tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymon09875    9880

W zeszlym roku pojechalem po deszczu na pierwsza dawke pszenżyto i delikatnie sie po parzyło.

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

bo rsm stosuje się na suche rośliny albo podczas padania deszczu żeby je zmył z mokrych roślin. Najlepiej poczkac aż rosa minie bo również trafia się przypalenia a jak stosowałeś po deszczu to dziwne nie jest że przypaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

czy rsm trzeba mieszać z wodą czy bez mieszania mogę rozlewać ??? i drogę pytanie czy z 250rsm + 50l wody obliczam dawkę z 300 z wodą czy samego 250rsmu ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiezopolanin    133

jak zmieszasz z woda to Ci się zmniejszy procent N więc jak uważasz. Ale dolewajac wody to liczysz ilość azotu z tych 250 wiadomo. Ja bym nie kobminował i lał taki jaki jest bo po co lać wodę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

Na przyszły rok chciałbym stosowac rsm ale zastanawiam sie jak to tankowac do opryskiwacza. Krukowiak apollo 2000 da rade wciagnąc rsm przez waż od zbiornika do płuklania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

jak zmieszasz z woda to Ci się zmniejszy procent N więc jak uważasz. Ale dolewajac wody to liczysz ilość azotu z tych 250 wiadomo. Ja bym nie kobminował i lał taki jaki jest bo po co lać wodę ?

bo zalecają ok 15l na 100L RSM CZYLI MOGĘ SAM LAĆ RSM ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Nie rób tego , jak czytam Twoje posty to lepiej zostaw to komuś dorosłemu.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Na przyszły rok chciałbym stosowac rsm ale zastanawiam sie jak to tankowac do opryskiwacza. Krukowiak apollo 2000 da rade wciagnąc rsm przez waż od zbiornika do płuklania ?

Jak najbardziej da radę wciągnąć. Mam taki sam opryskiwacz, w moim jest założony zawór trójdrożny przy filtrze na wężu o którym piszesz i z niego jest wyprowadzona druga końcówka do ssania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

Jak najbardziej da radę wciągnąć. Mam taki sam opryskiwacz, w moim jest założony zawór trójdrożny przy filtrze na wężu o którym piszesz i z niego jest wyprowadzona druga końcówka do ssania.

 

Dokładnie o to mi chodzi , wode z tego zbiornika wciaga bardzo szybko ale rsm pewnie bedzie wolniej - napełniasz też w taki sposób czy może masz jakąs zewnetrzna pompe. jak długo trwa  u Ciebie napełnianie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

Nie rób tego , jak czytam Twoje posty to lepiej zostaw to komuś dorosłemu.

 

do  mnie to było ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dokładnie o to mi chodzi , wode z tego zbiornika wciaga bardzo szybko ale rsm pewnie bedzie wolniej - napełniasz też w taki sposób czy może masz jakąs zewnetrzna pompe. jak długo trwa  u Ciebie napełnianie ?

RSM idzie tak samo szybko jak woda. Ciągnę opryskiwaczem z mauzera, 1000 litrów idzie ok. 8 min. na 1200obr/min silnika (mierzone), na większym gazie było by szybciej ale mi tak pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja swoim te ciagne z mauzerów  1000l niecałe 5minut gdy WOM jest 450obr biore na 1000obr/min i ciagnik sobie pyrka :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ja używam najczęściej zetorka 3320 i nie mam w nim WOM1000. Na 1500 albo więcej też by szło dużo szybciej ale pompa mi zaczyna tak nieprzyjemnie grechotać i zaczyna szarpać wężami. 5 czy 8 min. to nie wielka różnica a ja nie mam wielkich areałów i te kilka mauzerów to bez spiny powciągam i czas (jego brak ) nie jest tu problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

He, ja jeżdzę opryskiwaczem z C 360 i jak zasysam RSM czy wodę pompą to przełączam WOM na prędkości zależne, włączam 5 bieg, dźwignia reduktora w położenie neutralne i też sobie "pyrka" na wolnych obrotach. 

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

No, fakt nie pomyślałem o tym triku, nawet nie sprawdzałem czy w zetorku jest taka możliwość, ale przy najbliższej okazji wypróbuję  ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Dziś skracanie ,fugi mikro,
makro i
siarczan,zrobione a czy jutro mogę rozlać Rsm 2 dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

promax 0.8 +lotus0.5+tarcza0.8+modus0.3+ccc1+florowit 3l+osd mikro 2kg+siarczan 7kg i proszę o odpowiedź na mojej wcześniejsze​ pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Daje w tym roku tylko RSM pod kukurydzę. W podsiewacz idzie polidap 150 kg czyli 27 kg N, jednak boję się, że do czasu rozlewania RSM ( przed zakryciem rzędów) azotu może przybraknąć. Dlatego myślę rozlać chociaż po 100 litrów przed siewem. i tu się rodzi moje pytanie , czy mogę go rozlać 4-5 dni przed uprawą i siewem ? chyba nie wymaga natychmiastowego wymieszania jak mocznik ? Po prostu brakuje mi jednego ciągnika, jeden idzie do agregatu, drugi do siewnika i tak by mi było to najlepiej rozegrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Jezeli pytasz czy po oprysku mozna rozlac rsm , to tak a jeżeli ogólnie czy juz mozna lac na 2 dawke to pytanie kiedy byla pierwsza co na nia poszlo i w jakiej ilosci, ja leje 1 na ruszenie wegetacji a 2 na 1 kolanko, czyli u ciebie hezeli juz skracales to masz pierwsze kolanko i mozna lac
wedlug zalecen min.odstep miedzy 1a2 dawka azotu 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Panowie mam do was prośbę czy można stosować i w jakiej dawce na ha RSM na Mieszankę Gorzowską? Pytam bo w tym temacie jestem zielony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1

Chodziło mi o to czy po oprysku można rozlać Rsm na żyto, 4 -03 2017 1 dawka w postaci saletrosan 39kg+ rsm42kg i teraz 2 dawka Rsm 42kg w czystym składniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ile RSM  mieszacie do oprysku  z odżywkami? Ja daje z 10 l/ha plus z 5-8 mocznika.Do tego odżywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj