tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

asmodan28    47

Kup sobie zwykła pompe ogrodową ~150l/min wydajności.

 

W mauzerach z 30cm osiadło na dnie, czym to mieszacie? Pompa została w metalowym zbiorniku na zimę i nie da się wyjąć, tak to bym pompą probował.

Trochę późno pewnie już pisze bo do dzisiaj to już pewnie rozmieszaną i rozsiane :) ale wcześniej nie czytałem tych postów. Ale na przeszłość może Ci sie przydać. Ja z RSM miałem ten sam problem. Dorobiłem sobie mieszadło. Poniżej podsyłam zdjęcia. Końcowe mieszadła są na przegubach żeby je włożyć otworem do kontenera. Potem fajnie sie rozkładają siła odśrodkowa. Nie wiem jakby był zbrylony RSM 10-15 min i po sprawie ;)

post-97912-0-93057500-1488713637_thumb.jpeg

post-97912-0-89293500-1488713652_thumb.jpeg

Edytowano przez asmodan28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

ja przewodem po ciśnieniem ze sprężarki, bardzo ładnie mięsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Ja mam w planie rozlać 240l RSM32/ha tj. 100kgN/ha. Dlaczego tak dużo? Późne siewy, zboże ma 2-3 liście i jeśli pierwsza dawka nie będzie "mocna" to później już nie nadrobimy tego kolejnymi dawkami. Łączny plan nawożenia N to 180kg/ha w dwóch dawkach w postaci RSM. W rozmowie z osobami, które osiągają plony pszenicy rzędu 10t/ha dawka N wynosi 200kg/ha. Ja nie celuję w taki plon w tym roku ze względu na zbyt późne zasiewy, ale inaczej się nie dało.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

Ale to ile zboże ma liści nie jest tak istotne jak jego ilość na m2 i zakładania ilość kłosów. Wczoraj przeliczylem na jednym kawałku i wyszło około 270 roślin każda 3 rozgałęzionia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak pszenica słaba to należy szybko i dużo podać.

Ja już rozlałem po 90 kg N, jak dla mnie to trochę za mało bo zawsze po 100 N dawałem, drugi raz 70-80 kg N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

ile waży 1 kg rsm 26 s? che odsprzedać koledze bo mam trochę za dużo. na fakturze są kilogramy, opryskiwacz jest na litry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

250litrów tj. 330kg chyba trochę dużo na jednorazową dawkę, większość z tego azotu nie zostanie wykorzystana.

 

320 kg  - bo  to  RSM 28 % 

Nie  zmienia  to  faktu że to  za duzo , ale kto bogatemu zabroni...

Tylko, że w RSM połowa zawartości azotu, to forma amidowa, na której przekształcenie roślina sobie jeszcze poczeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ile waży 1 kg rsm 26 s? che odsprzedać koledze bo mam trochę za dużo. na fakturze są kilogramy, opryskiwacz jest na litry...

1 kg  rsm jakiegokolwiek  waży  dokładnie  1000 g  :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

jesteś w błędzie. w cysternie było 25 000 kg, a w litrach wyszło ok 19 400. także wychodzi ok 1,3 kg na 1 l rsms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

ile waży 1 kg rsm 26 s? che odsprzedać koledze bo mam trochę za dużo. na fakturze są kilogramy, opryskiwacz jest na litry...

 

przeczytaj dokładnie o co zapytałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ja w tym roku  przetestuje cała dawkę na raz 350l/ha rsm 32.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1074

A na co chcesz dać te prawie 150kg N na raz? Rozmawiałem z gościem co tak nawozi rzepak i mówi że jest ok. Ale w pszenicy to nie ma sensu, dostanie papu narobi bardzo dużo pędów których później nie wykarmi i zredukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

jesteś w błędzie. w cysternie było 25 000 kg, a w litrach wyszło ok 19 400. także wychodzi ok 1,3 kg na 1 l rsms

RSM 28 1 litr~ 1,28kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

ja w tym roku  przetestuje cała dawkę na raz 350l/ha rsm 32.

 

Nie ma to sensu, raz tak dałem i mizerny efekt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Nawet nie wiecie na co chce dać taka dawkę, a krytykujecie. Osobiście będę dawać 400kg 32N na raps. Znam tez ludzi co pod qq dawali grubo w jednej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja przeważnie daje 350-400 kg  w pierwszej dawce, potem z 200 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBandrzej    2

A co mówicie o kryzach ceramika metal czy polimer?
I jak w ceramicznych to dawkowanie leci żeby wylać 200 l/ha przy 6.5 km/h to jaki rozmiar kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Wrócę do tematu pomp do mieszania RSM.

Kupiłem używkę prawie taka sam jak ta mniejsza z tego ogłoszenia

https://www.olx.pl/oferta/pompy-do-wody-ogrodowe-warioluks-1300-w-i-pompa-1000-w-w-bdb-stanie-CID628-IDkHnE4.html#b79135b5e4

Tylko ona nie ma chyba funkcji ssania? I zonk.

Podłączam pod spust w mauzerze i d*pa, skrystalizowany nawóz zatkał spust, nic nie daje mieszanie kijem. Chciałem podłączyć odwrotnie żeby pobierała ciecz z góry i tłoczyła przez spust ale pompa nic nie ciągnie.

I w taki oto sposób ułatwiłem sobie wymieszanie skrystalizowanego nawozu.

Chyba że pompa jest uszkodzona.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Dmuchnij w wylot pompy powietrzem lub wodą to zruszy skrystalizowany RSM i powinno lecieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj