tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Lider19    33

Weż worek saletry i sypnij gdzieś na próbę ,coś to podejrzane żeby wszystko tak kiepsko wyglądało u mnie na pszenicę  lany RSM 27 II 160 l  i do dziś nic więcej i wygląda OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

I w tym problem że nic mi nie zostało aby zbadać, dodam że był kupiony z pewnej firmy i nawet dostałem certyfikat jest to RSM produkcji Yara.

 

Najgorzej to wygląda pszenżyto, miałem już ekspertów na polu i wszyscy mówili że ona trochę zmarzła, korzenie są kruche i się rozrywają i dopiero puszczają nowe i nie ma czym pobierać azotu więc doradzili dokarmiać mocznikiem, ale obok mnie ma pszenżyto sąsiad stosował saletrę i jego jest dwa razy takie jak moje i ma mocny ciemny kolor a moja taka jasna że aż na pole się nie chce jechać, a codziennie jest jeszcze zimno jak cholera, czym to ratować? Stosować saletrę czy to będzie za dużo nawozu czy jakieś biostymulanty już te moje zboża dostały mocznik z siarczanem, i jutro znowu jadę mocznik 20kg/ha i 15kg/ha.

Jak na razie to bardzo źle widzę to że przeszedłem na RSM, szlag człowieka trafia 

Nawet jeszcze nie skracam i nie robię grzybówki bo wszystko małe !!!!!!

Sprawdz czy ten RSM ma rzeczywiście tyle ile sprzedawca mówił. 

2. Jeśli węzeł krzewienia przemarznięty to co byś nie sypał i tak będzie gówno warte, wiem bo mam tak samo tylko że dałem saletre i efekt mizerny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

post-59897-0-77637600-1460391900_thumb.jpgWitam ja stosuję drugi rok rsm  i powiem ze  jestem bardzo zadowolony   zadowolony Moja pszenica tak wygląda po 220 l rsm   a cztery dni temu poszło 200 kg saletry a potem na liść flagowy jeszcze 100 kg  Coś musi być a jakie masz ph  bo wiadome jest ze jeśli ph jest kiepskie to żadna ilość azotu nie zrobi tu nic Ja też tak miałem i ładowałem azot i ładowałem a pszenica i tak nic nie pobierała i zrobiłem badanie i wyszło ze ph bardzo kwaśna  ale wapno robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

wapno dolomitowe trzy lata temu.

Dzisiaj pojechałem po polach i już nabiera kolorów ale fakt w końcu zrobiło się ciepło, to wszystko wygląda na to jak by dopiero teraz ruszała wegetacja.

Dziwny ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

za rok rozpoczynam akcje z RSMem. Dzisiał doszły do mnie koncówki z MMAT 5 otworowe niebieskie. Udało mi sie jeszcze kupic po promocyjnej cenie za 9,70 zł bo juz są po 12 a nawet po 15 zł. W jednej nie było kryzy to wykombinowałem i dopasowałem inną tylko ze z mniejszym otworem troszke mniejsza wydajnosc jest ale bedzie bo i tak mało co bedzie uzywana ta koncowka bo pola mam 12metrow, 14 metrow, 24 metrow ale dziele je po 12m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

jaki opryskiwacz jest potrzebny do tego RSM? bo chce kupic opryskiwacz i zastanawiam sie nad stosowaniem RSM, takze jak kupie opryskiwacz to taki zeby odpowiadal do wszystkiego :) ktos cos doradzi? jaki posiadacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol28OZE    0

ale ładne te pszenice macie, ja myślałem, że moja ładna...

też się szykuje do zmiany opryskiwacza, bo cały czas się psuje i więcej czasu marnuje na naprawę niż samo pryskanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

za rok rozpoczynam akcje z RSMem. Dzisiał doszły do mnie koncówki z MMAT 5 otworowe niebieskie. Udało mi sie jeszcze kupic po promocyjnej cenie za 9,70 zł bo juz są po 12 a nawet po 15 zł. W jednej nie było kryzy to wykombinowałem i dopasowałem inną tylko ze z mniejszym otworem troszke mniejsza wydajnosc jest ale bedzie bo i tak mało co bedzie uzywana ta koncowka bo pola mam 12metrow, 14 metrow, 24 metrow ale dziele je po 12m.

 po co dawać 15 zł za MMAT jeśli albuza można dostać za 16,5 a nawet 15 tylko rozmiar mi nie pasował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Będę stosował pierwszy raz RSM 32. I mam pytanie czy można go stosowac na rośliny wilgotne.Czy muszą byc całkowicie suche. Cały czas pada i niema kiedy pszenica wyszchnąc .


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

Jeśli rozlejesz na mokre rośliny to je przypalisz. Chyba że zaraz po zabiegu będzie padać albo w trakcie ale ja jeszcze tak nie robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz3jmr    0

W czasie deszczu jak najbardziej, przetestowane.


Producent materiału siewnego zbóż oraz roślin strączkowych.

Dystrybutor pasz Neorol, Lnb, Sano

www.milde.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Moja pszenica ma wysokość 35 cm. Czy można w taką pszenicę RSM bez węży?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer2812    0

Witam mam pytanie do obeznanych z RSMem dawałem na pierwsza dawkę i jestem zadowolony lecz przez natłok prac wiosennych spóźniłem się z drugą dawka w życie F1 jest aktualnie w fazie 3 kolanko około centymetra nad 2 i zaczyna być widoczny liść pod flagowy.

rozlewać czy już za późno?? końcówki bardzo podobne do Albuza esi, RSM 32%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

chyba ze w czasie deszczu jak to niektorzy robili bo w innej sytuacji po deszczu a nawet na suche rosliny mozna juz poparzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio7474    10

Witam chciałem dać przedsiewnie pod pszenżyto rsm lecz popsuł i sie opryskiwacz. moje pytanie brzmi do ilu dni po zasiewie mogę rozlać po zasianym? Dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj