tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

piotrdd    62

W mauzerach masz go czy w czymś innym?

Ja mieszam rurą  pcv o średnicy 6cm i długości 2m i pięknie można rozmieszać w taki sposób w mauzerach.

 

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

Mam w tym roku to samo, ale spokojnie sobie już z tym poradziłem. Przy pełnym mauzerze zastosowałem patent jednego z kolegow czyli mieszanie spręzonym powietrzem przez rurkę co praktycznie załatwiło sprawę. A niewielkie ilości resztek na dni rozbiłem myjką z dyszą rotacyjną.

A na kolejny sezon marzy Mi się taki zbiornik https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-szambo-wode-8000l-CID628-IDkasKu.html#8efb07f72c

i nawet jak coś sie osadzi to cyrkulacja jakaś pompą załatwi sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja napiszę patent który zastosował mój znajomy na mieszanie rsm. Tyle prosty co genialny. Jako że padła mu akurat sprężarka i nie miał czym mieszać to ... założył elastyczną rurę na tłumik ciągnika i mieszał spalinami. Nie dość że "sprężone powietrze" to jeszcze na dodatek gorące przez  co kryształki się łatwiej rozpuszczały bo spaliny podgrzewały ciecz.

Ja już Rsm rozlałem po rzepaku i pszenicy. Ten przeznaczony "na teraz" rozcieńczyłem jesienią do 30% i żadnych oznak krystalizacji. Ten który został na 2 dawkę w rzepak. 32% na dnie ma nadal 10 cm osadu. Ociepli się to się rozpuści a jak dalej będę rozcieńczał jak co roku i wiosną bez problemów. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Po co takie kombinacje, wystarczyło baniaki (mauzery) wstawić do pomieszczenia (obora chlew) i po sprawie , u mnie nawet w mroźną zimę roku 2012, nic się nie skrystalizowało.(rsm 32%) a to była mroźna zima. 

Bo można też jesienią kupić RSM 32 i samemu rozcieńczyć go do 28% , ponieważ zrobienie samemu 28% jest ekonomicznie opłacalne ( fabryczny rsm 28% ma najdroższą wodę w Polsce)  Na 100 l rsm 32 dodać 18,5 litra wody = rsm 28% uwaga  wodę wlewamy jako pierwszą i uzupełniamy rsm-em .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

Trzeba mieć gdzie wstawić, w stodole niestety skrystalizował a innych budynków nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

jeżeli w mauzerach to najlepiej sprężonym powietrzem, poprostu przewód przywiązać do kawałka drutu i włożyć w beczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

Ja nakładam kawał rurki z tworzywa od ogrzewania na pistolet. Jest na tyle twarda że się nie wygina i fajnie się miesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Jest jeszcze inne rozwiazanie RSM 26+S nic nie skrystaliowany a było ponizej -22

 

A co do miesznia i problemów tak jak koledzy pisza Ciecz niestety ma jescze niska temperature i samo mieszanie nie koniecznie daje efekt najlepiej jakby to jescze ogrzac. ten patent z miesznaiem z wydechu jak najbardziej fajny :)  Podczas napełninia mozna w miedzyczasie rozmieszac kolejny mauzer :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

Ja bardzo bym chciał kupić 26S ale u mnie nikt w detalu nie sprzedaje. Jak by ktos z okolicy chciał wejść w spółkę to bym brał. Ja potrzebuję okolo 15-16 ton 26S na sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dla marnych 3% siarki , nie opłaca się taki zakup , ja na pierwszy rzut dałem siarczan magnezu posypowy, a następnie rsm 32%


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Cenowow wychodził praktycznie tyle samo co 32 czy 28 przeliczajac na czysty skąłdnik N  a mam spokój z krystalizacja :) Na zboża te 3% siarki napewno sie przyda, a na rzepak podbnie jak ty dałem siarczan i saletre a na druga dawke bedzie RSM +S


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

@up a ile wlać wody żeby rozcieńczyć do 28%? bo dawno już miałem chemię. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Im mniejsze stężenie rsm tym wieksze są poparzenia bo jakby nie było kropla 32 spłynie najszybciej.

W muzerach to można i kijem rozmieszać czy wiertarka bo probowałem.
Gorzej mam w beczce 30tys litrów i widzę ze będą problemy chyba.
Czy zwykła cyrkulacja cieczy za pomocy pompy 150l/min załatwi sprawe? Zaraz trzeba lać na raps druga dawke i na zboża pierwszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Po co takie kombinacje, wystarczyło baniaki (mauzery) wstawić do pomieszczenia (obora chlew) i po sprawie , u mnie nawet w mroźną zimę roku 2012, nic się nie skrystalizowało.(rsm 32%) a to była mroźna zima. 

Bo można też jesienią kupić RSM 32 i samemu rozcieńczyć go do 28% , ponieważ zrobienie samemu 28% jest ekonomicznie opłacalne ( fabryczny rsm 28% ma najdroższą wodę w Polsce)  Na 100 l rsm 32 dodać 18,5 litra wody = rsm 28% uwaga  wodę wlewamy jako pierwszą i uzupełniamy rsm-em .

 Teraz jeszcze możesz tak zrobić, ale za chwile jak wpiszesz mauzery w rejestrze wejsć i wyjsć? a jeszcze kot wpadnie do obory to już całkiem tragedia... :ph34r:  Co za paranoja w tym kraju...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kolega baniaki wstawia do obory czy tam chlewu i wtedy mu się nie wytrąca kryształ z rsm. Na swieżo napisałem głupi żart jak przeczytałem artykuł o planowanych zmianach w oborach itd. Ale to nie miejsce na taki temat.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

25.02 NA PIERWSZA DAWKE W PSZENZYCIE DALEM RSM OK 200L/HA CZY TO DOBRY WYBÓR BO DO TEJ PORY ZINMO I DUZO PADA NIE WIEM CZY ROSLINY SKOZYSTAJA  Z TEGO ZANIM GO WYMYJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy, nie przesadzajmy już z tym wymywaniem!!! O tym się mówi w skali roku, albo jak ziemia jest zamarznięta, teraz deszcz jest potrzebny żeby azot przemiescił się w strefę korzeniową.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W deszcz jak najbardziej, sam dawałem tak drugą dawkę w tamtym roku, czekałem na deszcz i zero poparzeń, ale na rosę to już nie powiem czy można czy nie, nie polecają w każdym razie. Może przypalić.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

W deszcz tak 

po deszczu lub rosie nie bo poparzy (rsm jest bezpieczny do roztworu 28% ) 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

koledzy a jak jest ze stosowaniem RSM 32 a w nocy występyją przymrozki tak do minus 2 stopni przeszkadza to czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj