tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Ma ktoś jakiś sposób jak zmierzyć wartość RSM-u? Jutro ma przyjechać przedstawiciel i chciałem go postraszyć, że podczas dostawy go zbadam. Zakładam że plomb może nie mieć bo to niespełna połowa cysterny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Plomby tak czy siak powinien mieć ... co do sprawdzenia to np. 1 litr RSM 32 powinien ważyć 1,32 kg ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

RSM wystarczy zważyć 32%- 1,32 kg 30% 1,30kg 28%-1,28%

26% + 3S -1,28kg

Sprawdzajcie wage nawet całego auta zdarza się niedowaga nawet po kilkaset kilo na aucie a potem nikt nie uzna reklamacji

Można kupić mierniki gęstości zanurzasz i pokazuje gęstość ?

W jakich cenach teraz leci u was RSM muszę dokupić 10000l ?
 


RSM 32 % krystalizuje się przy 0 stopni 26 i 28 przy -17 stopniach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A poda ktoś gdzie taki miernik można  kupić, bo nie mogę znaleźć w google

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Koledzy co sądzicie o końcówkach sześciootworowych firmy Albuz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jakiej firmy byś nie kupił to do RSMu końcówki będą ok chyba że często będziesz zmieniał końcówki to może plistik się obrobić. Liczy się kryza w środku żeby była dość twarda i tyle. Albuza to warto kupić ceramiczne do oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Albuz ok. Nawet przy cisnieniu 0,8 bar i wydatku 70 l/ha nie bylo widac efektu zebry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Wtedy 15 km/h po polu, Naj mniej co RSM dawałem to 80 l/ha, Albuzami czerwonymi, więc nie zbyt małe dysze, z prędkością 12 minimum ale opryskiwacz  ten źle zachowywał się przy takim ciśnieniu, on lubiał duże ciśnienia.

Dysza Albuza do RSM też ma wkładkę  ceramiczną.

Jakby ktoś potrzebował. aerometro do mierzenia.  http://allegro.pl/miernik-stezenia-rsm-ciecz-kalifornijska-i5920850763.html    mierzy się nim ciecz kalifornijską a do RSM to to samo.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tylko czemu ten wskaźnik taki drogi, jak niczym szczególnym się nie wyróżnia od innych aerometrów, (może inną skalą) pewnie dlatego że dla rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marques    27

Kup zwykły aerometr do mierzenia gęstości elektrolitu 15zł, o ile dobrze pamiętam skala w nim kończy się na 30, ale bez problemu szacunkowo widać po podziałce, że nawóz ma gęstość 32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

ja zastanawiam się nad zakupem wachlarzowych z lechlera tylko zastanawiam się czy czerwone czy zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc jestem po spotkaniu z przedstawicielem Agrochemu Dobre Miasto. Cena na dziś 1015 bruuto za RSM 32%  przy nawet małej ilości, plomby na każdym kontenerze oraz miernik gęstości podczas rozładunku daje kierowca żeby klient mógł sobie zbadać. Jak dla mnie super i zamówiłem, mogę polecić. RSM z Puław

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thrillsicker    16

można pryskac normalnie. Jedyne co trzeba zrobić to wymienić dysze na takie do rsm. wszystkie komentarze powyżej mówią a zasilaniu rsm- em w miedzyrzedzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Zasilając dolistnie w bardzo małych dawkach np 40l/ha z opryskiem stosuje normalne niebieskie rozpylacze a do rozlewania stosuje najtansze kryzy i rozpylacze z allegro i nic sie nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qawsedr    1

Kup zwykły aerometr do mierzenia gęstości elektrolitu 15zł, o ile dobrze pamiętam skala w nim kończy się na 30, ale bez problemu szacunkowo widać po podziałce, że nawóz ma gęstość 32.

 

Też używam aerometru do mierzenia gęstości elektrolitu i pomiary się zgadzają. W moim skala kończy się na 1,32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ale RSM śmiało w małych ilościach można dolewać zamiast mocznika. Ja tak robię i nie ma żadnych przypaleń chociaż nie zalecane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

można kupić specjalny aerometr do rsm.mam gdzieś num.80 zł kosztował w tamtym roku .jutro poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Były gdzieś kiedyś tabele dodawania RSM do oprysku jako odżywki. 20 litrów spokojnie można podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

A poda ktoś gdzie taki miernik można  kupić, bo nie mogę znaleźć w google

kupisz go bezpośrednio w Puławach albo u dilera nawozów. Tu tel do Puław -81-5653008 poza tym jest bardzo drogi coś ponad sto zł. A do tego musisz jeszcze mieć termometr bo ciecz można mierzyć w temp 20 st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Rsm 32% krystalizuje sie przy -17stopniach.

 

nie prawda ,Kolego . Temperatura krzepnięcia( krystalizacji ) jest następująca ;

28% -(-17*C

30%-(-9*C

32%-(0*C


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Jesteś ślepy jeden z drugim czy jak?? Toż poprawił się że im większe stężenie tym wyższa temp krystalizacji.

 

@rober123farmer za jaką ilość?? Bo drogo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Stosował ktoś rozpylacze Lechler ID uniwersalne do RSM-u i ŚOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj