tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alio    116

Biorę już kilka lat RSM i zawsze w cycternie jest 24 tony plus minus 500 kg czyli ok 18200l. Z tego co wiem nikt z Puław nie wypuści z zakładu przeładowanej cysterny....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

 

No i w którym fragmencie jest napisane o zakazie stosowania nawozów mineralnych (sztucznych) w okresie 1 grudzień-koniec lutego???  Nie można ich stosować tylko na ziemię pokrytą śniegiem, wodą albo zamarzniętą do głębokości 30cm. To ja Tobie "polecam lekturę przepisów a nie wypisywanie bzdur".

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jak w cysternie jest 27 ton to nie znaczy że jest przeładowana. Liczy się masa zestawu a nie RSMu w zbiorniku. Jeden TIR zabiera 27ton drugi stary klak może wziąć tylko 25,5 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Biorę już kilka lat RSM i zawsze w cycternie jest 24 tony plus minus 500 kg czyli ok 18200l. Z tego co wiem nikt z Puław nie wypuści z zakładu przeładowanej cysterny....

 

Prawie 22 tys litrów. 

 

Odpowie ktoś na pytanie?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

# lata temu brałem z lutym i nie skrystalizował się,a  mrozy były po -15, aż dziwne, a miał 32 bo ważyłem i mierzyłem aerometrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Możliwe, ale jeśli się skrystalizuje, jestem z podlaskiego także zima u Nas troche inna. Dodam że RSM pójdzie dopiero na drugi strzał w oziminach i całość pod jare. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

32 przy 0'  30 przy 9'  a 28 przy 17'.

DOlej wody do 900 litrów 100 litrów wody, ja racej nie dolewam sam puszcza. a tylko RSM lecę już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Masz racje mój błąd, im większe stężenie tym wyższa temperatura krystalizacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135

na pszenicę rsm 32 1. 200 kg 2. 300 kg 3. 150 kg, na rzepak 1. saletrosan 26, 400 kg 2. rsm 32, 400 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ten dział panowie. Może mod przeniesie te kilka postów do odpowiedniego tematu. Bo i ja mam w związku z tym pytanie do kolegi powyżej. Jak bardzo jest pszenica rozkrzewiona i czy zawsze dajesz 208 kg N/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135

nie zawsze daje 208 tyle zakładamy z góry później zależy w jakiej kondycji jest zboże to się zmienia dawkę w dół lub w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Może troche nie na temat ale żeby nie zakładać nowego a związany z Azoty Puławy mam pytanie - Ktoś  z forumowiczów załapał sie na to badanie gleby organizowane przez Azoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Mówiliśmy o mosiądzu (u mnie zawór i kolanko odpadły w starym oprys.) z aluminium jest lepiej , ale czy b.dobrze to nie wiem .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj