tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesko    15

Przeciez RSM i AdBlue to to samo tylko jedno barwione. Nie powinno sie nic stac roslina. I tak lejesz to na glebe nie rosline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ja też teraz kupowałem zbiorniki, cena 160zł za zbiornik po oleju roślinnym.  Umycie dyszą rotacyjną na zimno z płynem do naczyń zajęło minutę.  W okolicy teraz mocno wymiotło zbiorniki, bo wszyscy kupowali pod rsm lub pod tanie paliwo. Ale miałem też opcję 200zł za nowy zbiornik z fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Co do zbiorników, to poszukaj dalej. Ja kupowałem po 160zł/szt.

 

A co do rozlewania, to kolego po rsm od razu tego samego dnia będziesz dawał saletrzak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Dzis kupione RSM 32% 953,70 zł netto za tonę.I pytanie czy na zboże 100 litrów bez rozcieńczenia na 1 ha to dobra dawka?Pytam bo pierwszy raz będziemy stosować w tym roku.Oprócz tego jeszcze saletrzak będzie sypany około 200kg i to na start.

I to azot ito , zboże to zależy ozime , jare , w jakiej fazie i kondycji po zimie ,jaka obsada , w jaki plon celujemy ( 3 ,a może 7 ton?) Generalnie nie ma sensu dawać jednocześnie tych dwóch nawozów , 100 litrów RSM na zboża to minimalna ( można tyle dać ) ilość na dawkę w zbożu . Kończąc , na 1 dawkę saletrzak , na drugą RSM  , możliwe są oczywiście inne rozwiązania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja mam trochę inne pytanie. Trafiły mi się zbiorniki po 180 zł 1000 litrów. Gość mówi, że to po jakiś chemikaliach. Niby płukane, nic nie ma na dnie, ale wali chemią niemiłosiernie jakby klejem. Czy RSM może rozpuścić jakieś syfy, resztki co tam zostały i to może uszkodzić rośliny? Zawór tak średnio się zamyka bo jest oblepiony tym czymś... Co o tym myślicie?

 

Miałem to samo w zbiornikach jak kupowałem. wlałem w nie rsm i po rozlaniu nie widziałem żeby roślinom coś się stało. Zawory można kupić oddzielnie.

Latem kolega zaczął handlować zbiornikami. Muszę powiedzieć, że niezły biznes z tego kręci. Szkoda że mieszkasz tak daleko

 

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a gdyby zmieszać saletre z mocznikiem albo rozsiać osobno to czy efekty byłby taki sam jak po rsm? skoro tabela mieszania nawozów pokazuje że nie można mieszać tych dwóch nawozów to jak się to ma do rsm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

ja nalewam ze zbiornika rurka pcv 50 czy coś takiego, na końcu kolanko żadne węże mi sie nie zawijają nic nie trzeba trzymać, tylko podjechać zawsze tak samo trzeba. 3-4min i 400l nalane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie che zastosować RSMS w uprawie gorczycy w jakiej fazie to zastosować przedsiewnie czy pogłównie? żeby jej nie poparzyć? stosował ktoś już to w tej uprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie stoję przed dylematem wyboru rodzaju rsm-u. Planuję go lać na pzsenicę, pszenżyto, rzepak o ile coś przetrwało i pod kukurydzę. Przedstawiciel dał mi oferty na RSM-S po 860 tona, 28 po 900 tona i 32....1150 zł... Ten trzeci odpada bo wydaje mi sie drogi. Skłaniam sie ku temu RSM-S bo wiadomo siarki też potrzeba. Czekam na Wasze opinie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie stoję przed dylematem wyboru rodzaju rsm-u. Planuję go lać na pzsenicę, pszenżyto, rzepak o ile coś przetrwało i pod kukurydzę. Przedstawiciel dał mi oferty na RSM-S po 860 tona, 28 po 900 tona i 32....1150 zł... Ten trzeci odpada bo wydaje mi sie drogi. Skłaniam sie ku temu RSM-S bo wiadomo siarki też potrzeba. Czekam na Wasze opinie.

Ciekawie to wygląda w przeliczeniu na 1kg czystego N

RSM+S 3,31pln/kg

28 3,21pln/kg

32 3,59pln/kg

 

 

Odpowiedz jest prosta 28:))

Tylko że w RSM+S w każdej tonie masz 30kg siarki gratis:))

Ponadto jako że to pierwsza dawka odpada jak dla mnie 32 - krystalizacja.

Czyli reasumując pod rzepak RSM+S 300-350l/ha - u mnie tak jest w pierwszej dawce.

A pod zboża może być 28, u mnie RSM32 idzie na pszenice ozimą 200-220l/ha w pierwszej dawce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

A jak dam np jakieś 220-250l/ha RSM 32% na rzepak i pszenicę ozimą czy dawka azotu nie będzie za duża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do tematu ja stosuje rsm tak początkiem marca ale teraz zaczynam się zastanawiać czy tak jak sie da wjechać po 20 lutego nie pojechać A to dla tego ze teraz jeszcze może zaznaczam może spadnie jakiś deszcz by ten nawóz choć tak z 10cm poszedł w ziemię by roślina go mogła pobrać  Bo jeśli przyjdzie taka wiosna jak tamtego roku  ze susz  był straszny to ja lałem  i lałem a efektu nie było wylałem 600l na h a potem po deszczu myślałem ze chyba będzie trzeba ją grabiami podnośić z ziemi  ale dostała 03 modusa +1l antywylegacza  i potem optimy 04/h i tyle co ją utrzymało choć w paru miejscach kółka porobiło Powiem wam ze to wszystko się zaczyna coraz wczesniej ale bez wygłupów nie na snieg ! to moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

A jak dam np jakieś 220-250l/ha RSM 32% na rzepak i pszenicę ozimą czy dawka azotu nie będzie za duża?

250 l rsm 32% to 330 kg w tym 105 kg N , wszystko w zależności jaką planujesz technologie nawożenia, na pszenicę jako 1 dawkę myślę ,że jest ok.

 

Ale na rzepak uważam ,że mało. Ja chcę praktycznie cały N załatwić 1 dawce rsm 32 %  wylać około 320 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie dawaj w 1 wszystko, ja raz dalem i zalowalem. Cienko z plonem wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to było w 3 dawkach a plon 9 t/h  tak ze na plon nie narzekam tylko mi chodzi o to ze jak nie pada to nie widać efektu  od razu dopiero potem dostaje pałera za wszystkie razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Chodziło mi i wypowiedź Igora, że na rzepak w jednej dawce.

Raz dałem 500 kg na jeden kawałek  na rzepak i to był nie wypał, ale dlatego bo nie chciało mi się tam wracać a i póxno było, takie troche pole zapomniane, w tym roku w ugór je daje.

W lutym to nie dam ,ale w marcu jak tak będzie to pewnie wjadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Chodziło mi i wypowiedź Igora, że na rzepak w jednej dawce.

Raz dałem 500 kg na jeden kawałek  na rzepak i to był nie wypał, ale dlatego bo nie chciało mi się tam wracać a i póxno było, takie troche pole zapomniane, w tym roku w ugór je daje.

W lutym to nie dam ,ale w marcu jak tak będzie to pewnie wjadę.

 

Uważam ,że przy takiej sytuacji jaka panuje u nas woj. opolskie powiat głubczycki , gdzie na dzień dzisiejszy jest  nie dobór wody rośliny są strasznie marne i wygłodzone gdzie wiosna również zapowiada się sucha..Dostraczenie 1 dawki N będzie kluczowe.

 

Dlatego w przyszłym tyg ... chcę startować z saletrosanem a później zaraz pójdzie rsm 32% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Czy pogoda ma jakieś znaczenie dla stosowania rsm, np.  jeśli będzie sucho po zastosowaniu? Czy rsm który się skrystalizował traci w jakimś stopniu swoje właściwości? 

 

PS

Jadąc dziś do Puław mijałem 5 cystern z napisem rsm, wszystkie na gdańskich numerach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

W jakimś stopniu na pewno ma. Teoretycznie powinno sie stosować rsm jak jest sucho na polu. Z tego co mi wiadomo rsm po skrystalizowaniu nie traci swoich właściwości, ale trzeba go wymieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj