tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

MasseyXXXX    10

Ja robie wszystko koncowkami, bo nie mam wezy i nie zamierzam ich kupywac :D

 

Mam takie pytanie, czy ktos wie czy na Warmii i Mazurach jest jakis dostawca co moglby mi przywiezc jakies 8000L RSM'u?

Bralem z puław, ale drogo wychodzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Dzięki, też na 'chłopski rozum' wydaje mi się, że na pierwszy rzut lepsze będą 7-mio otworowe ze względu na większe pokrycie ziemi a dopiero później końcóki. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

ja mam namiary na przedstawiciela agrohem dobremiasto ktore w swojej ofercie ma rsm jest dystrybutorem na nasz region


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

ja mam namiary na przedstawiciela agrohem dobremiasto ktore w swojej ofercie ma rsm jest dystrybutorem na nasz region

 

Kolego, a jakie ceny mieli w tym roku? I czy dowiozą mi 8000L, mieszkam od d miasta 20km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

cena 1150 brutto, ja tez mam 20 km i bez problemu maja autocysterny wiec żadnych problemów raczej nie bedzie zapewne

 


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Kolego, a skad jestes? I czy to cena za tone czy za 1000L?

Edytowano przez MasseyXXXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

Jestem z Jezioran nie wiem czy kojażysz a podana cena to cena za tone a tu masz namiarb na handlowca 508 592 936

\


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Witam:) a na Bielsk Podlaski (Podlaskie) znacie jakiegoś przedstawiciela z RSM w dobrej cenie? około 10000 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

A ja z kolei zapytam o mazowieckie, jak najbliżej gminy Radzymin. Nigdzie nie mogę znaleźć sprzedawcy, który ma w ofercie RSM, może coś podpowiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Do mnie ma w tym tygodniu przyjechać cysterna RSM 32. Bierzemy do spółki z sąsiadem. Cena 934 brutto. Ja od 2 lat na beczkę 1000l dodaję 80l wody i nie ma żadnego problemu z krystalizacją zimą tyle, że stężenie wtedy spada do ok 30%.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam, gdzie kupie rsm w łódzkim, najlepiej powiat radomszczański. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

A ja z kolei zapytam o mazowieckie, jak najbliżej gminy Radzymin. Nigdzie nie mogę znaleźć sprzedawcy, który ma w ofercie RSM, może coś podpowiecie?

 

zwoleń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
343    1

Witam.

Mam pytanie rsm 1 raz w życiu będę użytkowa.Czytałem na innych stronach ,że rsm ulega procesowi krystalizacji i po długim czasie magazynowania "wyparowuje" część jego.Pytanie moje brzmi czy to by przeszkadzało jak bym już kupił rsm i rzucił go w garażu i zostawił normalnie na zimie czy by mu nic się nie stało i mógł go normalnie wiosną stosować??I czy trzeba tą wode uzupełniać a jak tak to ile jej lać i do jakiego rsmu 32-30-28?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Propozycja na RSM 32 ilosc detaliczne (+- 12t) platnos na marzec 2016 880 netto/t.


 

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja zamówiłem 3 samochody po 899 netto. Daleko od fabryki mieszkam.

28 nie powinien się skrystalizować w  garażu, im mniej azotu to  mniej się krystalizuję.32 przy 0 stopni, 28 przy 10 abo  17,  ale nie pamiętam dokładnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Witam.

Mam pytanie rsm 1 raz w życiu będę użytkowa.Czytałem na innych stronach ,że rsm ulega procesowi krystalizacji i po długim czasie magazynowania "wyparowuje" część jego.Pytanie moje brzmi czy to by przeszkadzało jak bym już kupił rsm i rzucił go w garażu i zostawił normalnie na zimie czy by mu nic się nie stało i mógł go normalnie wiosną stosować??I czy trzeba tą wode uzupełniać a jak tak to ile jej lać i do jakiego rsmu 32-30-28?

O tym "wyparowywaniu" to coś chyba Kolega żle słyszał. Co do krystalizacji to i owszem. Wszelkie dane są na stronie azorów Puławy. Wystarczy wejść i przeczytać. Co do krystalicacji do 32 krystalizuje się przy ok 0 stopniach, a 28 przy ok minus 18. trzydziestka gdzieś po środku, przy czym jest to temperatura rozworu a nie otoczenia. Ja osobiście biorę zawsze RSM 32 i na beczkę 1000L (w takich przzechowuję) leję ok 85l wody i resztę RSM. Wychodzi z tego stężenie ok 30% i żadnych problemów  z krystalizacją. Ważne żeby lać najpierw wodę potem RSM - lepiej się wtedy miesza. Można też kupić np RSM28 ale ten już cenowo gorzej nieco wychodzi. 

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Interesuję się RSM  jakiś czas bo chcę w to wejść (czytam ten temat) i wywnioskowałem że kupujecie w tonach a stosuje się w litrach, gdzie jest duża rozbieżność między litrem a kilogramem. To w końcu ile jest tego azotu w zadanej dawce, bo jak stosuję np. saletrę to sprawa prosta a tu stosując np. 200l/ha to trzeba przeliczać na kilogramy czy jak? Może ktoś to mi wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Tak. Trzeba przeliczyć na kilogramy. 1 litr RSM32 waży 1.32 kg czyli w 100 kg RSM mamy 32 kg azotu a w 100 l mamy 132 kg razy 32% daje 42.2 kh azotu. NIe taka znów wysza matematyka:) Są tabele wydajności dla odpowiednich kryz i ciśnień. Poczytaj cały temat wstecz. Gdzieś to było opisane z linkami. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak @Alio pisze. Sam w zeszłym roku gdy zaczynałem przygodę z RSM nic nie wiedziałem. Przeczytając temat zrozumiałem wszystko. Jest 50 kilka stron i na ten temat wszystko tu jest elegancko opisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Wielkie dzięki za radę @robert123, bo bym na to nie wpadł. A następnym razem jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia to nie musisz sie udzielać.

Pytanie mogłem zadać i dzięki za odpowiedz koledzy, już wiadomo o co kaman. Całego tematu nie czytam bo min. dzięki takim użytkownikom jak @robert 123 jest dużo nic nie wnoszącego "pierdu pierdu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj