tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam,

odnośnie pytań dotyczących rozpylaczy do RSM proponuję zastosować 6otworowe ESI dostępne są w kolorystyce ISO, posiadają wbudowaną kryzę ceramiczną. Chętnie pomogę dobrać odpowiedni rozmiar rozpylacza pasujący do potrzeb gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy w RSM to azotanowa i amonowa forma azotu odpowiada za uszkadzanie rośli (poparzenia)? bowiem mocznik można bez przeszkód stosować dolistnie (nie kroplowo) nawet w 40% stężeniu mocznika we wczesnych fazach rozwojowych roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A jak ma się stosowanie inhibatora uerazy w RSM. Koszt to 65 zł netto na tonę Jestem ciekaw czy przynosi to jakieś efekty. Bo w tym roku chem zastosować na części RSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Panie Albuz po ile te rozpylacze ma pan? Bo musze kupić do rsmu i niewiem jakie. A mieszkam niedaleko pana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

jak zmierzyć gęstość RSM,czy są do tego jakieś mierniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jest do RSM miernik. Podobny jak do spirytusu, elektrolitu.Najprościej zważyć 1 litr.

28%-1,28 kg

30%- 1,30 kg

32%-1,32 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Tak pierwszy raz, też czytam na necie jak stosować rsm. Jeszcze znajomy stosuje rsm to go podpytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Tak bardzo podobne.

Mi to przywoził i mierzył to miało z 30-35 cm.

 

Jak ktos zainteresowany areometrem do mierzenia RSMu to mozna to nabyc w tej firmie, przy zamówieniu prosze tylko zaznaczyć że skala do 1.32

 

http://www.areometr....l-o_firmie.html

 

POPRAWIŁEM LINK.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Liczyć nie umisz.

Saletra 34%x200 =68kg/n

RSM 180 x 1,32x 32%=76kg/N

160 litrów będzie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak dawałeś jedną to i tak dawaj. 2 to też, co do 3 to nie ryzykował bym, chyba że wężami. Jak na pszenicę dałem drugą dawkę, a pszenica miała z 30 cm, deszczu nie było z 2 tygodnie po aplikacji to mi mocno zbrązowiała. Po deszczu przeszło jej i ładna była. Na żwirze wypaliło.

Moje spostrzeżenia są takie:

RSM ze względu na formę azotu powinno go się aplikować jak jest dość ciepło, na pierwszy raz, jest za zimno i może późno zaczynać działać.

Zboża mogą późno startować, nie ma takiego startu jak przy saletrze.

Drugi raz nie ma za mocno opóźniać, żeby roślin nie po przypalało. I najlepiej przed spodziewanym deszczem.

Na drugą dawkę jest lepszy od saletry bo mocznik długo działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Tomek, z pierwszą dawką na zboża nie ma co sie śpieszyć jeśli chodzi o RSM. Można śmiało 10-12dni dać po 1 dawce na rzepak. Druga dawka na zboże idzie u mnie nie później jak do 1 kolanka, 3 dawka wężami na 3-5dni przed kłoszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares656    10

witam :) ,mam pytanie chodzi mi o rozlewnie rsmu na zmarznięte i oszronione rośliny rzepaku? nie przypala i uszkadza rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja wtedy 2 dawkę dałem dość szybko, ale nie było deszczu i przypaliłem. Ale na plon to nie narzekałem.

Teraz bardzo pilnuję terminów.

Przeważnie miałem saletrę i mocznik. RSM z 3 razy miałem, ale w tym roku między saletrą a RSM była różnica w cenie 260 zł na tonie, a kupiłem ponad 50 ton. To ładnie zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Dziwne, może dałeś 2 dawke na mokre rosliny? Rsm 32 czy 28%?

Na oszronione rosliny mozna dawać bo to jeszcze przed ruszeniem wegetacji jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho9711    0

Pytanie do znawców tematu. W przypadku gdy RSM 32% skrystalizuje sie na mrozie to powstaje warstwa białego osadu na dnie zbiornika załóżmy 10-15 cm, to ile procent bedzie miał RSM ten co się nie skrystalizował dalej będzie miał te 32% czy zmniejszy się stężenie?

 

A może ktoś mierzył takie coś?

Edytowano przez krzycho9711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj