tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ksys    23

mam taką jak druga z linku tylko wylew ma nie z boku a u góry i wchodzi do małego otwory w mauzerze , wydajnośc troszkę mniejsza w rsm niż w wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Używa ktoś takich dysz do rsm-u? http://www.asjnozzle.it/index.php/en/component/djcatalog2/item/item/20-psp
http://www.bartniktwr.pl/produkt/rozpylacz-psp-do-rsm-asj-arag/
Wcześniej miałem klasyczne kołpaki z których byłem zadowolony i pod opryskiwacz który robię też takie chciałem kupić. Jednak zastanawiam się jeszcze czy nie skusić się na takie dysze w rozmiarze 0,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1cris1    13

witam 

panowie prosze o pomoc zamierzam zaczac stosowac rsm tzn wiosna juz chce zaczac i teraz pyanie do was czym go aplikowac ?

poniewaz nie mam  ani wezy rozlewowych ani dysz wachlarzowych prosze was o dorade co kupić 

dodam ze uprawy to rzepak pszenica kukurydza 

czy zamiast kupoweac i dysze i weze moge kupic tylko weze i od razu lac rsm wezami ? z tego wzgledu weze z wiem ze w kukurydzy dysze odpadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tylko węże to absolutnie nie, muszą być dyszę i to minimum 5 otworowe lub wachlarzowe.Jak stosuję  się dysze 3 otworowe to na zbożu widać pasy jak na zebrze.Za szeroko jest podawany azot. Wężę masz co 25 cm i tak będą pasy. Ja kupiłem  dyszę z  albuza po 18 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

@1cris1

 

Ja juz w zeszłym roku lałem RSM (pszenica, rzepak) kołpakami. W tym roku z racji zmiany opryskiwacza też szukam czegoś do lania.

AGROPLAST na swoim FB profilu (https://www.facebook.com/agroplasteurope/?fref=ts) chwali się porównaniem sposobów rozlewania. Wynika niby mają być niedługo opublikowane oraz w którymś nr RPT ale nie mogę sie dowiedzieć w którym.

 

Musisz też sobie odpowiedzieć ile chcesz wydać. Wszystko rozbija się o to ile ha masz i ile litrów będziesz lał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

witam 

panowie prosze o pomoc zamierzam zaczac stosowac rsm tzn wiosna juz chce zaczac i teraz pyanie do was czym go aplikowac ?

poniewaz nie mam  ani wezy rozlewowych ani dysz wachlarzowych prosze was o dorade co kupić 

dodam ze uprawy to rzepak pszenica kukurydza 

czy zamiast kupoweac i dysze i weze moge kupic tylko weze i od razu lac rsm wezami ? z tego wzgledu weze z wiem ze w kukurydzy dysze odpadaja

Węże Ci nie potrzebne ,zainwestuj w takie końcówki i nie czytaj że źle rozlewają ,wystarczy podnieść belkę na 70cm i pokrycie jest 100% 

kolor odpowiada za wydatek cieczy,

http://mmat.pl/produkty/rozpylacze-mmat/koncowki-rozlewowe-kr5-do-plynnego-nawozenia .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Z tego co wiem stosujesz RSM i takie pierdoły lejesz? Dysza w kukurydzy po wschodach? 

Jak stosujesz pochwal się doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Czy ja pisałem po wschodach ? w QQ 

ale od ośmiu liści dysze wystarczą . 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Czy ja pisałem po wschodach ? w QQ 

ale od ośmiu liści dysze wystarczą . 

 

 

Nie rozumiem. Od 8 liści lałeś kołpakami w kukurydzy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Osobiście  nie uprawiam QQ  ale koło mnie jest duże gospodarstwo i oni tak robią,

Nie wiem czemu tak to Cię to dziwi,wejdź na stronę RMS Puławy w technologię stosowania. Był też fajny artykuł w topagra o stosowaniu RSM-mu w QQ i tam też pisali o 8 liściach,fakt powschodowo tylko aplikacja rsm-mu wężami.

 

To fragment artykułu 

Można zastosować także r.s.m. Jeśli planuje się to zrobić w fazie do 6 liści kukurydzy to najlepiej użyć węży rozlewowych. W fazie od 8 liści można stosować dysze do r.s.m.-u. 
Na glebach cięższych azot można podać w jednej dawce, na lekkich dawkę lepiej podzielić.

Edytowano przez S-Piotr

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Witam.

Panowie mam takie nietypowe pytanie. Czy RSM można przechowywać w betonowy szambie? Takie 12m3 można kupić za ok 2000zł.

Co Wy na to?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Po co jak beczkę 20 tys.l kupisz za 3-3,5 tyś i mniejszy problem z przewiezieniem w inne miejsce a najtaniej wychodzą mausery 1000l-ok200zł.szt i z przemieszczaniem żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A na cholerę mi to przemieszczać? Znajdź mi baniak 20m3 za 3-4 tyś.
Mausera to można i za 100zł kupić ale co z tego? Potrzebował bym ich kilkadziesiąt.

Więc ponawiam pytanie, czy ktoś miał styczność z przechowywaniem RSM w takim "szambie"?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wiedziałem, że to pokażesz.

 

To może jednak porozmawiajmy o szambie. Ktoś coś?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Spotkał się już ktoś z tym NAWOZEM w sprzedaży detalicznej? Ma bardzo interesujący skład jeśli idzie o siarkę 20N + 6S a po zmieszaniu z RSM 32 wychodzi RSM 26N 3S. Jedyne co można z ich strony wyczytać to że sprzedaż na wagony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

@1cris1

 

Ja juz w zeszłym roku lałem RSM (pszenica, rzepak) kołpakami. W tym roku z racji zmiany opryskiwacza też szukam czegoś do lania.

AGROPLAST na swoim FB profilu (https://www.facebook.com/agroplasteurope/?fref=ts) chwali się porównaniem sposobów rozlewania. Wynika niby mają być niedługo opublikowane oraz w którymś nr RPT ale nie mogę sie dowiedzieć w którym.

 

Musisz też sobie odpowiedzieć ile chcesz wydać. Wszystko rozbija się o to ile ha masz i ile litrów będziesz lał.

Opisane jest w styczniowym RPT ale wyniki wg mnie są sporo naciągnięte. Ale z racji że agroplast mieści się odemnie z 15km to chyba wespre lokalną produkcje i kupie te ich dysze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

@jacek472 Masz ten nr RPT? Wyślesz Mi skan tego artykułu bo agroplast tylko chwalił sie że wrzuca wyniki na swoją stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Z Agroplastu są dobre głowice zrobione z twardego plastiku.

Ja kupiłem na allegro korpusy od gościa z okolic Leszna.Miały być takie super z dodatkiem włókna szklanego a po pół roku wogóle nie trzymają blokady przed obrotem wewnątrz korpusu.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj