tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
eMWu    485

Rok temu stosowałem na łąki (było ok), w tym roku także będę stosować (prawdopodobnie dzisiaj pojadę). Tylko jest reguła taka jak przy saletrze, minimum 30 dni od lania można kosić/wypasać, jak od zabiegu nie padało to tez bym się wstrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ktoś z dolnośląskiego ma może takiego dostawcę u którego można zamówić RSM i przykładowo zrobić przedpłatę a dostawę umówić na luty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Prawie z każdą firmą tak się dogadasz, ja tak brałem w Ago asie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Właśnie w tym rzecz, że kiedyś rozmawiałem z pracownikami Osadkowskiego i było ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wczoraj rozmawiałem z Osadkowskim-Cebulskim i nie chcieli, ale chciałem z 8 ton zapłacić u nich na placu jest, a odebrać za miesiąc.

Agroas poszedł mi na to w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ilości samochodowe tak mi robili, a teraz brakuję mi z 8 ton jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja chcę przejść na RSM, ale obawiam się tej krystalizacji w razie wysokich mrozów dlatego chciałbym dostawę na luty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki17    0

Niema sie co bać krystalizacji, ja kupiłem w październiku skrystalizowal sie ale to nieproblem jak masz go w mauzerach bierzesz kija mieszqasz po dnie i ładnie sie wszystko rozpuszcza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie Ja kupiłem pod koniec lutego RSM i po problemie a ceny takie same jak na koniec poprzedniego roku :) Teraz dokupuje 2 tira i po taj samej cenie 900 zł netto RSM 32%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W zbiorniku 25tyś l raczej nie wymieszam dobrze kijem żeby się rozpuściło

 

najprostszym sposobem na mieszanie RSMu jest mieszanie spalinami np ciągnika. Kawałek przewodu, rurka aluminiowa, ciągnik pracujący na wolnych obrotach. Tak mieszałem ilości cało samochodowe coś około 4-7 minut. Niestety nie stosuję RSMu już od kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Najlepiej przechowywać w kupionym starym zbiorniku co wymieniali na stacji benzynowej. Postawić na podwyższeniu w dobrej dojazdowo lokalizacji. Albo kupić starą ale szczelną naczepę cysternę. Można taką wykupićza grosze zyli w enie złomu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Panowie Ja kupiłem pod koniec lutego RSM i po problemie a ceny takie same jak na koniec poprzedniego roku :) Teraz dokupuje 2 tira i po taj samej cenie 900 zł netto RSM 32%

Gdzie takie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czemu zaprzestałeś używania RSM-u?

RSM jest bardzo dobry. Zaprzestałem ze względów logistycznych. Granula wychodzi drożej ale przechowywanie jej jest tańsze i aplikacja w wiele szybsza. Saletrę z Puław kupiłem za 1150 brutto (listopad) różnica w cenie RSMu była około 70 zł na tonie.

20 kilo azotu i tak masz więcej w saletrze. czyli 20kg x(cena 1kg N) = 60zł. Na wiosnę różnica w cenie jest duuuuuużo większa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

W listopadzie RSM był po 890 netto (960 brutto), więc troszkę przesadziłeś z tymi oszczędnościami, licząc też te 2kg azotu. Ja wybrałem RSM bo mam bardzo dobry opryskiwacz, a kiepski rozsiewacz (nie dorzuca na szerokość ścieżek, brak możliwości wykonania próby kręconej), to zadecydowało, jak policzyłem cenę za nowy rozsiewacz z dodatkowo droższym nawozem, to zdecydowanie mi się to nie opłaciło. W pierwszym roku stosowania RSMu wyszedłem na 0 (koszt zbiorników i końcówek wyniósł mnie tyle co różnica w cenie dla 24t RSMu i saletry), od tego roku oszczędzam i to nie małą kasę. I mam najlepiej działający nawóz azotowy. Obecnie mimo lekkich deszczyków, nie narzekam na brak rozpuszczania granul jak ludzie co stosowali (przepłacone i niewarte swojej ceny) nawozy azotowe yary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W listopadzie RSM był po 890 netto (960 brutto), więc troszkę przesadziłeś z tymi oszczędnościami, licząc też te 2kg azotu. Ja wybrałem RSM bo mam bardzo dobry opryskiwacz, a kiepski rozsiewacz (nie dorzuca na szerokość ścieżek, brak możliwości wykonania próby kręconej), to zadecydowało, jak policzyłem cenę za nowy rozsiewacz z dodatkowo droższym nawozem, to zdecydowanie mi się to nie opłaciło. W pierwszym roku stosowania RSMu wyszedłem na 0 (koszt zbiorników i końcówek wyniósł mnie tyle co różnica w cenie dla 24t RSMu i saletry), od tego roku oszczędzam i to nie małą kasę. I mam najlepiej działający nawóz azotowy. Obecnie mimo lekkich deszczyków, nie narzekam na brak rozpuszczania granul jak ludzie co stosowali (przepłacone i niewarte swojej ceny) nawozy azotowe yary.

 

masz rację kolego, każdy oszczędza jak może. Ja takiej dobrej ceny na nawozy płynne nie dostałem. Z racji że mam wagę samochodową, nie omieszkałem ważyć rsmu jak i granul. Nawóz płynny nigdy sie nie wyważał(nie wiem,może chodzi o parowanie wody z gorącego nawozu). Saletra za każdym razem się wyważała. Zdaję sobie sprawę, że aplikowanie opryskiwaczem nawozów jest o niebo lepsze niż najlepszym rozsiewaczem. Ja posiadam 2 opryskiwacze z czego 1 nowy amazone (końcówki do rsmu są) i nowy rozsiewacz też jest. Do Rsmu chciałbym wrócić ale jak na razie albo mam za małe gospodarstwo, albo TEN nawóz jest za drogi żebym znalazł oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Za rok pytaj w osadkowskim, maja dobre ceny na RSM, a auto i tak idzie z Puław (a faktura pocztą). Opcją na sprawdzenie RSMu jest badanie aerometrem (wykalibrowanym do gęstości 1,2-1,4g/cm3), autem można podjechać na wagę, jeśli jest w pobliżu.

Ja będę szukać w tym roku dużego zbiornika na RSM, aby nie bawić się w lanie z tysiączek, i tak biorę 32 bo jest tańszy, ale trochę jest na wiosnę zabawy, aby rozpuścić osad (mieszanie i lanie wrzątku na osad po wylaniu płynu). Jak będę mieć jeden duży zbiornik to nie będzie trudno zmniejszyć stężenia azotu do pożądanej wartości.

 

Ja sam kupowałem po 915 netto, bo się spóźniłem o 3 dni i ceny poszły mocno w górę, u osadka aż o 45zł na tonie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Mam pytanie.

Jeśli zamierzałbym pryskać Lancetem oziminy ( termin stosowania do pierwszego kolanka), a chcę dać RSM na fazę strzelania w źdźbło, a później na pierwsze kolanko antywylegacz i fungicyd, to nie będzie to ze sobą kolidowało?

Boję się że może się coś złego przytrafić, bo odstępy między zabiegami będą raczej małe nie ? Czy jakieś inne propozycje proponujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Nic się nie stanie. No chyba, że pryśniesz lancetem na kilka dni przed skracaniem, nie wiem, jaka będzie reakcja roslin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

eMWu, jakie masz u siebie końcówki do RSMU? Albuza?? Na targach mówili twierdzili że wachlarzowe z lechlera nie są za dobre... :/ Teraz już całkiem nie wiem jakie kupić... I czy w brawo 180 jezeli pryskam rsm i chce wypryskać 200 l to i tak mam też ustawić na komputerze czy trzeba korzystać z przelicznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj