Skocz do zawartości
tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

RSM: zalety i zasady stosowania

patfilmax    7

Rozcieńczacie RSM 32% na 28%?Puławy tak zalecają, Ja w zeszłym roku tak robiłem, ale wszyscy znajomi nie rozcieńczają to w tym roku na 1 dawkę nie rozcieńczam  a na drugą rozcienczę

Edytowano przez patfilmax

Alio    61

Coś koledzy pomylili. Rozcieńcza się a i owszem, ale po to aby RSM nie krytalizował się zimą. Wiosną nie ma to żadnego senu a RSM im   bardziej rozcieńczony tym łatwiej przypala rośliny. Ja kupuję RSM jesienią i rozcieńczam do 30%. Wystarcza żeby nie zamarzał przy obecnych zimach. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    191

Im bardziej rozcieńczony RSM tym kropla będzie lżejsza, tym wolniej będzie spadać, tym wolniej będzie spływać z liścia i możliwe większe poparzenia niż przy 32. 

garu    6

Panowie można aplikować RSM na oszroniałe rośliny ?

patrykfor    1

Witam koledzy czy ktoś wie jak ustawić komputer bravo 400 s żeby dobrze rozlewał RSM a nie oszukiwał .

petro11    19

A w ogóle trzeba przestawiać coś na komputerze żeby nie oszukiwał? Ja nigdy nie mieszałem i tylko wpisuje wydatek i rozlewam. Mniej więcej jest ok chociaż na samochodzie jak litry przeliczę to wychodzi mi zawsze 500kg do tyłu ale na 27t to nie dużo.

malorolny121    25

Witam koledzy czy ktoś wie jak ustawić komputer bravo 400 s żeby dobrze rozlewał RSM a nie oszukiwał .

Jak masz instrukcje to tam jest to opisane jak skalibrować wydatek . Wchodzisz chyba w ustawienia zaawansowane . Ja mam 180.

patrykfor    1

Tez myślę ze trzeba go skalibrować ale w instrukcji pisze ze ten przepływomierz nie odczuwa gęstości cieczy a oszukuje mi 50 l/ha 

Lider19    32

Tak wygląda rzepak po laniu RSM32 na szron ,czy bardzo poparzony ? niewiele. Mróz zrobił u niektórych większe straty i mają jeszcze nadzieje.

marek1414    0

Panowie widzę, że wszyscy omawiacie stosowanie rsm w zbożach itp. A powiedzcie mi czy można go również stosować przed siewnie (przed sądzeniem) w warzywach takich jak: ziemniaki, ogórek, cebula itp.?

Lider19    32

Panowie widzę, że wszyscy omawiacie stosowanie rsm w zbożach itp. A powiedzcie mi czy można go również stosować przed siewnie (przed sądzeniem) w warzywach takich jak: ziemniaki, ogórek, cebula itp.?

Na warzywach się nie znam ale porównaj sobie formy N i jeśli takie jak ma RSM są zalecane pod te uprawy to dlaczego nie.

tomek73    186

A co sądzicie o Ad blue ma on 32% mocznika i kosztuję 0,74 groszy za 1 litr netto, waży 1,09

Lider19    32

220 l RSM 32 to 93 N jest to solidna pierwsza dawka jak masz gęstą pszenice to jest to za dużo jeśli jest bardzo rzadka to OK.

Panowie na 1 dawke w Pszency dałem 220 L 32 RSM myslicie ze to dobra dawka ?

A co sądzicie o Ad blue ma on 32% mocznika i kosztuję 0,74 groszy za 1 litr netto, waży 1,09

Jak ma to być RSM 32 to jeden litr musi ważyć 1.32 kg.

jelonek6620    2

Panowie na 1 dawke w Pszency dałem 220 L 32 RSM myslicie ze to dobra dawka ?

W jaki plon celujesz z tak wysokim nawozeniem startowym (92kg czystego N)

asharot    175

... a Azotu ile ma?

jelonek6620    2

Stosowałes to kiedys ? jak ma 32% mocznika to musi wazyc 1,14 wiec 14 %N

Edytowano przez jelonek6620

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się