tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adrenalina    10

Deszczyk słaby nic nie zaszkodzi Normalnie możesz dawać RSM .Chyba ze ulewa będzie to wtedy już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Teraz to muszę czekać aż ob siąknie bo nalało , :wacko: Na drugą dawkę chce dać 140l rsm 28 czyli 50kg N. na pierwsza było 170l rsm 28.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jeden opryskiwacz rozrobiłem na 28%, drugi dałem 32%, i tak nie potrzebnie rozrabiałem bo mokro i co chwile deszcz pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Słuchajcie a jak z tą pszenicą jarą, jest kiedy druga dawka i czy się nie przypali.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
Napisano (edytowany)

Jeden opryskiwacz rozrobiłem na 28%, drugi dałem 32%, i tak nie potrzebnie rozrabiałem bo mokro i co chwile deszcz pada.

A mówiłem bys sie nie bawił i nie woził wody na pole. Ja 2 dawke z ureazą dałem.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja wszystko dawałem z inhibitorem uerazy, jestem ciekaw jak jest efekt jego.Podobno jak jest mokry rok to nie potrzeba jego.

Zauważyłem na pszenicy po 1 dawce pasy pszenicy ciemniejszej i jaśniejszej.Tak jakby za szeroko RSM się rozlał, i po prostu gdzie nie gdzie RSM nie doszedł.

Mam dysze 6 lub 7 otworowe albuza ale może był niektóre poprzytykane parę otworów w dyszach. Pilnowałem tego bo mam problem z zapychającymi dyszami,. Teraz założyłem podwójne filtry i nie ma już tego problemu. Ale czy wy też zaobserwowaliście pasy, tak jakby po jednym rządku pszenicy jaśniejsze w reszta ciemna.

Czy to wina moich zapychających dysz, bo było tak niekiedy że za miast 6 otworów w lały się z 3 i tak teraz może pszenica wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Witam!!! Jestem nowicjuszem jeśli chodzi o RSM. Posiadam RSM 32% ale na I dawkę rozrobiłem go do 28% i rozlałem po pszenicy w ilości 120l/ha. Efekt był taki,że trochę liście przypaliło i teraz pytanie dlaczego - czy dlatego że był rozrobiony i kropla była lżejsza, czy zbyt duża ilość na ha? Na II dawkę nie chcę rozrabiać tylko jechać RSM 32% ale jaka dawka jest bezpieczna jak na początkującego przygodę z RSM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Albo, rozcieńczyłes go ponizej 26%, albo rosliny były mokre, nie spotkałem sie by 1 dawka przypalic cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Dawka napewno nie za duża bo chłopaki leja po 200l RSM 32% z tego co wyczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

U mnie dawki jednorazowe od 190 do 250litrów. Nie bardzo dawka ma jakies znaczenie na poparzenia, stęzenie i suche rosliny i faza rozwojowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Jak wygląda sprawa z pszenica jarą w którym momencie dać rsm,.to że sucha ma być to wiem ale czy jarki nie poparzę.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie takie Pytanko dzis zajrzałem do zbiornika po RSM i na dole zauważylem bialy osad i mam Problem Jak go wydostać z Beczki moze poradzicie jak go Wydostac lub zrobić cos aby sie roztopił lub cos:) Z góry dziekowac za Pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Wlej troche ciepłej wody,zamieszaj, bez problemu Ci sie rozpuści :)

Edytowano przez mlodyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Jak wleje ciepłej wody do zbiornika metalowego to juz mam po zbiorniku kolego.Wiec niemoge wlewac tam wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja trzymam RSM w mauzerach, wiec nie mam z tym problemu. Wiec nie wiem co Ci doradzic, ale chyba jedynym rozwiązaniem jest wyciągnięcie tego osadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Dokladnie jutro wsadze pracownika i bedzie ładował w widerka i wsyoie do plastikowego kontenera i rozpuszcze .Dam mu maske aby sie nie udusił moze przeżyje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak wleje ciepłej wody do zbiornika metalowego to juz mam po zbiorniku kolego.Wiec niemoge wlewac tam wody

A co mu sie stanie, rozszczelni się? :o 7 lat leje wode i rsm na zmiane i tylko lekki nalot w srodku jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

witam

 

na jakich obrotach i prętkościach pryskacie???

Czy to się zachowuje jak inne opryski na zółtych czy niebieskich dyszach???

 

Będę pierwszy raz pryskał i nie wiem jaką prędkością., pomóżcie

 

D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
Napisano (edytowany)

Dokładnie jutro wsadzę pracownika i będzie ładował w wiaderka i wsypie do plastikowego kontenera i rozpuszczę .Dam mu maskę aby się nie udusił może przeżyje:)

 

 

A jak nie przeżyje to kolejny pracownik po niego wejdzie, czy zostawisz go w tym zbiorniku ????

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A jak nie przeżyje to kolejny pracownik po niego wejdzie, czy zostawisz go w tym zbiorniku ????

Kolego na szczęście wyszedł calo:):) i osad wyciągnięty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Koledzy mam pytanie odnosnie rsm w uprawie kukurydzy, wszyscy sie rozpisują że w qq rsm tylko i wyłącznie podawać należy weżami rozlewowymi, nie boje sie ich bo stosuje w zbożach ale problem jest z szerokością tu 50 cm tu 75cm, nie dawno przeczytałem artykuł że można stosowac rsm w qq dyszami do rsm na qq co ma 8 liści ponieważ niby powierzchnia liści jest tak duża że roslina wchłaniania go szybko... i tu rodzi sie pytanie do was, robił ktoś tak? Jaki efekt? Jakie dawki? Aha w artykule było że ok 200 - 250l rsm


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

sęk w tym że roślina nie wchłania RSM, tylko chodzi o to żeby kropla miała jak najmniejszą styczność z rośliną-liśćmi, żeby kropla RSM jak najszybciej spłynęła na ziemię i została wchłonięta przez nią

 

ja w kukurydzy wszystko wylałem przedsiewnie pod agregat, dokładnie 520kg, w zeszłym roku zrobiłem identycznie i się sprawdziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

co do inhibitora ureazy. Testowałem w tym roku. Zero efektów przy nieuzbrojonym oku, a podobno miał być efekt. Stąd też w/g mnie znowu cudo, które nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

A ja też testowałem i jest różnica, mocznik później zaczyna działać, widać to w pszenicy w której wylałem na 1 dawkę RSM z inhibitorem - jest ciemniejsza od pszenicy zasilonej RSM-em bez preparatu. A do tego inhibitor: zapycha filtry, dysze (kryzy), śmierdzi jak jasna cholera, mocno się pyli, nie wiadomo jak to dobrze rozpuścić, żeby nie zapchało wszystkiego co się da. Nie wiem, czy będę to stosować w kolejnym roku, może na rzepak, gdzie pojadę z 1 pełną dawką N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

no to słowo przeciwko słowu. U mnie różnicy żadnej. Co do zapychania, u mnie problemu nie ma, gdyż korzystam z dysz lechlera fd, także ich nie ma szans zapchać. Nie mają żadnych kryz. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj