tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Bananek    16855

może bliżej Puław są niższe ceny. Do Polski B nie przywożą za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ostatnio zastanawiam się czy przejść na rsm czy pozostać przy saletrze . Jakoś sam nie wiem czy warto sie w to bawić czy nie a kusi mnie to spróbować . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A czy jest możliwość zastosowania RSMu na kłos zwykłymi rozpylaczami, myślę o dostarczeniu ok. 8 kg N/ha?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na kłos to lepiej mocznik z 5-6 kg mocznika, plus siarczan potasu 2 kg , lub sam potas.Ale jak kłos wychodzi z pochwy.

Ja wczoraj pryskałem T3  i siarczan potasu 2 kg mało gdzie się wykłosiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto2005    2

tomek73 czy można zastosować siarczan potasu w nawożeniu dolistnym kukurydzy? Jeżeli tak to w jakiej dawce w połączeniu z mocznikiem , siarczanem magnezu, cynkiem i borem . Będę bardzo wdzięczny z odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

NIe sieję kukurydzy to nie wiem, ale na pewno tak, Po 2 kg dodawałem do każdego oprysku  w pszenicy, Dwa lata temu  jak miałem trochę suszy efekt był bardzo widoczny, w tamtym roku było trochę wody  już takiego efektu nie było widać.

Dokładnie ten kupuję http://allegro.pl/nawoz-dolistny-k-leaf-20kg-siarczan-potasu-rzepak-i6798892252.html?reco_id=78665df5-4cdc-11e7-9eda-246e96106940&ars_rule_id=201

Na pszenicy po moich doświadczeniach dwa lata temu podniusł mi biało do 16-17 gluten 32-33, a nie pryskane 12-13 białko 28 gluten. W tamtym roku nie było zbytniej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Panowie będę wchodził w rsm i zastanawiam się nad dyszami jakie byście polecili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

NIe sieję kukurydzy to nie wiem, ale na pewno tak, Po 2 kg dodawałem do każdego oprysku  w pszenicy, Dwa lata temu  jak miałem trochę suszy efekt był bardzo widoczny, w tamtym roku było trochę wody  już takiego efektu nie było widać.

Dokładnie ten kupuję http://allegro.pl/nawoz-dolistny-k-leaf-20kg-siarczan-potasu-rzepak-i6798892252.html?reco_id=78665df5-4cdc-11e7-9eda-246e96106940&ars_rule_id=201

Na pszenicy po moich doświadczeniach dwa lata temu podniusł mi biało do 16-17 gluten 32-33, a nie pryskane 12-13 białko 28 gluten. W tamtym roku nie było zbytniej różnicy.

 

Siarczan potasu można nabyć poniżej około /100kg

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

Panowie będę wchodził w rsm i zastanawiam się nad dyszami jakie byście polecili ?

 

 ja także myśle o RSM  i na tę chwilę po przestudiowaniu tematu  myśle o  ESI albuz  , 

może ktoś sie wypowie czy dobry wybór???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A ja mam inne pytanie. Jak to jest z rozlewaniem pierwszej dawki?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ale o co konkretnie pytasz? Co chciałbyś wiedzieć?

Pierwsza dawka pod zboże czy rzepak jak najwcześniej. O tyle z nią łatwiej, że w zasadzie nie powoduje uszkodzeń, bo jeszcze nie ma co uszkodzic. Rozlewam dyszami 7 otworowymi i tyle. Znajomy pierwszą dawkę lał nawet i zwykłymi płaskostrumieniowymi. Szału nie było ale i krzywdy tym specjalnej nie zrobił.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W rzepaku i zbożach. Kiedy rozlewać, można w czasie przymrozku? Korci mnie jak czort spróbować ale no cholery pojęcia nie mam. Co prawda sporo czytałem na ten temat ale wolę jeszcze dopytać.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja kupiłem w tym sezonie albuzy . Rozlalem tylko 5 tys litrów ale dają rade. Jedyne co zauwazlem to za opryskiwaczem belka z dyszami musi być odsunięta od opryskiwacza bo może dojść do samooprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Można lać na przymrozku, właściwie na wiosnę to jedyny dobry moment żeby kolein nie ryć, nawet widziałem, że leją na szron, mnie jak się zdarzało, to rzepak był jedynie lekko pokryty szronem. Na mokre rośliny nie odważyłem się próbować ani u siebie ani w pracy, ale w czasie jakiegoś niezbyt ulewnego deszczu można jechać bez problemu. Co prawda jak przymrozek odpuszcza to jakaś wilgoć na roślinach jest, ale efektów ubocznych nie zauważyłem. Startuje przed ruszeniem wegetacji, o ile się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A nie ma problemu z rozlaniem podczas mrozu, co gdy rośliny są zmarźnięte/pokryte szronem?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Jak lejesz na zmarznięte to jeszcze wegetacja nie ruszyła także I dawka spokojnie idzie, drugiej trzeba już pilnować warunków czy to przy zbożu czy rzepaku. Belka wysoko i lecisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czyli przy pierwszej dawce i przymrozku nie ma się co bać? A co cieczą? Nie ma problemu gdy jest mróz podczas rozlewania?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Przy 28 i 30 nie, nie wiem jak to ma się przy 32. Raczej też nie jeśli ciecz jest w ruchu bo on nie krystalizuje się na podobieństwu krzepnięcia wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Rsm z siarka tez bez problemu mozna rozlewac. Nie ma problemu z krystalizacja. Stal u mnie cala zime na dworze i zaden osad sie nie wytracil. Najgorzej 32%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Co do osadu to jak zamawiany przed zimą to raczej się skrystalizuje, u mnie w beczce 25tyś to paredziesiąt cm osadu na spodzie, trochę rozmieszałem i dałem sobie spokój, zmierzyłem tylko zawartość N i wyszło 30-31N. Mauzery bezproblemowo rozmieszałem wiertarką. 

Ogólnie jak brać 32N i nie mając patentu w takiej dużej beczce to najlepiej brać koniec lutego, on dopiero zacznie się krystalizować przy dłuższych mrozach dzień/noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

No tak, tylko pod koniec lutego już cena niezbyt atrakcyjna. W ubiegłym sezonie znajomy brał 32 w sierpniu po coś ok 700 zł, ja brałemkoniec października już po 850 a zimą kosztował grubo ponad 900. Ja do tej pory trzymam w mauzerach 1000l i ten co idzie na 1 dawkę rozcieńczam do 30% i się nie krystalizuje. Ten na 3 dawkę już stoi 32% a do aplikacji prawie sam się rozpuści.

Ale w tym roku chodzi mi po głowie pomysł, żeby kupić beczkę 14 tys. i wkopać ją w ziemię. Są na olx dośc tanie beczki z tworzywa. za taką 14 tys chcą ok 5 tys. To by problem krystalizacji rozwiązało raz na zawsze. Nawet miałem okazję rozmawiać ostatnio z przedstawicielem grupy azoty i też stwierdził, że to dobry pomysł, choć zwrócił uwagę na problem ochrony środowiska. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj