tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Marcin4512    9

Ja brałem kompresor rurkę taka żeby dnia dostała i ogień.Wszystko ładnie wymieszało i nie ma nic.Polecam ten sposób

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

Zanim mi przywieźli 32% ponalewałem po ok.80 litrów wody żeby podczas zalewania sie wymieszało, liczyłem żeby wyszedł 30% on ma krystalizacje chyba -9 jednak mróz był dużo większy a mimo to na dnie nie ma nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin4512    9

on sie krystalizuje przy 0 ja sie balem bo wzialem perwszy raz i byl bialy osad zrobilem go kompresorem i bylo git teraz widze ze go od nowa przylapalo co te mrozy sa teraz i pewno czynnosc powtorze i w pole

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1073
2 godziny temu, Marcin4512 napisał:

Ja brałem kompresor rurkę taka żeby dnia dostała i ogień.Wszystko ładnie wymieszało i nie ma nic.Polecam ten sposób

 

Też tak robiłem ale schodzi za dużo czasu, teraz pierwszą dawkę rozcieńczam do 28  i nie ma kłopotu.

 

Dnia 17.03.2018 o 14:10, lukaszenko19965 napisał:

Witam. Rozlewałem dziś rsm. W poniedziałek mam zamiar kończyć na dalszych działkach. Pytanie czy rsm który został mi w opryskiwaczu i w całym układzie nie zamarznie mi do tego czasu. Dziś w nocy jutro i w poniedziałek mają być cały czas mrozy do -12. Spuścić ten rsm i zalać opryskiwacz jakimś płynem czy nic się nie stanie a rsm zadziała jak płyn chłodniczy? Nie mam jakiegoś ciepłego pomieszczenia i opryskiwacz stoi cały czas pod wiatą? Jest zalany rsm 26 z siarka

Ja już rozlałem I dawkę i umyłem opryskiwacz ale że zapowiadali mrozy to zapompowałem 100l RSM i puściłem we wszystkie rurki. Lepsze to niż drenowanie i zalewanie płynem który swoje kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koza1978    1

Witam, czy rozlewa ktoś teraz rsm na zamarzniętą ziemię ja wczoraj rozlałem na 5ha i zastanawiam się czy kontynuować , czy nie ma żadnych przeciwskazań?, tym bardziej ,że mam dwie działki gdzie pózniej to wjadę dopiero w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Stosuje ktos rsm 32 w pszenicy ozimej w 3 dawkach powiedzmy po 150L? (3 dawka max w fazie liscia podflagowego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

3 dawka wężami, to stososują czemu nie, sam bym stosował na 3 dawkę ale jeszcze węży nie mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Ja stosuje tylko 200l, a żeby było ciekawej w tamtym roku 2 poparzyłem a trzecią nie a nie lałem wężami tylko kołpak w deszczu także mogę powiedzieć trzeba mieś już trochę wprawy i wiedzy a i tak musi być w pogotowiu saletra wrazie czego co by deszczu nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

tyle i ja wiem , w tamtym roku 2 dawki wszedzie poparzyły pszenice .@piotrdd w jakiej fazie pszenicy lales ta 3 dawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

W pełni rozwinięty liść podflagowy miejscami pokazywał się języczek liścia flagowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
2 minuty temu, piotrdd napisał:

W pełni rozwinięty liść podflagowy miejscami pokazywał się języczek liścia flagowego 

no własnie tutaj chodzi o ten deszcz.Jakimi kołpakami lałes 5czy 7 otworowymi  ijaka dawka poszła ?W razie W trzeba bedzie kupic saletre albo przyspieszyc 3 dawke rsm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Chyba był to 24 i 25 maj wiem że się śpieszyłem chyba z 10 km waliłem albo coś pod 15 km

7 otworowe przychodzi maj i spokojnie czekam na deszcz 

To też zależy od pogody ale staram się co miesiąc robić, a w tym roku jest jakoś dziwnie nie wiem wszystko pod górkę 

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Szkoda trochę sp***dolić sobie liść flagowy na sam koniec roboty, wiem że deszcz ale mimo wszystko ryzyko jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Jak to mówią , jest ryzyko jest zabawa, co do 5 sezonów tak się bawię i tylko raz saletra, ale tak jak mówisz łatwo coś zje..ć. Także w żadnym wypadku nie polecam :12_slight_smile:

A i żeby była jasność w 2014 lekko poparzyłem sobie podflagę a to dlatego że liść się położył a nie stał pionowo, zabieg podczas też deszczu, chociaż plonem wcale nie odchodziła od nie poparzonych, pytanie ile by dała działka jakby jej nie poparzyć dodam że później flagowy wyszedł ale był tak gruby co żem jeszcze nie widział odmiana Ostroga 

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

panowie jak dzisiaj jest w nocy przymrozek czy rano mogę lać  rsm tak o 6 czy mogę spalić  zboże czy raczej nie mam mokre działki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
30 minut temu, Arturos21 napisał:

łódzkie ale jak  będzie oszroniałe to nic się nie stanie  ??

Sam jutro będę lał jak tylko widno się zrobi, bo w południe już w pole nie wjadę. W kolejnych dniach ocieplenie, więc to ostatni moment żeby wjechać bez robienia kolein.

Dzisiaj miałem rozlewać, ale złośliwość rzeczy martwych mnie zatrzymała.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makulak    0

Witam, mam takie pytanie - czy pod zboża pod "korzeń" na rozsianą polifoske można bezpośrednio wylać rsm i dopiero te dwa nawozy wymieszać z ziemią, chodzi mi o to czy po polaniu granuli nawozu (polifoski) rsm-em nie będzie jakiejś niekorzystnej reakcji chemicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berrol    10

Witam ,

Była tu dyskusja o mieszaniu rsm z herbicydem przeswschodowo w rzepaku.

Czy ktoś stosował ? Jakie efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Wiecie może po jakim okresie dostępny jest azot w formie amidowej RSM 32% stosowałem 26.3.2018.Ten tydzień sprzyjający prawie każdego dnia 15+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj