tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

majes    5

No nic spróbuję w takim razie z samym RSM. Zobaczę może podzielę pole na trzy części. 1 RSM na zamarzniętą glebę, 2 RSM póżniej jak da się wjechać bez kolein, 3 saletra jak da się wjechać bez kolein.

 

Tomek90 z tego co czytałem rozcieńczasz RSM do 30% żeby się nie krystalizował. Robisz tak nadal? Nie krystalizuje się?

 

marian2011 piszesz zupełnie odwrotnie niż to co ja przeczytałem więc widać ile ludzi tyle opinii.

 

no nic trzeba spróbować na własnej skórze.

 


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie rozcienczaj rsmu tylko kup sobie 28 lub 30, cena za kg azotu jest taka sama w każdym z nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Mam też takie wrażenie że kolega marian2011 pisze zupełnie inne rzeczy niż praktyka.Stosuje na wiosnę RSM w pszenicy i życie i efekt nie jest wcale taki natychmiastowy, działanie widać dopiero po upływie 2-tygodni.Korozja opryskiwacza też nie jest taka groźna,chyba że ktoś nie udolnie napełnia opryskiwacz albo leje specjalnie po belce.Ja ma dysze które leją do tyłu i z tego co zauważyłem że korozja jest nawet mniejsza od tej jak ktoś stosuje mocznik do oprysku.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Nie rozcienczaj rsmu tylko kup sobie 28 lub 30, cena za kg azotu jest taka sama w każdym z nich...

 

Dostępny mam tylko 32


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Przez naście lat raz rozcieńczałem to bez sensu. Daje wczesną wiosną ponad 200l/ha RSM to ponad 22N azotanowego. To tyle co 130kg saletry, efekt widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

No nic spróbuję w takim razie z samym RSM. Zobaczę może podzielę pole na trzy części. 1 RSM na zamarzniętą glebę, 2 RSM póżniej jak da się wjechać bez kolein, 3 saletra jak da się wjechać bez kolein.

 

Tomek90 z tego co czytałem rozcieńczasz RSM do 30% żeby się nie krystalizował. Robisz tak nadal? Nie krystalizuje się?

 

marian2011 piszesz zupełnie odwrotnie niż to co ja przeczytałem więc widać ile ludzi tyle opinii.

 

no nic trzeba spróbować na własnej skórze.

Ja od 3 lat rozcieńczam 32 i żadnych problemów z krystalizacją. Nawóz od jesieni stoi na dworze. Dodaję 85-95l wody na mauzer 1000l i to daje dobry efekt a stężenie spada do ok 30%. 32 się częściowo krystalizowało i wczesną wiosną było sporo męczarni (zapychające się pompy i sita, nawóz pozostający w beczce). Jeśli RSM32 ma być stosowany na późniejsze dawki (koniec kwietnia czy maj) można zostawić nie rozcieńczony. ze wzrostem temperatur sam się rozpuści. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

@majes chyba pomyliłeś mnie z kimś innym bo nie rozcieńczałem i raczej nie będę. Teraz w beczce zostało pare tyś litrów i tak zostanie do wiosny. Wiosną zaleje ciepłym. Zresztą u Nas nie rozcieńczają (biorą albo 32 albo 28) a wkońcu jestem z Podlasia, puszczają pompę na pusto i rozbełta to. 

 

Także dam wcześniej i później RSM, nawet rzucę saletrę i będę trochę wiedzy do przodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Może pomyliłem, sorki.

 

Już sam nie wiem co zrobić:) Zostawić to i na wiosnę mieszać pompą czy rozcieńczyć. Nie mam możliwości zalania ciepłym bo biorę kilka zbiorników po 1000L.

 

Chyba zostawię, na wiosnę będę się martwił, najwyżej nagrzewnicą podgrzeję zbiorniki.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Jeśli ktoś ma problem z skrystalizowanym RSM to po co kupuje 32?.Kupić 26 i po problemie.Ja stosuje go od powstania produkcji w Puławach i nie wyobrażam sobie innej metody nawożenia.RSM skrystalizowany zawsze zostawiam i zalewam do pełna wodą i wykorzystuje z opryskiem na chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

Baniaki po 1000l można rozrobić na 28 jak pisał Alio bo to nie problem. Ja mam 22tyś i nie wiem ile dokładnie zostało. 

 

Czemu nie 26 tylko 32? Proste bo siarkę dostarczam w czymś innym jedynie w pierwszej dawce, cięższa kropla w 32 i cena akurat na 32 lepszą miałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

RSM 26 krystalizuje sie w -7(przez siarke)

Najlepszy pod względem krystalizacji jest 28 który krystalizuje się w - 17 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

planuję w przyszłym roku zastosować RSM na łąki jak i kiedy to zrobić żeby było dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Przy rozcieńczaniu RSM radzę pamiętac kiedy będzie stosowany.Jeśli w II-dawce to czym bardziej rozcieńczony tym większe prawdopodobieństwo przypalenia roślin.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piteroo    4

@kapsel1m na łąki moim zdaniem nie ma jak saletra, dawałem rsm i saletrę i po saletrze o wiele ładniejsza i ciemniejsza była trawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ja w tym roku zaczynam, nie mam zbóż tylko sam rzepak, chcę dać na pierwszą i drugą dawkę. Siarkę dostarczyłem z kurzakiem.

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Piteroo na łąki to jest normalne że lepszy efekt będzie widać szybciej po saletrze bo ma składnik który dociera do rośliny bardzo szybko a RSM rozłoży się w czasie i efekt ostateczny będzie ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

To po ile miałeś miałeś ten 32?.26 była po 555 netto.Teraz też może po tyle jest.

 

 

870,- ale w luty/marzec tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

mam troche inne pytanie a mianowicie

od jakiej najmniejszej fazy pszenicy mozna zastosowac rsm na wiosne zeby jej nic nie bylo

pytam bo pszenice pozno siane ze wzgledu na opady deszczu

w tej chwili sa w fazie pierwszego liscia i przyszla zima

a rsm juz kupiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

mam troche inne pytanie a mianowicie

od jakiej najmniejszej fazy pszenicy mozna zastosowac rsm na wiosne zeby jej nic nie bylo

pytam bo pszenice pozno siane ze wzgledu na opady deszczu

w tej chwili sa w fazie pierwszego liscia i przyszla zima

a rsm juz kupiony

 

moje pytanie bylo pod tym kontem czy ta faza pszenicy nie jest za mala bo wyczytalem w zaleceniach ze mozna dopiero od 4 liscia 

i pytam czy ktos stosowal w tej fazie co ja mam pszenice i jakie byly skutki tej aplikacji 

rsm stosuje juz od pieciu lat ale jeszcze nigdy w tej fazie

a co do krystalizacji rsm 32 to na wiosne tuz przed aplikacja [marzec] wlanczam na pare minut mieszadlo wlasnej konstrukcji i wszystko sie kreci jak mieszanie lyzeczka w kubku i to co jest na dole skrystalizowane odrywa sie po troszku i rozpuszcza jak cukier w herbacie i nie ma czym sie przejmowac ze sie zmarznie na dole zbiornika 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj