tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
martinezo    41

ja rozlałem RSM wczoraj, dawka 170l/ha - żyto i pszenżyto. Zobaczymy jaki będzie efekt, narazie pogoda nie rozpieszcza, chłodno no i w nocy spadło trochę śniegu który topnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Jak tylko wjadę w pole to dalej będę rozlewał bo nie zdążyłem jeszcze ,RSM 32 cena spadła teraz 890 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Krucze spadki cen nawozu. Kto by się spodziewał? Ja w listopadzie kupiłem rsm 32 po 874 netto więc nie wiele taniej jak teraz chodzi.Ciekawe jaka będzie cena w sierpniu bo wtedy zwykle jest najtańszy. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Jakie dysze macie do rozlewu okazało się że mój Pilmet jest z inną głowicą i jak chcę kupić TJ 7strumieniowe lub walchlarzowy Lecher to muszę kupić jeszcze adapter za 17netto + dzysza 30netto to 47zł netto x42szt drogo bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Panowie czy ktoś z was stosuje rsm 32% w jęczmienia ozimym ? Jak tak to ile lejecie na 1 dawkę ?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

A jaką twój pilmet ma głowice, z tego co wiem to 2 średnice fi 17mm i fi 19mm wiec szukaj dysz pod swój wymiar ja używam 7otworowe staben fi 17mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Powiedźcie mi też ktoś teraz oczekuje na przyjazd z puław ? Bo wywołałem 3 tygodnie temu miał być z dnia na dzień i mijają 3 tyg dzwonię do przedstawiciela i słyszę "jedzie" ale moja cierpliwosc już się kończy bo powinien już leżeć na polu.. Powiedźcie mi czy też tak długo oczekiwaliście kiedyś na przyjazd z puław czy coś z firmą która to załatwia jest nie tak, że muszę czekać tak długo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja czekałem 3 tygodnie  i  wczoraj  po południu  dojechał   jeszcze rozlałem 2000 l  a dziś śnieg   Pewno czekamy tak bo  jest sporo zamówień a czas leci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Jakie dysze macie do rozlewu okazało się że mój Pilmet jest z inną głowicą i jak chcę kupić TJ 7strumieniowe lub walchlarzowy Lecher to muszę kupić jeszcze adapter za 17netto + dzysza 30netto to 47zł netto x42szt drogo bardzo

Kupiłem ostatnio 7 otworowe fi 19 (sys. arag), miałem w starym opryskiwaczu fi 17(sys.rau) , z kompletem kryz (bez uszczelki) u producenta (staben) po 8,10 netto , bez żadnych adapterów . Podajesz jakie potrzebujesz i takie dostajesz .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Panowie czy ktoś z was stosuje rsm 32% w jęczmienia ozimym ? Jak tak to ile lejecie na 1 dawkę ?. 

Jęczmień już dostał dwa tygodnie temu oblicz sobie litry. i dawaj w przeliczeniu na kg. jak byś dawał saletrę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Powiedźcie mi też ktoś teraz oczekuje na przyjazd z puław ? Bo wywołałem 3 tygodnie temu miał być z dnia na dzień i mijają 3 tyg dzwonię do przedstawiciela i słyszę "jedzie" ale moja cierpliwosc już się kończy bo powinien już leżeć na polu.. Powiedźcie mi czy też tak długo oczekiwaliście kiedyś na przyjazd z puław czy coś z firmą która to załatwia jest nie tak, że muszę czekać tak długo ?

Ja zamowilem dwie beczki , jedna dojechala po 3 tygodniach bez dwoch dni <w ten poniedzialek> a druga jeszcze nie.

O tej porze roku dlugie oczekiwanie to raczej stadard

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

w dobie kryzysu również zamówiłem dysze Staben 7 otworowe zobaczymy czy dobrze zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

dziś w nocy ma być mróz może się uda rozlać choć trochę bo mokro, też mam 7 otworowe i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Stabenami rozlewałem 20 lat , dalej bym rozlewał , ale zmieniłem opryskiwacz i stare kołpaki nie pasowały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jaką gęstość ma RSM 26N+3S i przy jakiej temperaturze sie krystalizuje. Pytam się bo planuje za rok na druga dawke dać właśnie ten RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Koledzy, jak jest ze stosowaniem RSM w burakach. Przed siewnie to wiadomo że można rozlać a po wschodowo?  Można lać na liście czy trzeba stosować węże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Jaką gęstość ma RSM 26N+3S i przy jakiej temperaturze sie krystalizuje. Pytam się bo planuje za rok na druga dawke dać właśnie ten RSM

Krystalizacja - 7 stopni C a gestosc przyjmij jak rsm 30 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

ja chyba sie jeszcze wstrzymam z RSM na pszenice, moze po swietach, raz ze jeszcze troszke mokro a nie chce narobic kolein, w dodatku w nocy przymrozki a pszenica u mnie ladnie przezimowala wiec chyba nie ma co sie spieszyc.

Co innego rzepak, dawac druga dawke juz w postaci RSM 32? Pierwsza dawka poszla tydzien temu w postaci saletrosanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

ja chyba sie jeszcze wstrzymam z RSM na pszenice, moze po swietach, raz ze jeszcze troszke mokro a nie chce narobic kolein, w dodatku w nocy przymrozki a pszenica u mnie ladnie przezimowala wiec chyba nie ma co sie spieszyc.

Co innego rzepak, dawac druga dawke juz w postaci RSM 32? Pierwsza dawka poszla tydzien temu w postaci saletrosanu.

 

Kurde ja się zastanawiam czy nie sypnąć saletrę zamiast RSM tam gdzie nie da się wjechać ,jak wyschnie a ty planujesz dopiero RSM po świetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Różnica w formie azotu ale który szybciej i jak działa to sobie poszukaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Opryskiwacz z ciągnikiem ma węższe koła a ciągnik z rozsiewaczem 650 opony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jest też inna różnica, że koła z opryskiwacza za sobą ciągniesz, i jak  zaczynasz się topić to  z opryskiwaczem można  nie wyjechać, z rozsiewaczem uciekniesz.

Ja w ciągniku mam z tyły 520 a w  opryskiwaczu 480 ząłożonę i  raz ledwo, ledwo wycofałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj