tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

i jak wychodzi Ci zakiszane??? super pasza pewnie. ja myślałem kupić w tym roku i kisić ale mam miałem problem z miejscem do zakiszenia i odpusciłem sobie a cena QQ była w tym roku opłacalna do kiszenia. osobiście na ziarno nie mogę zasiać bo nic nie zbiore bo dziki wszystko wpie**** :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kiszone ziarno super sprawa sama energia w 2015 r zasieje soje i zrobie mix zmieszam ziarno QQ i soje i zmiele i zapakuje w rękaw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

mf 255 predkosc obrotowa silnika 1500 bieg 1 to daje jakies 6.5 km /h cisnienie na zaworze 3 atmosfery belka 15 m kryzy 1.2 kolpaki 7- otworowe wylew rsm 32  200 litry /h

mam tez takie pytanie

czy jak wylewacie na zamarznieta ziemie na pszenice wczasie szronu to nic sie nie dzieje nawet jak na drugi dzien jest -5 

 

Edytowano przez reno9034

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy tak nie robiłem. ogólnie to po co tak robić?? RSM działa szybko i na czas jak zrobi sie cieplej rozlać.   ogólnie jest zasada ze powinno  się stosować rsm jak już jest w miarę ciepło i temperatura nie spada poniżej 0


aha nie znam prękośći mf255 ale z tabeli wychodzi ze koło 1500 na jedynce bedzie ok 5.5km/h więc powinno wyjść ok 260l/ha to duż różnica a szerokość belki tu nie ma zanczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Panowie pytanie. Mam opryskiwacz biardzki 12m z tą potrójną głowicą. te dysze do rsmu, które tam są fabrycznie są delikatnie mówiąc słabe i leją jak chcą. Czytałem w tym temacie trochę o tych końcówkach i Albuzy ESI wyglądają solidnie i w miarę korzystnie cenowo. Ale tu pojawia się moje pytanie czy będą one pasować w te głowice.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

A określ precyzyjnie co to znaczy "leją jak chcą"? Dysze do rsm właśnie mają "lać" czyli ma w nich powstawać gruba kropla, jak deszcz Krople mogą być mniejsze i większe. O wydajności na końcówce decyduje kryza a nie dysza. Kryza wydziela dawkę RSM a dysza ją kropluje i raczej im kropla większa tym lepiej. Stosowanie RSM to nie jak stosowanie odżywek dolistnych tylko zabieg doglebowy. Gruba kropla gdy spadnie na roślinę to się z niej stoczy na glebę a drobna może na roślinie zostać i powodować poparzenia. Akurat do RSM od kilku lat stosuję tanie krajowe rozlewacze i żadnych problemów z nimi. Co innego dysze do normalnych oprysków.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Ja dokładnie wiem jak ma wyglądać duża kropla. Wiem też jak ważne jest żeby od razy spadła na ziemię.te biardzkiego końcówki podobno są bezkryzowe i owszem sciągnalem każdą jedną i nic poza uszczelką tam nie ma. A "leją jak chcą" wygląda tak: jedna dysza leje ładnie książkowo, druga sobie "sika" że oblewa może na szerokość 20cm, inna znowu rozlewa na prawie metr. to właśnie te genialne "gratisowe końcówki". prosze o namiary na coś lepszego  w przystepnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Do Biardzkiego kupilem Albuzy ale trzeba tez wymienic kolpaki i uszczelki. Koszt ok 30 zl/szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro przywiozę RSM 32. Czy jest sens rozwadniać go do 27 N gdy w nocy nie ma przymrozków?

Stać ma w garażu, nie na dworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Jutro przywiozę RSM 32. Czy jest sens rozwadniać go do 27 N gdy w nocy nie ma przymrozków?

Stać ma w garażu, nie na dworze.

 

Nie ma sensu . Nic mu nie będzie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilek    0

pytanie do kolegi eMWu i innych którzy mają kmputer przy opryskiwaczu. mam opryskiwacz z komputerem brawo 180s i w tym roku chcę wylać nim RSM 30% i zastanawiam się czy zmieniać w Menu gęstość cieczy??? przepływomierz mam taki zielony z żółtym czujnikiem. Aktualnie gęstość mam wpisana 1,00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja mam w Blanchardzie też przepływomierz zielony z żółtym czujnikiem i nigdy nic nie przestawiałem. Jak woda tak i RSM i jest ok. Nawet nie wiem gdzie to się przestawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nie mam komputera ale jeśli chodzi o gęstość to z grubsza mozna przyjąć że ile w RSM azotu tyle wychodzi gęstość czyli 32% będzie miał gęstość 1.32 kg/dm3, 30% odpowiednio 1.30 a 28% 1.28. Gęśtości akurat zawsze sprawdzam przy zakupie czy ktoś mnie w bambuko zrobić nie chce.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wcześniej tutaj wyczytałem ale nie pamiętam. Jakie ciśnienie ustawić na opryskiwaczu przy pracy C-360 biegiem 3? Końcówki 7-io otworowe, kryzy 1,2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

C330 4 <2000rpm ~6km/ha 0,2MPa kryza 1,2mm = ~200//ha RSM32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Kolego Alio czy masz może to urządzonko do mierzenia gęstości? Mi co roku z Litwy przywożą RSM i czas najwyższy zmieżyć czy na pewno ma 32%. Był u mnie gość z Puław i właśnie mówił żeby kupić i sobie zmierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym kupcie tester gęstości kwasu akumulatorowego , mają zwykle skalę do 1,30 g/cm3 i troszkę jeszcze miejsca że można odmierzyć 1,32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja nawet nie pomyślałem o mierniku gęstości. Mam po prostu dokładną menzurkę i wagę. Staroświeckie metody pomiarów ale jak dla mnie wystarczająco dokładne:)

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj