tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

tomek73    579

Jakąś pompą zewnętrzną, tylko wąż do zbiornika wkładasz. Ja teraz kupiłem taką małą membranową na elektromagnez, Białoruska za ponad 100 zł. Bo przeważnie podnosiłem na turze i spuszczałem do innego zbiornika podziemnego, ale nie chcę mi się teraz tak bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Azot pompy Power UP 79909 nie załatwi. Sam takiej używam i już wypompowała 4 tiry z tysiączków :), ale trzeba zwracać uwagę na:

 

1.rozerbrać przez pierwszym użyciem pompe i pomalaować metalowy korpus wewnętrzny farmą , najlepiej chlorokauczukową

2. Po zakończeniu pracy wymyć w wodzie

 

Liczyć się z mniejszą wydajnością niż dla wody bo rms jes cięższy i za dużej wydajności to ona nie ma dlatego naraz korzystam z dwóch lub trzech pomp naraz aby szybko

napełnić opryskiwacz 2500 litrowy.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

gutmen123 dzkuje za podpowiedź z pomalowaniem obudowy pompy. Jutro kupuję, maluję i tylko czekamy za wiosna i lecimy RSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

@gutmen przecież ta pompa nie wejdzie do baniaka 1000 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kupiłem RSM jakos pod koniec stycznia, i od tamtego czasu leży w mauzerach na polu, ( miał 32% ale rozcieńczyliśmy go do 28?% bo przy tej temp lepiej znosi mróz) jak wiadomo, od tamtego czasu były dosc duże mrozy, i wg mnie to przez nie na spodzie mauzera wytrącił się taki biały osad, co teraz zrobic ? w opryskiwaczu raczej się go nie wymiesza, a poza tym jak go tam włożyc, bo przeciez nikt nie bedzie go z tamtąd wyciągał, moze zacząc jakos mieszac ten RSM ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

wez kup sobie Moto pompe spalinowa tania sprawa i mieszaj Ja tak robie ale i tak sie nie rozpusci jak jest niska temp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Spuść go osadu wymieszaj mieszadłem wiertarką i jakąłś grzałkę włóż i podgrzej.

Ja tak miałem robić mam jakołś grzałkę, ale wczoraj spuściłem z opryskiwacza i żadnego osadu nie ma. RSM 32% kupiony w połowię stycznia.

Byłem dzisiaj u kolegi i mówię mu o tym , i on ma to samo, wcale nie skrystalizował. Ważył, sprawdzał i to jest 32%

Podejrzewa że Puławy coś dodały żeby nie krystalizował się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

ksys ta akurat wejdzie do tysiączka z małym otworem, bo wylot ma umieszczony na górze pompy a nie z boku :) Notabene innej pompy do takich małych baniaków nie ma :). Dlatego warto kupować baniaki z duzym otwoerem 22cm, bo wtedy można wkładać bardziej wydajne pompki..

 

koledzy puławy nic nie dodają do RSM w kwestii krystalizacji.. Po prostu trzeba rozcieńczyć i po sprawie. Po co sobie robić dodatkową robotę, grzałki , mieszania. 28% wytrzyma w tysiączkach nawet mrozy -30 stopni. Sprawdzone. Powiedzą niektórzy że przecież krystalizuje się przy znacznie wyższej temperaturze. Tylko taki RSM w tysiączku ma swoje ciepło właściwe i należałoby poddać go długotrwałemu działaniu niskiej temperatury , powiedzmy przez kilka dni.

Dlatego zawsze bezpieczniej rozczieńczyć niż później czekać na dodatnie temperatury aby odkrystalizować...Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To może dlatego mi się nie skrystalizował, bo był w opryskiwaczu w garażu, a mrozu nie były duże i długie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Umnie pojemnik stoi na dworzu i zawsze gdy na wiosne leje RSM to na dole beczki jest ten bialy osad dopiero jak zrobi sie cieplej sam sie rozpuszcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co do pomiaru zawartości azotu, gęstości, to kupiłem aerometr z cieczy kalifornijskiej na allegro i dobrze pokazuję. Dzwoniłem do firmy tej i pytałem się czy będzie dobrze pokazywał, to odpowiedzieli ze tak i będzie on dobry. On jest od 1100 do 1500, z firmy GOMAR z Warszawy. Polecam. http://allegro.pl/miernik-stezen-areometr-ciecz-kalifornijska-siara-i3111840987.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Ten biały osad to azot. Nawóz został dostarczony do mnie 22 lutego, myślałem że zaraz będzie wiosna i nie rozcieńczyłem, teraz na każdym tysiąc litrowym mauserze mam 20cm osadu na dnie, próbowałem mieszać, aby rozpuścić ten azot, ale po 30 minutach mieszania jednego zbiornika stwierdziłem, że nie ma to sensu, rozpuściło się może z 5cm. Myślę, żeby wylać wszystko co ciekłe z pojemnika do opryskiwacza, a następnie dolać na skrystalizowany azot taką ilość wody, w celu rozpuszczenie go, żeby summa summarum w opryskiwaczu znalazł się RSM 30 lub 29.

 

Pytanie: czy podczas mrozów myjecie opryskiwacz i dysze, czy jedziecie z resztkami RSM-u w przewodach do domu? Czeka mnie kilka kursów na mrozie po 6km (razem 12km i napełnianie opryskiwacza - 1 do 1,5 godziny), i nie wiem, czy myć go po oprysku wodą, która zamarza, czy zostawić w przewodach ten RSM 29, najwyżej zleję go z elektrozaworów i przepływomierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Słyszałem że ponoć Puławami możn się dogadać co do zbiornika na RSM, słyszał ktoś coś, prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Tylko że już jutro/pojutrze jadę z nawozem, i pójdzie na to z 7-8 zbiorników. To będę lać ciepłą wodę, troszkę przez to czasu stracę, ale trudno. Śniegu u mnie na obsianych polach nie ma wcale, a po czwartkowej małej odwilży, nawet gdyby jutro popadało, będzie można w nocy i nad ranem lać azot. Mróz ponoć też nie szkodzi, powinno spłynąć po liściu. Może przewiozę te mausery do obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

witam panów :) od takie pytanie, jako że w zeszłym roku wiosna przyszła wcześnie to z RSM32 wyjechałem w pole pszenicy koło 18 marca i lalem na niezmarznieta ziemię bo było już na tyle sucho że bez problemu szło jechać. w tym roku każdy widzi jak jest... opóźnienie straszne i zastanawiam się żeby zaraz po świętach tj 2-3 kwietnia wyjechać w pole z RSMem na zmarznieta ziemie... czy nic nie stanie się roślinom ? bo zapewne będą oszronione, nigdy tak nie wylewalem i nie mam doświadczenia. z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Co do pomiaru zawartości azotu, gęstości, to kupiłem aerometr z cieczy kalifornijskiej na allegro i dobrze pokazuję. Dzwoniłem do firmy tej i pytałem się czy będzie dobrze pokazywał, to odpowiedzieli ze tak i będzie on dobry. On jest od 1100 do 1500, z firmy GOMAR z Warszawy. Polecam. http://allegro.pl/mi...3111840987.html

 

Do sprawdzenia RSM wystarczy zwykły miernik elektrolitu w akumulatoże jaki zapewnie posiadacie w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mierzyłem wczoraj takim miernikiem to pokazał 1,21, a tym co podałem 1,33 wiec któremu wierzyć.Kupowałem 32% i powinien mieć 1,32, ważyłem go to miał 1,31, ale nie jestem pewny że czy było idealne 1 litr. Bo musiał bym mieć menzurkę laboratoryjną, a miałem kubek za sklepu co sprzedają farby do samochodów.

Ten sam RSM ta sama bańka.

Dzisiaj mierzyłem też adblue do silników z samochodu to pokazał 1,11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Lukasz a w zwykłym aerometrze jest skała do 1.32 bo mi sie nie wydaje

Tomek ja mam aerometr do rsm i mierzyłam nasz Puławski i Litewski i jest 1,32 także ok. Jak chcesz to tu se zamów http://www.areometr....l-o_firmie.html

Barabus oszronione rosliny przed ruszeniem wegetacji to zaden problem, mozesz lać, robie tak co roku.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Kto z was dodaje do rsm- u stabiluren . Dodam ze będę podlewał i zastanawiam się nad dodaniem stabilurenu i ewentualnie wzbogacić mieszaninę o siarkę i magnez co polecacie. j myśle nad siarczanem magnezu tylko czy to się rozpuści i czy nie wytrąci się osad.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dzwoniłem do tej firmyo aerometr to nie wiedzili o jaki mi chodzi. Mam ten do cieczy i też do niech dzwoniłem i to jest to samo, nadaję się do RSM.

Czy na zmrożone rośliny mozna lać RRSM i jakie stężenie, 32 czy 29.

Stabiluren to nie jest inchibitor uerazy?. Jeśli tak to je stosuję na wszystko.

Siarczan magnezu też myślałem dodać, ale nie wiem?

 

Te dysze to stary typ już nie używane, 3 otwory stanowczo za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj