Skocz do zawartości
tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nawóz RSM - zalety i zasady stosowania

jacek472    15

Nie wiem jakie to współczynniki czy coś tam ale ja dałem w tym roku na próbę 1 opryskiwacz  50/50 wode z rsm 32 przedwschodowo na rzepak z metazachlorem, chlomazonem i adiuwantem i wyszło mi bez zadnych regulacji opryskiwacza mniej więcej tak samo jak oprysk samą wodą, wschody normalne, rzepak ładnie urósł , a efekt chwastobójczy porównam na  wiosnę. 

TheBociek1996    515

tu nie chodzi o efekt chwastobójczy, tylko o dostarczenie azotu rzepakowi w jednym przejeździe. W dodatku RSM spełnia funkcję adiuwantu.
jest/była jakaś różnica w rzepaku tym z RSM z herbicydem, a bez? Czy azot w tym bez został uzupełniony poźniej?

ksys    2

a czy RSM będzie dobrym nośnikiem dla herbicydu ? sam jestem ciekawy czy działanie śor będzie odpowiednie , jest to ciekawe rozwiązanie w przypadku przedsiewnego podawania azotu

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    191
19 godzin temu, TheBociek1996 napisał:

tu nie chodzi o efekt chwastobójczy, tylko o dostarczenie azotu rzepakowi w jednym przejeździe. W dodatku RSM spełnia funkcję adiuwantu.
jest/była jakaś różnica w rzepaku tym z RSM z herbicydem, a bez? Czy azot w tym bez został uzupełniony poźniej?

Przecież napisał 50/50 czyli dał RSM z herbicydem w celu dostarczenia N. 

Lukasz82    2

Tak śmiało można mieszać 100/100 rsm/woda i bez żadnych korekt wychodzi prawie bez różnicy a jeśli coś tam wychodzi to 10l w tę czy w tę da się przeżyć (oprysk doglebowy).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się