tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
S-Piotr    58

Wachlarzowe mają jedną wadę to rozpylacze o dużym wydatku raczej nadają się do podlewania niż do nawożenia http://www.lechler.a...ozpylacze.php�� Patrz na FD do pobrania: tam jest tabela wydatków cieczy.

Edytowano przez S-Piotr

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

 

To pewnie głowica biardzkiego, też takie mam ale nawet nie mam tej dyszy do RSMu tylko wszystkie płaskostrumieniowe. Też się przymierzam do tego nawozu i muszę kupić jakieś rozlewacze. I tu się właśnie pojawia problem bo żadne nie pasują do tych głowic. Mają one inaczej umocowane uchwyty i nie można przekręcić innego kołpaka. Trzeba lekko spiłować te uchwyty na głowicy. Na razie kupiłem jedną dyszę na próbę i właśnie po spiłowaniu udało mi się ją założyć na głowicę. Chyba że by kupić gdzieś takie cieniutkie uszczelki, ale też nie mogę nic dopasować.

Ja mam zamiar kupić zwykłe rozlewacze 7-otworowe z kryzami. Te oryginalne końcówki 5-otworowe jak na zdjęciu ponoć nie za bardzo się spisują, niedokładnie rozlewają.

 

warto spróbować przesmarować uszczelkę łatwiej wtedy ja przekręcić udało się taki manewr przeprowadzić z kołpakiem RAU SW11 i rozpylacz ESI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417

koledzy nawoził ktoś rsm warzywa (marchew, pietruszka) we wczesnych fazach rozwojowych ( ok. 5 cm wysokości )kołpakami 7-otworowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

CO do wachlarzowych. Używam i polecam. Nie ma w nich efektu tzw. zebry. Wachlarzowe są różne typy. Niemcy stosują wachlarzowe i nie narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamek21    16

Wie ktos gdzie mozna kupić RSM w woj Śląskim ???

Prosze o szybką odpowiedź !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z ADAR? czy RSM jest lepszym nawozem do zasilania dolistnego niż mocznik? zawiera inhibitor korozji i zapewne mniej biuretu, ale jak wygląda kwestia przyswajalności azotanowej i amonowej formy azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

RSM dolistnie? Co Ty chcesz popalić sobie rośliny? Forma amonowa i azotanowa silnie pali rośliny nawet w niskich stężeniach.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Czyli nawet przy proporcjach 20l RSM 32 na 100l wody jednak będą poparzenia przy stosowaniu dolistnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czytałem kiedyś artykuł o opryskiwaczu pracującym w jakimś wielkoobszarowym gospodarstwie, gdzie podstawą każdej cieczy roboczej był 10% dodatek RSM, mocznik owszem można aplikować dolistnie nawet w dużych stężeniach, ale te 20l/ha to jest około 4kg/ha formy azotanowej i amonowej, pytanie brzmi jaki jest próg szkodliwości ( poproszę o jakieś źródło) te 3% dla 200l/ha cieczy to około 1kg/ha azotu w formie azotanowej i amonowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Teraz niedawno było u mnie spotkanie z Puław i mówili o 3%, Gdzieś miałem jakieś ulotki i tam też pisało ale chyba do 8%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

koledzy nawoził ktoś rsm warzywa (marchew, pietruszka) we wczesnych fazach rozwojowych ( ok. 5 cm wysokości )kołpakami 7-otworowymi

 

Tutaj masz opisane nawożenie warzyw RSM-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Tak tylko zależy o jakie wam te procenty chodzi. Bo jeśli to ma być 3% ale czystego azotu to wychodzi jakieś 8l RSM na 100l. A przy 8% to już można nawet tak jak wcześniej pisałem 20l RSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

I jak brak skutków ubocznych? Nie przypaliło roślin? I po zabiegu było widać działanie tego azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nic się nie działo, stosowałem taką mieszaninę z 3 razy na pszenicę.

Pewnie coś dało, bo tylko tak dostarczałem azot w formie dolistnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Pytanie dla praktyków, jakie ilości azotu dajecie na 1 dawkę? Forma amidowa raczej uaktywnia się w nieco wyższej temperaturze, więc nie wiem, jakiej dawki użyć, aby roślina prawidłowo wystartowała. Planowałem pod żyto dać 50kg N (8-10 rozkrzewień, nawożenie całkowite N w ilości 160kg N), pod pszenicę 60kg N (3-4 rozkrzewienia, w sumie 150kg N) a pod rzepak 70kg N (w sumie 160kg N) na start. Dawki mogą być, czy je zwiększyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Dawki dla pszenicy i rzepaku ok, choć nie zaszkodzi jak będą trochę wyższe. Żyta nie uprawiam nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Według mnie na żyto to ogólnej za dużo, a na rzepak tylko 70. Stosuje się 80-120 w I dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Jaka pompą najlepiej wypompować RSM ze zbiornika plastikowego 1000l? Otwór w zbiorniku ma ok 16cm średnicy a więc nie każda pompa się zmieści.Myślałem nad Power UP 79909 ale boję się że azot ja załatwi.A jakich Wy używacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj