tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

JozB    181

A co myślicie o polifosforanie amonu(APP), płynnym nawozie fosforowo azotowym. 11-37 bodajże. Natknąłem się na stronie jednej firmy z północy Polski. Mieszają tak rsm z fosforem w stosunku m.in.  21-18. Gdzieś w Top Agrar też coś kiedyś pisano o APP. Jakaś rolniczka stosowała w rzepaku. Ma ktoś doświadczenia w stosowaniu fosforu w płynie? Wydaje mi się, że na wiosnę na kukurydzę, bylaby to rewelacja. Tak się podjarałem, że napisałem do jednego gościa z instytutu chemicznego, gdzie go produkują i w poniedziałek będę wiedział coś więcej. Na północy 21-18 kosztuje 1450 netto. Tylko nie pytałem czy za tonę czy litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Co z przypaleniami?

 

Czyli najlepiej rozcieńczyć do 30?

 

Na pierwszą dawkę rzepaku dawałem 26+s, na następny rok wszystko rozleję 32ką, siarka pójdzie w granuli.

Na drugą dawkę 32ki dokładnie nie rozmieszałem( sporo osadu zostało) rozlałem przypaliło. Po tygodniu nie było śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Spróbuję i ja w tym roku. Tylko waham się, iść na całość czy wziąć tylko jeden samochód.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

@robert123farmer .Nie .Lokalny dystrybutor RSM-u . Poniżej 24 t , to chyba mało kto dostarcza do gospodarstw .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

O widzisz, dobrze, że mi przypomniałeś, musze do nich dryndnąć w tym tygodniu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

ja w pszenicy w słoneczny dzień około godz 16 rozlewałem 28% w fazie 2 kolanka około 220l i nic się nie działo a w jęczmieniu rozlałem około 21 jak była już rosa i przypalenia były ogromne, faza koniec krzewienia/I kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

@robert123farmer .Nie .Lokalny dystrybutor RSM-u . Poniżej 24 t , to chyba mało kto dostarcza do gospodarstw .

Mam dilerów którzy dostarczą mi na podwórze jedynie nawet całą tysiączkę czyli około 1300 kg. To nieprawda że poniżej 24 ton nie rozworzą po gospodarstwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

To dobrze  że 1 mauzera przywiozą  :) , a jak zamówisz 12 t "luzem" to czym przywiozą i w jakiej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

12 ton tez mi może przywieść bez problemu. W tamtym roku rsm 26 +s był w cenie 690 brutto i takiej cenie brałem. Firma przywozi w mauzerach ile tylko chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075

A wie ktoś kto na Dolnym Śląsku dostarcza mniej niż beczkę? Na chwilę obecną cena 720 netto przy całopojazdowym. W zeszłym roku szło kupić po 670 netto.

Niestety jesteśmy skazani raczej na detal z zapotrzebowaniem około 12t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Koledzy czy w cenie 700 netto warto kupic 32% czy jednak 26 siarka po 620 netto ?

Jeśli dobrze policzyłem , to ta siarka kosztuje Ciebie w 1000kg RSM S 51,25zł .Porównując azot w obu nawozach  wychodzi 32%N - 700zł , 26% N - 568,75zł .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Tego to nie wiem . Przyjmujemy , że azot ( 1kg N) kosztuje w obu nawozach tyle samo , to za 30kg siarki (3% w 1 tonie) płacisz 51,25 zł . CZY to się opłaca ? Nie wiem . No i żeby jeszcze uprościć to pamiętaj 3%S to 7,5%SO3  :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja w tym roku rozlewałem RSM w kukurydzy rurami rozlewowymi, i powiem, że jestem bardzo zadowolony i do granuli nie wrócę. Na start u mnie kukurydza miała 27 kg N z polidapu, a później resztę w postaci RSM w fazie 7-9 liści. Z początku jakiś szałowych różnic nie widziałem, jednak teraz jest bez porównania, kukurydza prawie czarna, pomimo że łacznie dostała 150 kg N. Na pewno na korzyść RSM według mnie jest to , że mam równo zasiloną każdą rajkę, w szczególności te skrajne, gdzie z mocznikiem był ten problem, że albo nie dorzucony do granicy albo przelatywał za i zawsze te skrajne rajki były słabsze, a po drugie, u mnie mocznik na słabszych stanowiskach robił takie przepaleniska na których kukurydzę wypalało. Może z RSM jest troche więcej zabawy , ale efekty według mnie są zadowalające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

tak jak w normalnym opryskiwaczu. Na oko to wyglada na 50cm. Nie gęściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

rsm 28 % 750 brutto 1000 litrów w mauzerze kaucja za mauzera 250 zł kojpasz wisznice wschód lubelskiego, cena bez targowania sie. dobra cen . z dostawa tylko trzeba niec ładowacz do zdjecia.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj