tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

tomek73    579

Ja  mam z Albuza czerwone i leję ile chcę.

Po pierwsze nie licze na kilogramy tylko na litry, więc RSM 32 ma 42 kg azotu w 100 litrach,  a rozlewam tak samo  jak pryskam na wszystko, ustawiam 250 litrów i resztę opryskiwacz liczy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam ktyzy 1,2 z kołpakami jakie pokazał S-Piotr od nastu lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Małą kalibracje na wodzie juz robiłem i wyszło mi z obliczen że przy 2 - 2,2 bar i predkości 5 - 5,5 km/h wyleje jakieś 230-250 kg RSM z siarką

RSM ma zupełnie inną gęstoś i wynik końcowy będzię inny.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jeśli trzymacie rsm w stalowych zbiornikach to ze stalą nic się nie dzieje?

Jak taki zbiornik długo wytrzyma?

Jeśli zamawiacie całą cysternę to jest ok 18 - 19 ton?

Cysterny które przywożą mają jakąś pompę aby roztwór tłoczyć np. gdzieś wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pewnie że stalowy zbiornik z biegiem czasy porzewieje, ale ja mam na to sposób, jak spuszczę RSM to leję do niego wode  z dachu, deszczówke i zawsze jest pełny i wypłukany.

W cysternie jest 24 tony, między 18--19 tyś litrów.

Cysterna ma sprężarkę a jka nie ma to pompy spalinowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

RSM ma zupełnie inną gęstoś i wynik końcowy będzię inny.

 

ale jest przelicznik. Ustawia sie na wodzie a pozniej przelicza sie na rsm. Wszystko w ineternecie jest. kalibracje z rsmem tez mozna zrobic i nic nie przeliczac ale trzeba sie wiazac z tym ze beda straty, moze sie porozlewac a woda to woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16826
Napisano (edytowany)

Ja leję RSM 160l/ha to wychodzi około 200kg nawozu i pryskam na piątym biegu c330. Efekty widać gołym okiem. W 2016r na łące sąsiada, gdzie używał soli potasowej i mocznika, a ja tylko RSM różnica była kolosalna. A wszystko dlatego, że rok był suchy. Jego nawozy leżały długo, moje już działaly. 

 

Dysze, jakie stosuję to palcowe z 5 dziurkami i kryza bodaj 1mm (zielona) - opryskiwacz Biardzki..

 

Dysze dokupione u producenta. Okoliczny sklep chciał za dysze po 10zł/sztukę. Biardzki sprzedal mi zestaw: kołpak, dysza, kryza za 4zł/szt.

Edytowano przez Bananek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Kołpak kołpakowi nie równy, Biardzkiego są porażka to raczej masz strzał w kolano. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16826

czemu strzał w kolano? Jeśli u mnie jest ok, to myślę, że nie masz racji. Choć kołpaki od nich to porażka, zostawilem stare,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Mam biardzkiego z tych ich końcówkami, owszem nie jest to wyrób zbyt dobry, ja je trochę "stuningowałem", tzn. przewierciłem otworki na większe

i kryza chociaż 1,2. wtedy przestały lać na kilometr( przez to wpadały na siebie te strużki i mocno bryzgało i rozpraszało je), nie zalewa się tak 

opryskiwacz, mniejsze poparzenia i o wiele łatwiej wylać dawki powyżej 200l/ha. polecam ewentualnym użytkownikom taką poprawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jestem ciekawy jak  poradzą sobie z rozlaniem rsm-mu na fabrycznych  końcówkach (wyglądają jak czarny ołówek z mikro dziurkami i plastykową kryzą ) 

A znam takich co to kasę z UE zakupili NOWE opryskiwacze i postanowili rozpocząć, przygodę z RSM-em.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Będzie tak jak i u mnie na początku, czyli lepiące się od rsm-u całe lance i pół zbiornika od tyłu, a z brzeżnych dziurek w tych 

końcówkach jadąc przy miedzy lub granicy będzie leciało do sąsiada już przy 2-2,5 atm.

A te plastikowe kryzy ujdą, gorsze te końcówki i kołpaki. Końcówki są bardzo delikatne, łatwo się kruszą w kołpaku

i cieknie. Jak wszystko całe i dokręcone to u mnie bynajmniej nie cieknie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A znam takich co to kasę z UE zakupili NOWE opryskiwacze i postanowili rozpocząć, przygodę z RSM-em.

A co w tym złego?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Chodzi o to że zakupili Biardzkie, a tam te wspomniane wcześniej kikuty/ołówki jako "końcówki" do RSM - opryskiwacz w "całości" przystosowany do RSM. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

kupiłem w listopadzie trochę wiecej RSMu niż zużyje w tym roku. stoi w mauzerach. może zostać do  2018? bedzie zdatny do użycia? chodzi o RSM s 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Dajcie spokój z tymi pseudo końcówkami od Biardzkiego to niema co tylko od razu zmieniać na jakieś bardziej ludzkie rozlewacze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16826

@taurus, może stać, tylko odstoi się na dnie mocznik, Trzeba potem tylko dobrze rozmieszać. Wszystko da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wadzyn26    0

Czy jest możliwość kopienia Rsm ( chodzi o cała cysterne ) bezpośrednio z Puław ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Jaki sens bezposrednio z puław? Bo taniej bedzie przez pośrednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W sezonie raczej nie możliwe do spełnienia. Można kupić tylko wtedy kiedy im zbywa towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Zamierzam wyposarzyć swój opryskiwacz w kołpaki do rsm-u tylko nie wiem które kryzy są lepsze metalowe, plastikowe czy ceramiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Nie znam jakości plastykowych ani ceramicznych , mam metalowe i się sprawdzają (tanie w zakupie i można mieć 2-3 komplety w różnych średnicach) ale i tak z czasem używam tylko 1,5mm .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Doktoryzuję się z końcówek/aplikatorów RSM do opryskiwacza i mam mętlik. Z racji że na 99% nie skończę rozlewacza RSM-u z racji pogody muszę doposażyć cebeco w coś logiczne go rozlewania RSM-u.

Mam do wyboru :

1. Klasyczny kołpak 7 otworowy ale uniesiony pod kątem 30 stopni [galleryimg=676908]

2. Założyć jakieś dysze

2a. Dysze MMAT niebieskie lub czerwone - nie mam o nich zdania a krótko są na rynku https://www.olx.pl/oferta/dysza-koncowka-rozpylacz-do-rsm-CID757-IDekznr.html

2b. Dysze ARAG czerwone https://www.olx.pl/oferta/rozlewacz-psp-asj-5-otworowy-do-rsm-promocja-CID757-IDj0nkb.html mają fajną cenę. Jednak jedna osoba sugeruje Mi że lepsze niebieskie (cena już 12zł) bo lepiej wpasowują się w Mój przedział 150-350l/ha RSM 32

3 Założyć węże krótkie http://agroplast.pl/pl/p/Waz-RSM-krotki/311?gclid=COOkiea0gdICFXEo0wodFFgCVg i pokombinować z grubością uszczelki, jest to rozwiązanie najmniej mnie interesujące bo trzeba mocno kombinować przy montażu.

 

Może ktoś ma jakieś inne sugestie ewentualnie pomysły.

Za każdą rozsądną poradę dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

czy jest mozliwosc zrobienia sobie rsm z siarka w domu ? ma ktos doswiadczenie co dodac do rsm 32 aby byl z siarka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj