tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

tomek73    579

U mnie też nie ma nigdzie, a brakło mi z 6 tyś l. W piątek mają z Czech przwieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

u nas nie ma w tej chwili RSMu

Zboża są w fazie już w połowie pierwszego kolanka.

I ja mam pytanie- czy nie będzie za późno zastosowanie RSM 32 w ilości około 220l/ha na pszenżyto i pszenice w fazie pierwszego kolanka, a nawet może trochę później ?

 

Nie, możesz smiało stosować w terminie drugiej dawki N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy do jakiej wysokośći wolno stosować rsm dyszami 5 otworowymi w przenicy by nie popalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Wg mnie nie ma różnicy czy belkę masz na wysokosci pół metra czy na dwóch metrach.Jest ważne czy RSM ma 32% czy 28% bo z tego co zalecają to rośliny powinno się zasilać nawozem 28% i ma wtedy nie przypalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

Podstawowa zasada to roślina ma być sucha i problemu z przypaleniami nie ma, sam stosuję RSM 32% od dziesięciu lat tylko na suche rośliny i wszystko jest w porządku.

 

Podstawowa zasada to roślina ma być sucha i problemu z przypaleniami nie ma, sam stosuję RSM 32% od dziesięciu lat tylko na suche rośliny i wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

dokładnie jak mówi mariusz999 roślina sucha (my zasilamy pszenicę i pszenżyto) i nie podlewać na ostrym słońcu i będzie wszystko ok. w zeszłym roku długo lało, potem świeciło jak szalone, zboże nam ciut wyrosło i trochę się przypaliło, ale zaraz wróciło do normy i było piękne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lantierka    0

czesc Mam pytanie czy można zastosować rsm przed spodziewanymi przymrozkami ? Bo mam zamiar lać od poniedziałku a na środę zapowiadają ochłodzenie- czy roślinki źle to zniosą ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czesc Mam pytanie czy można zastosować rsm przed spodziewanymi przymrozkami ? Bo mam zamiar lać od poniedziałku a na środę zapowiadają ochłodzenie- czy roślinki źle to zniosą ? pozdrawiam

Ochłodzenie raczej zniosą źle, ale nie stosowanie RSMu, możesz nawozić.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

witam mam pytanie pszenica dostała 10.03 dawkę startową azotu 80 kg w czystym składniku przed zasilaniem dałem ziemię do analizy mam już zawartość azotu oznaczoną i wyszło w warstwie 0-60cm 60 kg na ha p,k,ca jeszcze nie mam i teraz pytanie chciałem drugą dawkę dać w postaci rsm kiedy mogę zastosować go i w jakiej ilości żeby nie przesadzić jakie końcówki kupić do rozlewania bo będe to robił pierwszy raz? czy może lepiej dolistnie mocznikiem zasilić? jaki jest ostateczny termin lub wielkośc rośliny żeby rozlać rsm na końcówkach do rozlewania? proszę o poradę ponieważ dopiero zaczynam praktykę wcześniej to jedynie teoria ale widzę że wy to praktycy a to dla mnie cenniejsze pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

szukam sklepów, którzy sprzedają RSM, powiat- bialski, radzyńki i parczewski- LUBELSKIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki17    0

Stosuje ktoś rsm z siarką, chciałbym sie dowiedzieć czy jest różnica w plonowaniu miedzy tym a zwykłym i jak jest z krystalizacja w zimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

szukam sklepów, którzy sprzedają RSM, powiat- bialski, radzyńki i parczewski- LUBELSKIE

Dzwoń do Sobianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Na dzień dzisijszy brak RSMU w tych powiatach, sami czekamy na RSM od Sobianka juz miesiąc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi wczoraj udało się kupić 4 tyśl co mi brakowało, ale jest problem, oni mieli zamówiony kidyś i zdziwili się że im przywieźli.

powiedzieli że saletra z zamówienia lutowych jest niedostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

zamówiłem u Sobianka RSM 26 S.

I mam pytanie, byłem nastawiony na RSM 32, i przy odpowiednim ciśnieniu i prędkości miało mi wychodzić około 220 l/ha RSM 32, a jak teraz będę miał RSM 26 S to będzie więcej wylewało go czy mniej?

Szkoda tylko, że przy 200l/ha będzie około 20kg N mniej na ha ;/ ale co zrobić jak nigdzie w okolicy nie ma nawozu. Czekać nie ma co, bo za tydzień mogą powiedzieć że jeszcze kilka dni... a faza już jest i zboże na azot czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

A gdzie dostane RSM w okolicach łęczycy? Chemirol w kutnie moze ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Ja też, czekam na RSM już ponad miesiąc, jak zwykle ZA Puławy zawodzą. Agrikola twierdzi że ostatni rok z nimi handlują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile można dać jeszcze rsm na przenice na start dałem 140l a teraz dałem na koniec krzewienia drugi zabieg 140l rsm 32 ile mogę jeszcze dać i kiedy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

koledzy czy można dać rsm na owies który dopiero wschodzi i ma 2 - 3 cm? I ewentualnie ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

no to masz szczęście, ja nigdzie nie mogę dostać RSMu, już od 2 tygodni pytam po składach nawozów i sami nie wiedzą kiedy przyjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj