tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bananek    16853

a jakie ceny u Was RSM?

 

u mnie 32% - 930zł/T

26% - 860zł/T

28% - 890zł/T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Agroefekt ma rsm32 w cenie 970zł/t brutto (w zbiornikach 1000l, większe ilości pewnie taniej).

Poza tym jakie polecacie rozpylacze do RSM? Wachlarzowych nie założę, bo głowica jest inna. Mam kołpaki do dysz eżektorowych Lechler ID i muszę coś dopasować. Prędkość pracy 6-8km/h, ilość cieczy 180-250l/ha, szerokość 18m. Ciśnienia nie podam, ponieważ o dawkę dba sterownik. Chce założyć coś raz a dobrze, więc cena nie jest najważniejszym kryterium.

Edytowano przez chuck00

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To ile kasy zostało w kieszeni w listopadzie płaciłem po 740 brutto za 32% .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja we wrześniu od pośrednika 750 brutto/t 32% jednak sporo zostaje jak się kupi wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Witam, w tym roku pierwszy raz będę stosował  RSM, muszę kupić dyszę ale mam trochę mętlik w głowie. Chciałbym stosować dawki od 150 do 350 l/ha przy prędkości 6-8 km/h, opryskiwacz mam bez komputera. Byłem zdecydowany na kołpaki 7 otworowe firmy staben z kompletem kryz mialbym możliwośc regulacji, tylko czytałem że przy takich końcówkach może wystąpić samooprysk belki, belka wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. Myślałem też o dyszach 5 otworowych firmy mmat albo albuz esi 6 otoworowych tylko że w tych nie da się regulować dawki kryzami ale za to leją w dół. Przy dyszach albuza będę musiał jeszcze dokupić kołpaki.  Co polecacie może jakieś inne końcówki?

post-28387-0-26084500-1489090401_thumb.jpg

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Witam, w tym roku pierwszy raz będę stosował  RSM, muszę kupić dyszę ale mam trochę mętlik w głowie. Chciałbym stosować dawki od 150 do 350 l/ha przy prędkości 6-8 km/h, opryskiwacz mam bez komputera. Byłem zdecydowany na kołpaki 7 otworowe firmy staben z kompletem kryz mialbym możliwośc regulacji, tylko czytałem że przy takich końcówkach może wystąpić samooprysk belki, belka wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. Myślałem też o dyszach 5 otworowych firmy mmat albo albuz esi 6 otoworowych tylko że w tych nie da się regulować dawki kryzami ale za to leją w dół. Przy dyszach albuza będę musiał jeszcze dokupić kołpaki.  Co polecacie może jakieś inne końcówki?

Też miałem dylemat co wybrać do RSM. Kusiły mnie wachlarzowe lechlery ale cena szybko mnie wyleczyła a do tego potrzebowałem przejście na system hardi więc dodatkowy koszt. Po przeczytaniu wielu recenzji postawiłem na albuza esi  Jeszcze ich nie używałem więc nie powiem nic więcej. Jeśli chcesz stosować od 150 do 350 l/ha to czerwone esi będą dobre. Wystarczy dopasować predkość a zakres cisnienia masz od 1 do 4 bar. Jeśli musisz kupić kołpaki to koszt nie jest wysoki bo około 3 zł szt. do tego jeszcze filterki i uszczelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja rozlewam 3 rok albuzem esi czerwonymi i jestem zadowolony. Leje od 100 do 300 litrów i idzie ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

A co z tymi końcówkami stabena polecacie czy nie za bardzo? Dzwoniłem przed chwilą komplet: rozpylacz, kryzy, filterek, uszczelka 11,60 zł brutto, sprzedawca powiedział że  nie gwarantuje że nie będzie lało na belkę, bo opryskiwacze nie są przystosowane do tego typu końcówek, a koszt przedłużki 16 zł. Znajomy miał 5 otworowe(w cenie 2zł/szt) które lały właśnie do tylu, ma taką sama belkę jak moja i mówił że trochę na belkę leciało i zmienił na końcówki firmy MMAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Stabena ożywam od kilkunastu lat i przy zmianie opryskiwacza (sys. Arag) też kupiłem u nich . U mnie się sprawdzają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawstrong    1

witam

panowie stosował ktoś rsm przed siewnie zamiast saletrzaku? chodzi mi o jeczmień jary i burak cukrowy

prosze o opoinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie stosował ktoś rsm przed siewnie zamiast saletrzaku? chodzi mi o jeczmień jary i burak cukrowy

prosze o opoinie

 

Ja stosowałem ,i jestem zadowolony !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ma ktoś zbiorniki Agrimaster na RSM ? Co myślicie o tych zbiornikach? Wyglądają bardzo fajnie i cena przystępna mi się wydaje. Tylko zastanawia mnie czy te jednopłaszczowe są wytrzymałe i jak się sprawuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomJohn    0

ja polecam dysze ceramiczne z Firmy Albuz, brak samo oprysku belki bo leją w dół, bez kryz tylko zakładasz i jedziesz. Używam je już 4 rok i mogę je polecić. A RSM 32 braliśmy w śierpniu po 690 netto
 

post-169962-0-96179600-1489742450_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Kupiłem właśnie dysze albuz ESI czerwone wyszły po 17 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

ja polecam dysze ceramiczne z Firmy Albuz, brak samo oprysku belki bo leją w dół, bez kryz tylko zakładasz i jedziesz. Używam je już 4 rok i mogę je polecić. A RSM 32 braliśmy w śierpniu po 690 netto

 

 

Lejące do tyłu mają samo oprysk? Mam agroplastu i nigdy nie zauważyłem takiego zjawiska.

Możesz mieć i lejące w dół, ale belkę i tak oblejesz składając niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomJohn    0

Lejące do tyłu mają samo oprysk? Mam agroplastu i nigdy nie zauważyłem takiego zjawiska.

Możesz mieć i lejące w dół, ale belkę i tak oblejesz składając niestety.

W belce hydraulicznej w Burym lejacymi do tyłu oblałbym , chyba że przedłuzki ale taniej wyszły albuzy ceramiczne i bez kryz. A przy składaniu nie wiem jak miałbym robić aby oblać belke, zazwyczaj lance składam na wyłaczonym opryskiwaniu Edytowano przez TomJohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Chodzi o to że zawsze coś skapnie na belkę jak się zakłada na siebie (możliwe że zależy od rodzaju składania belki?) i trzeba płukać wodą, przynajmniej u mnie w pilmecie. 

Ja mam z agroplastu bez przedłużki bo niby szybciej można uszkodzić, tylko że ja mam te dłuższe kołpaki i nie oblewa belki przy rozlewaniu do tyłu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9907

U mnie przy skotarku 12m ręcznie składane lance i przy końcówkach 7 otworowych zawsze trochę rsm zostalo w kolpaku i jak sie podnosilo lance to wylatywal rsm na lance i oblewal rame

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomJohn    0

U mnie tak sie belka składa ze cieżko by było ją oblać, a nie wiem czy przez opryskiwacz czy przez te końcówki ale jak wyłączam pryskanie to nic nie kapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy stosuje ktos rsm pod  buraki cukrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Już chyba nie kupię rsm na jesieni. nie mogę tego dziadostwa rozmieszać. Kupiłem pompę podłaczaną pod spust i za groma nie idzie, na dnie jest cały czas osad, pompa miesza płyn a to co na dnie jak było tak jest. Mieszam to kijem, cuduję, masakra.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj