tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

petro11    29

Ja rozdzielam RSM w rzepaku na 2 dawki. Jak po pierwszej rzepak ruszy to obserwuję i zanim wyjdzie pąk do wierzchu leje drugą i po dawkowaniu. Jak na razie to się sprawdza bo susza co roku i trzecia dawka np. w moczniku to częsty niewypał bo jak sucho to pół azotu wyparuje. Rzepak szybko się regeneruje ale tak jak mówię, przyspieszyć i nie patrzeć że wcześnie. 2 lata temu spróbowałem na 3 dawki ale to się nie uda. Za szybko rośnie i poprzypalałem pąki. Od tamtej pory tylko 2 dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

A co powiecie na taki sposób , pierwsze dawka saletrosan, później w 1 dawce rsm 32%
Saletrosan ok 250 kg 26% azotu i 13%siarki co nam daje 65 kg azotu i 32 kg siarki i reszta azotu w rsm .Czy ktoś już praktykować coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Rzepak też jadę na dwie dawki i drugą daję wg. zaleceń na ok. 4 tygodnie przed przypuszczalnym początkiem kwitnienia. Bardziej interesuje mnie czy trzeba zachować taką samą ostrożność jak w pszenicy , czy może rzepak jest bardziej tolerancyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Rzepak też przypalić można tak samo jak pszenice. Wydaje mi się że pszenica szybciej się regeneruje. Nawet poprzypalana po miesiącu już nie widać śladu, a w rzepaku zostają uschnięcia do końca wegetacji na liściach, ale czy to wpływa na plon nie wiem. Tak czy inaczej trzeba uważać na RSM, ale jak raz się spróbuje to już zapomina się o saletrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

Witam gdzie na Lubelszczyźnie kupić RSM  nie  chodzi mi o całą cysternę , a tak  przy okazji ile cysterna ma litrów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

Mam pytanie czy z Puław mogą przywieść  nie całą cysternę? chodzi mi o 10 tysięcy litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur-1990    15

Witam gdzie na Lubelszczyźnie kupić RSM  nie  chodzi mi o całą cysternę , a tak  przy okazji ile cysterna ma litrów ?

 

TeamAgro Kuczyńska nawet dobre ceny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jak kupujecie cysternę to sprawdzajcie plomby bo kierowcy kombinują. Prawidłowo kierowca powinien mieć wydruk z wagi i zazwyczaj 4plomby założone (jedna na wylewie z tyłu i na każdej komorze po jednej). Numery  plomb powinny zgadzać się z tymi na wydruku z biura. Wtedy mamy pewność towaru. RSM bez problemu może kierowca spuścić do dobrego znajomego rolnika  i dolać wody. Żaden problem, waga będzie się zgadzać. Jak są plomby to już prawie pewny towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U  nas  w Jaworze był skład RSM i tam przyjeżdżało 70 wagonów a wyjeżdżało z 90 albo więcej. U nas już ten temat jest bardzo wrażliwy.Ja teraz na plomby specjalnie nie patrze,  tylko samochód ważę,  dwa samochody miałem więcej 40 i 60 kg.Do tego mam arerometr.

Wczoraj zamówiłem RSM z Yary po 960 netto 32, mają przywieść marzec, może kwiecień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Witam gdzie na Lubelszczyźnie kupić RSM  nie  chodzi mi o całą cysternę , a tak  przy okazji ile cysterna ma litrów ?

Pytaj w firmie Stampol. Są przedstawicielem Azotów w regionie i zawsze mają najniższe ceny na okolicę. Jakby co mogę dac na prv telefon.

Cysterna przywozi zwykle ok 24 ton co przeliczając na litry wychodzi ok 18200 litrów. 

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Pytaj w firmie Stampol. Są przedstawicielem Azotów w regionie i zawsze mają najniższe ceny na okolicę. Jakby co mogę dac na prv telefon.

Cysterna przywozi zwykle ok 24 ton co przeliczając na litry wychodzi ok 18200 litrów. 

Dołączam się do pytania kolegi też jestem z lubelskiego.

A jest możliwość zamówienia bezpośrednio z Puław RSM`u tylko z tego co wiem całą cysternę trzeba zamówić.

 

Okoliczna hurtownia środków ochrony roślin zaproponowała mi RSM+S po 740 zł netto.

Edytowano przez kamil96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

TEAMAGRO ?

Dystrybucja to chyba tylko przez dealerów terenowych , a cysterna i tak przeważnie przyjeżdża z Puław.Chociaż gdzieś pod Zamościem mieli jakieś magazyny bo koledze kiedyś przywozili.

Do mnie dzwonił kierowca i ma przywieźć w poniedziałek z Puław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

W puławach jak pisze poprzednik niczego sam nie kupisz, choć pytałem kierowcę który mi przywiózł RSM (jeszcze ciepły z fabryki prosto) to mówił że owszem można, ale ilości rzędu min 200 ton. Dla leniwych kontakt do firmy Stampol:

http://www.pphstampol.pl/kontakt

Proponuję drugi kontakt z panem Danielem.

Wszystko co z Puław i grupy azoty można u nich kupić w dobrych cenach. Pozostałe nawozy różnie. Niestety żadnych odroczeń w płatności. Standardowo przelew 14 dni, czasem 30. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

W niektórych lokalnych punktach sprzedaży można ale sprzedający musi mieć odpowiednie pojemniki do magazynowania.W mojej okolicy sprzedają np w palstikowych 1000 a potem zbiornik do zwrotu (kaucja) albo sam przyjeżdżasz do gościa i leje Ci z dużego zbiornika w Twoje pojemniki. Ale mało kto się tak chce bawić, bo to kłopotliwe. My dogadujemy się zawsze w kilku i zamawiamy zwykle jesienią (wtedy najtaniej). W tym roku poszło ok 45 ton. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Jest RSM w zbiornikach 1000 litrowych , dystrybutor w mojej okolicy sprzeda i do bańki jak zajedziesz na plac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

U mnie w okolicy chyba nigdy tak nie będzie, bo wśród okolicznych rolników jest takie zacofanie że liczy się tylko nawóz i nic poza nawozem nie widzą.

I nie daj Boże jak by mieli zainwestować 200zł w końcówki, bo to już chyba koniec świata by był.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, nie ma najmniejszych przeciwwskazań co do gatunku czy formy roślin. Wytyczne dotyczą fazy rozwojowej i związanej z tym metody aplikacji, tj. przewody, końcówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Co do cen RSMu to zawsze najlepszą oferte daje nam Sobianek Parczew. Tylko że zmawiamy sie i kupujemy po 4-5 cystern w roku


Dołączam się do pytania kolegi też jestem z lubelskiego.

A jest możliwość zamówienia bezpośrednio z Puław RSM`u tylko z tego co wiem całą cysternę trzeba zamówić.
 

Okoliczna hurtownia środków ochrony roślin zaproponowała mi RSM+S po 744 zł netto.

W Puławach możesz zamówić całą cysternę nie ma problemu. Ale tam będzie obowiazywać cena cennikowa. Natomiast u dilera dostaniesz rabat za cała cysternę. Juz to przerabiałem bo chciałem też ominąć pośredników ale się nie opłaci brać z Puław bezpośrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Co do cen RSMu to zawsze najlepszą oferte daje nam Sobianek Parczew. Tylko że zmawiamy sie i kupujemy po 4-5 cystern w roku

W Puławach możesz zamówić całą cysternę nie ma problemu. Ale tam będzie obowiazywać cena cennikowa. Natomiast u dilera dostaniesz rabat za cała cysternę. Juz to przerabiałem bo chciałem też ominąć pośredników ale się nie opłaci brać z Puław bezpośrednio.

O to dzięki za odpowiedź ;)

A Ty może kupowałeś RSM jak tak to w jakiej cenie i ilu procentowy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj