Skocz do zawartości
tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nawóz RSM - zalety i zasady stosowania

Alio    61

Biorę już kilka lat RSM i zawsze w cycternie jest 24 tony plus minus 500 kg czyli ok 18200l. Z tego co wiem nikt z Puław nie wypuści z zakładu przeładowanej cysterny....

lukejro    142

No i w którym fragmencie jest napisane o zakazie stosowania nawozów mineralnych (sztucznych) w okresie 1 grudzień-koniec lutego???  Nie można ich stosować tylko na ziemię pokrytą śniegiem, wodą albo zamarzniętą do głębokości 30cm. To ja Tobie "polecam lekturę przepisów a nie wypisywanie bzdur".

Edytowano przez lukejro

Wiadomość z agroFakt.pl

petro11    19

Jak w cysternie jest 27 ton to nie znaczy że jest przeładowana. Liczy się masa zestawu a nie RSMu w zbiorniku. Jeden TIR zabiera 27ton drugi stary klak może wziąć tylko 25,5 tony.

Tomek90    191

Biorę już kilka lat RSM i zawsze w cycternie jest 24 tony plus minus 500 kg czyli ok 18200l. Z tego co wiem nikt z Puław nie wypuści z zakładu przeładowanej cysterny....

Prawie 22 tys litrów. 

Odpowie ktoś na pytanie?? 

tomek73    186

# lata temu brałem z lutym i nie skrystalizował się,a  mrozy były po -15, aż dziwne, a miał 32 bo ważyłem i mierzyłem aerometrem.

Tomek90    191

Możliwe, ale jeśli się skrystalizuje, jestem z podlaskiego także zima u Nas troche inna. Dodam że RSM pójdzie dopiero na drugi strzał w oziminach i całość pod jare. 

tomek73    186

32 przy 0'  30 przy 9'  a 28 przy 17'.

DOlej wody do 900 litrów 100 litrów wody, ja racej nie dolewam sam puszcza. a tylko RSM lecę już.

Ziel    26

Masz racje mój błąd, im większe stężenie tym wyższa temperatura krystalizacji..

massei8    23

na pszenicę rsm 32 1. 200 kg 2. 300 kg 3. 150 kg, na rzepak 1. saletrosan 26, 400 kg 2. rsm 32, 400 kg

damianzbr    976

Nie ten dział panowie. Może mod przeniesie te kilka postów do odpowiedniego tematu. Bo i ja mam w związku z tym pytanie do kolegi powyżej. Jak bardzo jest pszenica rozkrzewiona i czy zawsze dajesz 208 kg N/ha?

massei8    23

nie zawsze daje 208 tyle zakładamy z góry później zależy w jakiej kondycji jest zboże to się zmienia dawkę w dół lub w górę

malorolny121    25

Może troche nie na temat ale żeby nie zakładać nowego a związany z Azoty Puławy mam pytanie - Ktoś  z forumowiczów załapał sie na to badanie gleby organizowane przez Azoty.

asharot    175

Aż tak źle ?

Czyli jak mam aluminiowe głowice w pompie to po sezonie zostanie mi tylko korpus :wacko:

fezoi    47

Mówiliśmy o mosiądzu (u mnie zawór i kolanko odpadły w starym oprys.) z aluminium jest lepiej , ale czy b.dobrze to nie wiem .Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się