tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

milanreal1    319

Zbiorniki i pamiętaj o odpowiednich końcówkach do opryskiwacza oraz o wężach do RSM jak np będziesz dawać pogłównie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Panowie mam pytanie. wzeszły mi buraczki i czy mógłbym je potraktowac rsm? bo nic azotu nie dawałem pod korzen i teraz chce im go dostarczyc i nei wiem czy saletra czy rsm moge dac? a i zboza jare od jakiej fazy mozna prysakc rsm?

 

 

A i buraki cukrowe, żeby zastosować musze mieć węże czy nie?

Edytowano przez zuras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Również zastanawiam się nad zastosowaniem RSM32 w buraku cukrowym w fazie 6 liści w dawce 150l/ha (60kgN)~ma ktoś jakieś doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Zastanawiam się nad stosowaniem RSMu, pola jest 10ha głównie zboża - czy jest sens się pakować w to?

Opryskiwacz mam biardzki 400L 2011r, wiem że trzeba dobre końcówki kupić (ok 300zl), sprzedają go 25km ode mnie, tak myślę że woził bym sobie w tysiączkach na przyczepce samochodowej. Na sezon to ok 2,5t bym potrzebował.

Czy taki opryskiwacz nadaje się do RSM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę w jakich warunkach należy przechowywać RSM - czy zbiorniki muszą być dwupłaszczowe? czy zasadne jest stosowanie inhibitora ureazy? ja uprawiam pszenicę, rzepak, ziemniaki oraz kukurydzę - RSM zastosuję po dwie dawki w pszenicy i rzepaku, jedną w kukurydzy i ziemniakach przed siewem i sadzeniem - jakie polecacie rozpylacze do takiego zastosowania? teraz mam lechlera idk oraz idkt (ze specyfikacji wynika, iż nadają się do nawozów płynnych), ale specjalnie do nawożenia lechler poleca wachlarzowe FD, jakie rozpylacze Wy stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Inhibilator to tylko w qq jak planujesz dać całą dawke przedwschodowo RSM. Do zbóz i rzepaku nie ma sensu, ziemniak to nie wiem kiedy potrzebuje azotu.Rozpylacze 5,7, czy 8 otworowe.Jak masz komputer w opryskiwaczy to kryzę 1.5, a jak kolorami będziesz kupował rozlewaki to o największym wydatku, komp sobie ciśnienie wyreguluje. Zbiorniki narazie jedno płaszczowe, jak ochrona środowiska sie zacznie czepiać to schowasz zbiornik do budynku i zamkniesz drzwi najwyżej. :D Tu kupisz wszystko co ci trzeba, po 8.1zł wystarczające na początek

http://www.staben.pl/produkty.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Znajomy na pszenicę daję inhibilator.Zmniejszył dawkę RSM. Dysze kupiłem u Albuza czerwone chyba 8 otworków. Komputer robi resztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja mam pierwszy sezon za sobą, mam 7-dmio otworówe dysze stabena plus założone kryzy 1.2, ustawiamy dawkę jaką chce od 100 do 220 litrów, resztę robi komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

ja korzystam z wachlarzowych lechlera FD. Piękna sprawa dawałem za jedną chyba22 zł, ale równomierność oprysku niezależna od prędkość. Oczywiście mam w opryskiwaczu komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dziękuję za odpowiedzi, a zauważyliście jakieś uszkodzenia na roślinach? ja boję się szczególnie o rzepak i czy wszędzie wjadę opryskiwaczem, bo mam przy nim wąskie koła 300 (beczka 3600l) zastanawiam się czy już zawczasu nie dołożyć bliźniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Mam pytanie do kolegów którzy zastosowali rsm z inhibitorem ureazy. Czy zauważyli efekty, jeżeli tak to jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amadevsh    0

Tak czytam Wasze posty i każdy mówi tu o większych ilościach, a powiedzcie mi gdzie szukać ilość ok 1-2T tak na potrzeby 10ha bo chciałbym to wypróbować, a mowa tu o woj. śląskim. Tam gdzie nawozy biorę nie słyszałem, żeby mieli RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Musisz popytać tam co nawozy mają. Ja też podobny areał będę chciał RSMem rozlewać, tylko ciężko dobre końcówki do biardzkiego opryskiwacza dopasować. Tam co znalazłem RSM to też często od nich nawozy brałem i nigdy nie słyszałem żeby RSM mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Stosuje ktos z was RSM na łąki ? w jakich dawkac powinno sie rozlewac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Można przechowywać RSM np przez dwa lata. Pytam bo mniejsze ilości są u mnie nie dostępne, tak więc jak bym łykną cały zestaw to bym miał na dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jaką masz cenę? u mnie RSM32 1110zł/t brutto, chyba lepiej znaleźć jakiegoś wspólnika niż mrozić kapitał i inwestować w zbiornik, ewentualnie możesz się przerzucić na mocznik - N wychodzi niewiele drożej a tańsze jest magazynowanie i aplikacja (a ewentualnie możesz go sobie rozpuścić)

 

czy warto kupować dysze czy lepiej od razu zainwestować w węże?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

rsm bez problemu poleży 2 lata. Oczywiście 28 procent.

Co do węży ... Na początku poleciłbym dysze. Do fazy kłoszenia w pszenicy bez problemu... Polecam dysze grubokropliste fd lechlera. Sam stosuję i pierwsza klasa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a co z rzepakiem? porządne dysze kosztują tyle co węże, stąd właśnie moje pytanie o uniwersalność węży, gdyż większe oddalenie aplikowanego nawozu od belki również pozytywnie wpłynie na jej żywotność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

zwykłe najtańsze kołpaki rozlewowe zalatwiają sprawę 1 i 2 dawki w zbożu i rzepaku. 3 dawka na kłos przewodami. Belkę i tak uświnisz toteż zalecam codzienne zmycie jej wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

RSM poniżej 20 stopni Celsjusza ma ograniczone właściwości korozyjne?

 

jak sobie poradzić z pierwszymi dawkami? jeśli rośliny mają być suche i niezmrożone odpada poranny zabieg - jak w związku z tym wjechać z opryskiwaczem w pole?

 

dlaczego RSM nie nadaje sie do zasilania dolistnego?według producenta: "RSM 28 nie jest nawozem nadającym się do dolistnego dokarmiania roślin jakkolwiek niewielkie jego ilości, nawet przy grubokroplistych opryskach, mogą być tym sposobem zupełnie przypadkowo przyswajane. Dolistne dokarmianie związane zawsze z bardzo dokładnym pokrywaniem cieczą powierzchni liści i łodyg, nawet rozcieńczanym wodą roztworem saletrzanomocznikowym,może uszkadzać bądź osłabiać rośliny - a tym samym obniżać plony." a przypominam sobie wypowiedź rolnika wielkoobszarowego (wywiad dotyczący opryskiwacza), który do każdego zabiegu dodawał 10% RSM (woda i RSM w stosunku 9:1)

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

1 dawka idzie na oszronione rosliny, nawet czasem na snieg miejscami. Przed ruszeniem wegetacji. Druga dawka tylko na suche rosliny, 3 dawka przedodami nawet w deszcz robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
    • Przez gpkaz
      Może ktoś ma kontakt do osoby się tym zajmującej sprzedażą luzem siarczanu wapnia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj