tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

farmermf    80

Pytanie do znawców tematu. W przypadku gdy RSM 32% skrystalizuje sie na mrozie to powstaje warstwa białego osadu na dnie zbiornika załóżmy 10-15 cm, to ile procent bedzie miał RSM ten co się nie skrystalizował dalej będzie miał te 32% czy zmniejszy się stężenie?

 

A może ktoś mierzył takie coś?

 

Mierzyłem, około 30% jest na gorze, dlatego oczywiście wiosna ostre mieszanie i to w taki sposób ze pompa pobiera to rzadsze z góry i tłoczy na dno. Szybciej się rozmiesza jak sie doda trochę wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Tomek 73 - u mnie przy 2 dawce też przypaliło pszenice ( sucho było) . Na części pola gdzie poszedł 28 było ok. po kilku dniach dowieźli 32 i dokończyłem . Po kilku dniach jak zobaczyłem pole po tym 32 to mi ciśnienie skoczyło. " siedzę "w rsm kilkanaście lat , ale poczułem się jak ZIELONY :) .Później się trochę wyrównało .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

RSM zamarza ? jeśli tak to przy jakiej temp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

jeśli chodzi o ilość azotu pozostałą w fazie ciekłej to nie spada ona poniżej poziomu 31% - takie info przekazał jeden z przedstawicieli puław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Tomek 73 - u mnie przy 2 dawce też przypaliło pszenice ( sucho było) . Na części pola gdzie poszedł 28 było ok. po kilku dniach dowieźli 32 i dokończyłem . Po kilku dniach jak zobaczyłem pole po tym 32 to mi ciśnienie skoczyło. " siedzę "w rsm kilkanaście lat , ale poczułem się jak ZIELONY :) .Później się trochę wyrównało .

 

Zgodnie z logiką, im większe stężenie tym cięższa kropla, więc 32 mniej przypali jak 28 bo szybciej spadnie z liścia. Dlatego przypaliło ci bardziej po 32 bo własnie było zapodane o te kilka dni później, gdzie zapewne faza rozwojowa była już inna. Przypalenie końcówek liścia moim zdaniem nie wpływa na plon. Oczywiście wymażoną sytuacją jest gdy po rozlaniu rsm w krótkim czasie spadnie deszcz, ale nie jest to tak niezbędne jak po rozsianiu granulatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

zastanawiam się nad rsm-em ale nie wiem jak zrobić na skosach zakolach i innych utrudnieniach na polu pryskałbym 360 ale bieg to chyba 3 szosowa muszę przemyśleć rsm z ampol -merol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Witam, chciałbym w tym roku po raz pierwszy zastosować rsm i jestem zielony w tym temacie. Planuję na wiosnę pod przenżyto i przenicę dać w pierwszej dawce saletrzak ok 200kg na HA, a w drugiej myślałem nad zastosowaniu rsm-u. Myśłałem na zastosowaniu rsm 32% w dawce około 150L na HA. Kiedy powinnem zastosować RSM, w jakiej fazie rośliny aby był najlepszy efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

32% RSM krystalizuje sie juz przy 0st C,

28% już podobno przy -17..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992mf    9

Witam, jakie dawki rsm 32 stosujecie w zbożach ozimych? Zalecane dawki przez puławy na pierwszy termin to max 156l rsm 28. Czy stosując w pierwszym terminie 200l rsm 32 nie przypali zboż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znajomy w zeszlym roku dawał 250l/ha 32 i nic nie bylo przypalone ja mysle ze te 200 litrow powinno wystarczyc tez w tym roku chce sprobowac na rzepak i zboza ale tyklo pierwsza dawke bo masz mniej obawy ze sie przypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

RSM można stosować na rośliny w fazie T3 ale trzeba zastoswować zamiast rozlewaczy węże rozlewowe. Aplikują RSM bezpośrednio na glebę zapobiegając przypaleniu roślin.

Edytowano przez ALBUZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

witam jakie końcówki stosujecie -polskie czarne z 7 otworami do tyłu

czy zielone np albuz z otworami skierowanymi w dół podobno mniejsze prawdopodobieństwo poparzenia ze względu na większą siłę kropli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Stosowaliśmy 4 lata rsm. Zrobiłem badania do pracy magisterskiej odośnie porównania nawożenia mocznikiem i rsm na 3 odmianach kukurydzy, dwa poziomy nawożenia czyli razem było 12 poletek. Rsm wyszedł gorzej. Badania były robione pod kontem kukurydzy na kiszonke odmiany Humex, Sumaris, Ułan. Oceniany był plon w t z ha, MTZ, zawartość białka i włukna w sieczce. W tym roku powtórze badania ale z rsm w gospodarstwie rezygnujemy powoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Opisz ile i w jakich fazach, jakimi przewodami zastosowales rsm w qq. Na ziarno z obserwacji wiekszych gospodarstw, qq woli rsm , lepszy plon i mniejsza wilgotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

jeśli chodzi o porównanie, to w moim przypdku rsm wypadł znacznie lepiej. Pszenicy gluten 38 , białko 15, na saletrze amonowej gluten 30 białko 14. plon porównywalny. Rsm-mniejsze straty bo 3 formy azotu. Szybkie przyswajanie. Ja osobiście zastanawiam się nad inhibitorem ureazy, który zmniejsza straty azotu. CZy ktoś stosował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

farmermf chcialbym w pierwszej dawce zastosowac rsm 28

 

pytanie czy moge dac na zamarznieta ziemie w nawożeniu pszenicy i rzepaku

 

i w jakiej dawce najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

bez problemu możesz dać. Optymalnie to na pierwszą dawkę 237 litrów rsm 28, jeśli nie stosujesz czegoś jeszcze np. siarczanu amonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Macie zbiorniki ponad 20tys litrów czy dopiero się przymierzacie lac RSM bo z tego co wiem to minimalne zamówienie to cała cysterna chyba że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja kupiłem 50 ton, 32% to mam;

stare szambo niby 18 tyś,

beczka niedawno kupiona 10 tyś,

beczkowóz też nie dawno kupiony 6 tyś,

5 zbiorników 1000 l,

opryskiwacz 4,2l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ktos z waszy uzywa tych koncowek do RSMu z potrojnej głowicy?? jak sie sprawują? Są 5 otworowe ale z małymi dziurkami. czy nie sa czsami za małe czy lepeij kupić czpien z wiekszymi otworami??

 

http://www.stozeksj....zesci/dysza.png

 

 

To pewnie głowica biardzkiego, też takie mam ale nawet nie mam tej dyszy do RSMu tylko wszystkie płaskostrumieniowe. Też się przymierzam do tego nawozu i muszę kupić jakieś rozlewacze. I tu się właśnie pojawia problem bo żadne nie pasują do tych głowic. Mają one inaczej umocowane uchwyty i nie można przekręcić innego kołpaka. Trzeba lekko spiłować te uchwyty na głowicy. Na razie kupiłem jedną dyszę na próbę i właśnie po spiłowaniu udało mi się ją założyć na głowicę. Chyba że by kupić gdzieś takie cieniutkie uszczelki, ale też nie mogę nic dopasować.

Ja mam zamiar kupić zwykłe rozlewacze 7-otworowe z kryzami. Te oryginalne końcówki 5-otworowe jak na zdjęciu ponoć nie za bardzo się spisują, niedokładnie rozlewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj