tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymon09875    9886

Ja w zeszlym roku pryskalem rsm32 na trawy ale na laki ale nie jednoroczne to trochę trawę przypalilo
Ja w zeszlym roku pryskalem rsm32 na trawy ale na laki ale nie jednoroczne to trochę trawę przypalilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBandrzej    2

Panowie mogę pryskac końcówkami 7 otorowymi Rsemem rzepak już zaczyna pąki puszczać? ??
I czym to skrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ostatnią dawkę N daję się na 4 tygodnie przed kwitnieniem rzepaku.

co do drugiego pytania to poszukaj odpowiedzi w temacie , uprawa rzepaku.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Trudno powiedzieć bo lałem RSM na raps przy lekkiej rosie i poparzenia znikome, ale może przypalić trochę jak mokre były i potem słońce. 

 

 

Ile RSM  mieszacie do oprysku  z odżywkami? Ja daje z 10 l/ha plus z 5-8 mocznika.Do tego odżywki.

 

To po co mocznik jeszcze?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

rozlewałem w czasie deszczu RSM 32 i przestało padac i koncówke zrobiłem bez deszczu czy poparzy roslinki ?

 

Miałem taki przypadek w ubiegłym roku: zajechałem na pole zaczęło padać, zanim skończyłem przestało i kilka ha na mokre. Nie było żadnych uszkodzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Pierożenie z deszczykami... Najlepiej rozlewać w pochmurne dni. Różnica w rzepaku jest ogromna pomiędzy rozlaniem w słoneczne i suche rośliny vs pochmurne i mokre roślinki na bezapelacyjna korzyść zachmurzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

W jakim sensie korzyść na dni pochmurne, poparzenia? Ja w tym roku większość lałem przy słońcu bo się nie wyrabiałem i narazie nie jest źle. 

 

Wiadomo w miarę możliwości lepiej lać w dni pochmurne i przed spodziewanym deszczem. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

wczoraj poszla 2 dawka N w ilosci 200l na pszenzyto ozime ,myslicie ze za wczesnie ,piewsza tez w postaci rsm 11.3

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Tomek mówię tylko o przykładzie w rzepaku. Może się źle wyraziłem. Pierwszy sezon z RSM'em. Podobnie jak Ty ciężko się było wyrobić z nawożeniem. Powiem Ci tak że w tych miejscach gdzie RSM został rozlany w dzień pochmurny nawet o dużej wilgotności powietrza. Praktycznie 0 jakichkolwiek poparzeń. Rzepaczek zieloniutki. Najgorzej wypadł ten co RSM rozstał rozlany w słonecznym dzień o naprawdę małej wilgotności powietrza. Noo to jednym słowem ładnie go poparzyło ale już się wylizał nawet śladu nie ma po tym małym ekscesie. Mimo tych poparzeń w rzepaku to z działania roztworu jestem mega zadowolony!  Jak narazie oczywiście zobaczymy co będzie na przyczepie ^^ Jednak jest różnica granula/płyn......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Chcę kupić pompę do wody. Do napełniania opryskiwacza. Być może że przejdę na rsm, i pasowało by zakupić taką pompę aby rsm też pociągła.

Jakimi pompami nalewacie rsm u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Każda pompa pociągnie rsm , Tylko liczy się zawartość Twojego portfela. Parę stron wcześniej było już o tym pisane.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Każda pompa pociągnie rsm , Tylko liczy się zawartość Twojego portfela. Parę stron wcześniej było już o tym pisane.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Znów pojechałem rozlewać mżawka kończyłem słoneczko dobrze, że mocno wiało. Mam nadzieję, że w nocy popada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tym razem trochę przyjarał pszenica 20-30cm pomimo wiaterku podczas zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

U mnie to samo,we wtorek lałem rsm i sa przypalenia.Najbardziej to widac na nakładkach ,po jakim czasie to zniknie?

 

 

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Oj może nie zniknąć, może wypalić ją całkowicie, doświadczyłem tego. 

Aby ograniczyć poparzenie ,unoszę lance na 1,5 m nad łan i daje ciśnienie 3,5-4 bary ,tak wystrzelone krople ześlizgują się z liści.(nie dotyczy nakładających się dawek). I potwierdzam 32% mniej parzy od 28 czy 26+S.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

u mnie akurat poszedł 32%, i na nakadkach najbardziej widac poparzenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Jak kupujecie rsm w mauzerach to zbiornik zostaje u was czy jest jakas kaucja ?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kiedyś na słowo oddawałem teraz kupuję jesienią przelewam we własne
Nie tak strasznie

[galleryimg=686427]

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5288

hej, czy jak pierwszej nocy po rozlaniu 26+S był przymrozek to przyczyną jest przypalenia liści i ogólnie osłabienia rośliny ??? 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Doszedłem do wniosku że w tym rok poparzenia i to dość spore są spowodowane przez wiatr podczas aplikacji, wiem że te poparzenia strasznie nie osłabiają  rośliny bardziej bym obstawiał obecną temperaturę u siebie mam dość spore poparzenia lecz nie widzę osłabienia a pszenica nawet ładnie się regeneruje  ;)     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj