą cysternę bym miał po 1020 brutto na podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116
5 godzin temu, tommy66692 napisał:

Jakie macie doświadczenia że stosowania rsm w pierwszej dawce na rzepak? Lepiej niż saletrosan? Oczywiście przed rsm chciałbym podać kizeryt 

Przestawiłem się na nawożenie RSM już niemal w 90%. W rzepaku wczesną wiosną daję 150-200 kg kizerytu i 200 kg soli potasowej a potem w dwóch dawkach idzie RSM. Plony zawsze powyżej 4.5t często 5t. Pierwszą dawkę opóźniam o daję gdy mogę bezpiecznie wjechać na pole (gleby średnie więc z tym łatwiej) Drugą dawkę z kolei nieco przyspieszam. Delikatnie przypali czasem końce liści ale nie maa to żadnego wpływu na roślinny czy plon. 

A precyzja dozowania rsm oraz wydajność pracy opryskiwaczem nie mają sobie równych.

  • Like 2

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj