tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

elwis2    14

Nie powinno się lać rsm na oszronione rośliny bo można popażyć je tak pisze w Agronom pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Byłem dzisiaj w polu, jest sucho, ale jeszcze z tydzień raczej nie wyjadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992mf    9

A co sie stało z rsm rozlanym 5 marca..? Po mojemu to forma azotanowa tylko została wypłukana, a reszta czeka w ziemi, niech się ktoś mądrzejszy wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam spróbowac pobawić się RSM 32, myślicie że to będą dobre dawki?

Rzepak, 220litrów, druga dawka 200

Pszenica 160 , druga 140,

Jęczmień jary 100 ,

pozostałe pojadę saletrą bo nie mam węży rozlewowych

Byłbym dzwięczny za ewentualne sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamek21    16

J a chciałbym Ciebie zapytać skąd kupiłeś RSM ?

Ja w tym roku chce na pierwszą dawke po pszenicy dać 200l/ha Tylko kiedy to dać i czy nie popali roslin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomstar    1

J a chciałbym Ciebie zapytać skąd kupiłeś RSM ?

Ja w tym roku chce na pierwszą dawke po pszenicy dać 200l/ha Tylko kiedy to dać i czy nie popali roslin ?

 

kupiłem rsm32 w Agroloku 200litrów to83kg azotu to niejest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Agrolok daje najwieksze ceny na RSM kolego widze ci wcisneli ten drogi RSM .Po ile placiles?? Mi zaproponowali ale z bardzo duza cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomstar    1

1109+vat kilka osób mi proponowało po1080+vat ale nie potrafili mi powiedzieć kiedy dostawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A co sie stało z rsm rozlanym 5 marca..? Po mojemu to forma azotanowa tylko została wypłukana, a reszta czeka w ziemi, niech się ktoś mądrzejszy wypowie.

Forma amidowa jeszcze łatwiej jest wypłukiwana niż azotanowa więc może być tak ze tylko amonowa pozostała.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Forma amidowa jeszcze łatwiej jest wypłukiwana niż azotanowa więc może być tak ze tylko amonowa pozostała.

 

Możesz potwierdzić "czymś" swoją tezę? Nie to żebym się czepiał. Zawsze myślałem, że jeśli są ujemne temperatury to forma amidowa jest nieruchoma w glebie.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

a ja po 980zł brutto w sierpniu zaraz po żniwach...dostawa była na koniec lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

 

Możesz potwierdzić "czymś" swoją tezę? Nie to żebym się czepiał. Zawsze myślałem, że jeśli są ujemne temperatury to forma amidowa jest nieruchoma w glebie.

Jak gleba jest zmarznięta to akurat żadnej formy nie wypłucze. Ale ogólnie amidowa jest łatwiej wymywana bo jej nic w glebie nie zatrzymuje. Amonową zatrzymuje kompleks sorpcyjny, azotanową mogą w pewnym stopniu pobrać korzenie roślin, a amidowej nic nie zatrzymuje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

No tak, czyli straty przy zamarzniętej glebie będą bardzo niewielkie. Ale kolego pomyliło Ci się coś, bo w pewnym stopniu to rośliny są zdolne pobierać przez korzenie formę amonową, a głównie azot jest pobierany przez korzenie właśnie w formie azotanowej. Pozdrawiam!


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

Widzę że niektórzy sami sie pocieszają że ten azot gdzieś tam pozostał :) Ale powiem wam niestety prawdę że jeżeli ktoś wysiał azot bez względu jaka to forma byla on już dawno jest w ZA Puławy bo gdy profil glebowy nie jest rozmarznięty to nie ma gdzie związać tego azotu forma amonowa ulega wyparowaniu forma amidowa nitryfikacji a forfma azotanowa nie jest wiązana przez profil glebowy i też idzie do góry. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że idzie do góry pomimo śniegu tak?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

FLORA Praszka cena 1240 brutto

 

Czy kupywał ktoś u nich , cena się utrzymuje czy się zmieniła no i czy można kupić 1000 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przebija się przez śnieg? jakieś pozostałości powinny w śniegu pozostać...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

a weś sobie nasyp amoniaku do garnka i zasyp śniegiem to zobaczysz czy coś zostało śnieg nie jest nie przepuszczalny pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj