tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jesteś ślepy jeden z drugim czy jak?? Toż poprawił się że im większe stężenie tym wyższa temp krystalizacji.

 

@rober123farmer za jaką ilość?? Bo drogo. 

9 ton z podziałem na mnie i sąsiada. Taniej już w okolicy nic nie ma. Agrolok ma jeszcze drożej, z odbiorem własnym i to import z Litwy.

 

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

moja rada dla wszystkich co stosują rsm i chcą to robić jak w każdej branży są kombinatorzy tak i w tej są już złodzieje wśród kierowców i nie ważne skąd kupujecie. koledze ostatnio przywozili 3 auta rsm 32 i co okazało się że brakowało 5 tyś. l.a ze to wieczorem było się kapnął rano dop. ja przyjechało 3 auto bo powinien mieć pełne dwie beczki a tak nie było czyli tamci dwaj mieli mniej.co lepsze mieli plomby które były ok.kolega się wkórwił a kierowca trzeciego auta zaczął mu gadać że takie numery niektórzy odwalaja że szok dla nich plomby to nie problem i tak jak trafisz na takiego to albo brakuje mu w beczce albo ma dolane wody .także koledzy koniecznie jedźcie na wagę jak ze zbożem i kupujcie aerometry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1076

To Ja mam już zafakturowany po 920zł/netto tona 32% - odbiór osobisty płatność według wagi. Teraz jak pytałem cena lekko podskoczyła do 940zł/netto.

 

Z racji tego że dopiero wchodzimy w temat, dziś zamówiłem kołpaki 7 otworowe z kryzą 1,2 tylko nie wiem czy nie będzie za mała bo chcieliśmy lać ok 300l/ha więc pewnie trzeba będzie dokupić 1,8.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Kryza 1,2 to pomyłka w takiej ilości na ha. Ja tyle daje pod rzepak w 1szej dawce to kryza 1,5 min i to będziesz jeździł 6-7km\h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1076

Łącznie na rzepak chcemy dać ok 220kg N/ha a w pierwszej dawce ok 65% Co do kryz to zdaję sobie sprawę że będą za małe więc pewnie od razu domówię, tylko jeszcze nie wiem czy brać 1,8 czy 2,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

A jakie kupić kryzy aby dać jakieś 200l/ha rsm?

Wiele razy padało już na tym forum takie pytanie i były odpowiedzi. 

Były podawane linki ale mało komu chce się szukać. Każdy woli mieć podane na talerzu.

Pierwsze z brzegu z setek dostępnych: http://albuz.pl/wp-content/uploads/2013/01/dawki-RSM-28-dla-rozlewaczy-ko%C5%82pakowych-7-otworowych.pdf

A do poczytania o RSM i jego stosowaniu w uprawach i takie tam różne; http://www.elewatorjablowo.pl/pliki/file/ofetra/Technologia__RSM_2013.pdf

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

 Tabelka do przeliczania kg N/l i post-30741-0-15556600-1454230110_thumb.jpgkg rsm 28,32

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio7474    10

Ja do 200l/ha kupiłem 1,2mm przy prędkości 6km/h i ciśnieniu 3bar

 

Kolego  rozlewasz 32%  ? Czy rozcienczasz  do 28% ?

Kupiłem 4t Rsm 32% po 1050 zl brutto w Radzyniu podlaskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Kolego  rozlewasz 32%  ? Czy rozcienczasz  do 28% ?

Kupiłem 4t Rsm 32% po 1050 zl brutto w Radzyniu podlaskim

 

U kogo kupiłeś? Po co rozcięczać do 28?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem po 875zł 28% cała cysterna ale to było jeszcze w styczniu. znając życie to na luty pewnie cena już wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Ja mam oferte za 32% 980zł brutto/ tona i 26%+3% S po 810zł/tona. I oczywiście tyle ile chce nawet i 5000L :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio7474    10
Napisano (edytowany)

U kogo kupiłeś? Po co rozcięczać do 28?

Nie wiem kolego jak sie nazywa. Mam tylko numer telefonu. Zamawiałem telefonicznie i przywiózł

Edytowano przez Pawcio7474

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupione RSM 32% 953,70 zł netto za tonę.I pytanie czy na zboże 100 litrów bez rozcieńczenia na 1 ha to dobra dawka?Pytam bo pierwszy raz będziemy stosować w tym roku.Oprócz tego jeszcze saletrzak będzie sypany około 200kg i to na start.


ZBINIU 83

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ja mam trochę inne pytanie. Trafiły mi się zbiorniki po 180 zł 1000 litrów. Gość mówi, że to po jakiś chemikaliach. Niby płukane, nic nie ma na dnie, ale wali chemią niemiłosiernie jakby klejem. Czy RSM może rozpuścić jakieś syfy, resztki co tam zostały i to może uszkodzić rośliny? Zawór tak średnio się zamyka bo jest oblepiony tym czymś... Co o tym myślicie?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Napisano (edytowany)

Żadna okazja , poszukaj po mniej zjadliwej chemii i w lepszym stanie ,droższe dużo nie bedą , góra 200 zł za zbiornik.

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja mam trochę inne pytanie. Trafiły mi się zbiorniki po 180 zł 1000 litrów. Gość mówi, że to po jakiś chemikaliach. Niby płukane, nic nie ma na dnie, ale wali chemią niemiłosiernie jakby klejem. Czy RSM może rozpuścić jakieś syfy, resztki co tam zostały i to może uszkodzić rośliny? Zawór tak średnio się zamyka bo jest oblepiony tym czymś... Co o tym myślicie?

Jak pisali wyżej żadna okazja. W mojej okolicy takie zbiorniki chodzą po 150 zł a jak brałem 5 i więcej to i 140. Owszem były nie myte, ale gość ma je po płynach do prania, do mycia naczyń itp.

Raz spuściłem w wiaderko 10l koncentratu do prania to żona już rok pierze. Oczywiście takie zbiorniki łatwo się myją.

Czyste umyte chodzą koło mnie właśnie po 180 - 200 zł

Co do Rozpuszczania przez RSM to z tego co zauważyłem łatwo wszystko rozpuszcza.

Miałem kiedyś taki zbiornik w którym 5 lat służył jako magazyn na ropę. Raz mi się trafiła felerna (odbarwiony kwasem olej opałowy) i po tym paskudztwie zostało na dnie warstwa gęstej mazi która wyschła i niczym tego nie mogłem umyć. Próbowałem benzyną ekstrakcyjną, octanem etylu, rozpuszczalnikami i nic tego nie brało. Próbowałem mechanicznie skrobać i też nie szło.

Wlałem RSM i.... na wiosnę cały ten syf pływał na górze zbiornika. Nie rozpuścił się ale  dokładnie odeszedł od dna.

Miałem też w opryskiwaczu niewielkie pęknięcie o którym nawet nie wiedziałem, bo woda przez to wogóle nie przechodziła a RSM owszem sączył się.

Tak że RSM Ma też inne ciekawe właściwości i zastosowania.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

tylko że w okolicy nie ma tańszych, chyba że ktoś ma jakiś namiar na dobre i tanie zbiorniki na Podkarpaciu lub południu lubelskiego? wracając do tych po 180 zł to gość mówił że trzyma tam adblue, ma dużą flotę tirów.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj