tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

malorolny121    199

Stary ruski patent żeby paliwo nie zamarzało w  zbiorniku w ciężarówce., to żarówka taka 10 w włożona do zbiornika  w paliwo.Oczywiście  pod prądem że non stop świeci.

Patent może i ruski ale tam  chodzi o podniesienie temp ON o kilka stopni a nie o zagrzanie całego mauzera. Z rsm się nie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Należało systematycznie żarówką podgrzewać ,a do krystalizacji by nie doszło, 

 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Po świątecznych mrozach ponad 20 poniżej zera w baniakach 1/3 osiadło tego "nalotu". Przyjdzie się mieszać. 

Ciekawe może jakby stało w stodole czy garażu to nic by nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

U mnie w beczce 12tys litrów jest jakieś 40 cm nalotu w środku bo jest nie oszroniona na zewnątrz tak jak pozostała część a u tych co mają rsm28 to całe oszronione stoją po sam dół widać krystalizacja tworzy jakąś izolację dla różnicy temperatur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Hmm Ja to w sumie nie wiem jak jest z tą metalową, bo śnieg napadał, ale jak zdjąłem klapę sprawdzić co i jak to pompa bez problemu się podnosiła. 

Widziałem tylko w tych mauzerach bo mam 6 nalanych obok to osiadło trochę tj 1/3 moze 1/4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

sprawdzacie jakosc rsm-u przed kupnem,wczoraj kupilem 32(pompowany ze zbiornika podziemnego ) i stał caly dzien na dworze nic sie nie skrystalizowało-chociaz powinno bo temp krystalizaccji okolo 0st a u mnie caly czas mróz -5, mysle dzis nabrac litr i zwazyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Daw lata temu przywieźli mi  32 w lutym, sał na dworzu i było -17 i nic nie skrystalizował się. Tak od razu nie skrystalizuje się.

Co do wagi to jak masz menzurkę to zważysz, bo jak idealnie  1 litr zważysz. Ja kupiłem areometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdzacie jakosc rsm-u przed kupnem,wczoraj kupilem 32(pompowany ze zbiornika podziemnego ) i stał caly dzien na dworze nic sie nie skrystalizowało-chociaz powinno bo temp krystalizaccji okolo 0st a u mnie caly czas mróz -5, mysle dzis nabrac litr i zwazyc

 

Nie dasz rady nabrać idealnie 1 litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Już było o tym pisane RSM zacznie się krystalizować jak się ciecz wychłodzi , czyli to temperatura rsm-mu musi mieć poniżej 0 st.

Co do ważenia to pamiętaj że litr rsm-mu o temperaturze 20 st będzie ważył np.1,32 kg dla rsm-mu 32% 

wystarczy areometr od akumulatorów i w dużym przybliżeniu można zbadać gęstość rsm-mu.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dlaczego nie?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

 Ale że co nie tak ?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pytanie było do kolegi Roberta


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

co do krystalizacji to u nas (Opolszczyzna) są firmy co magazynują RSM i można się dogadać że odbiór np końcem lutego albo w marcu, problem krystalizacji znika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Nie dasz rady nabrać idealnie 1 litr

 

Jak dobra menzurka to czemu nie? 

 

co do krystalizacji to u nas (Opolszczyzna) są firmy co magazynują RSM i można się dogadać że odbiór np końcem lutego albo w marcu, problem krystalizacji znika

 

Przecież nie za darmo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Kondziu ja mam te końcówki od ubiegłej wiosny, fajnie się sprawują bo nie leją na belkę i przypalenia są mniejsze, lałem ok 2 kolanka i nic poważnego się nie stało. Owszem, trochę przypaliło, ale nie było tragedii, sąsiad lał tymi co leją do tyłu i pszenica była cała ruda. Ja je kupowałem po 9zł, teraz widzę po 11-12, nie wiem czy warto. Do minusów to zaliczyłbym małe możliwości regulacji dawki, w zestawie nie ma żadnych innych kryz, regulujesz tylko ciśnieniem i prędkością. Przy tych czarnych są różne kryzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

ja zawsze belkę i opryskiwacz myję na koniec dnia i jest ok.

A i zawsze manomentr przepłukuję bo jak na nie przepłukam to na drugi dzień stoi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobas233    61

Witam panów . Prosilbym was o porade . Czytalem kilka stron tego tematu lecz dalej nie potrafie sobie odpowiedziec.

Mianowicie pierwszy rok bede stosowal RSM , postawilem na 32% , lecz wlasnie on krystalizuje sie w 0 stopni i tu zaczynaja sie schody..

Czy moze lepiej kupic RSM 28% ktory ma krystalizacje w -17Stopniach ? Dodaam ze pszenice nie rozkrzewily sie dobrze na jeseni .. max 3liscie.

 

Chcialem dac na start okolo 230l/ha , posiadam zwyklego biardzkiego z potrójnymi koncowkami , posiada on dysze do RSM 5-cio otworowe .

Czy wjazd na zmarzniętą glebe RSM'em 28% z poczatku marca to dobry pomysł ? Czy moze lepiej wstrzymać sie i wjechac 32% w pozniejszym terminie ?

Wszystkie rady oraz odpowiedzi bedą przydatne . :)

 

Z Góry wam dzieki panowie ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj