GAbroo

120 - 140 km tylko której marki?

Polecane posty

GAbroo    0

Witam. Mam pytanie która marka najkorzystniejsza. Chodzi mi o nowy Ciągnik i proszę o pomoc w wyborze jeszcze sie nie zdecydowaliśmy na jaki ale proszę o opinię ciągników z tych stajni w mocach 120- 140 km chodzi mi o ceny ich ceny części awaryjność... Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZETOR FORTERRA 125 - 2010r. 164.900 pln brutto kolega ma już 3 lata i jeszcze nic

mu się nie popsuło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lopez    0

Zgadzam sie z przedmowca co do forterki ale jesli masz wiecej kasy do wydania to polecam ci John Deere a lub Fendta sa to solidne mocne i bezawaryjne ciagniczki ktore bardzo polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ale koledze chodzi o ciągnik z SDF. a nie zetory JD czy fendty.

 

według mnie najlepszy będzie deutz nigdy nie spodkałem się z tym ciągnikiem w pracy a jedyne co Ci mogę doradzić to nie bierz same... przynajmiej explorer90 to kupa szrotu:P (moim subiektywnym zdaniem)

 

a do tych zachwalaczy zetorka:P (u nas też mamy forterrę 10641) to tylko czekać aż minie czas 5 lat od zakupu (brany na SPO) i wio do wymiany, niby nic się nie dzieje poważnego ale jednak to nie jest to co powinno być, ciągle coś się dzieje a to półbiegi giną(małą awaria) a to pływak w baku się zacina i takich awarii było już u nas kilkanaście różnego typu niby nic a razi i zniechęca i gdy tylko będą pieniążki będzie zmiana na coś bardziej zachodniego niż czeskiego.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lopez    0

sorki rzeczywiscie niezauwazylem nio to z tych 3 marek polecam Deutza kuzyn ma juz trzeciego i bardzo je sobie chwali choc mowi ze ten 200konny jest bardzo paliwozerny :) ale mimo wszystko polecam a co do tego zetorka to moze akurat trafil na jakis wadliwy egzemplarz w moich okolicach duzo osob ma nowe zetorki proximy i forterry i bardzo je chwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Ja tez bym był za Forterrą, za nie duże pieniądze mozesz miec 130 kucyków tylko ze zetor jest 4 cylindrowy :) Deutz juz ma 6 garków i jest cięższy, dłuższy po prostu lepiej nim wykonywac ciężejsze prace. Jak dysponujesz większą kwotą to kupuj JD albo Deutz'a jak masz mniej funduszu to weź Forterre full z obciążnikami, tez bedziesz śmigał moze nawet bedziesz taniej jeździł bo teraz zetorki ekonomy sie zrobiły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAbroo    0

Kolega coś wspomniał o fendt'ach i JD ale mnie osobiście nie podobają sie one ;p jakoś napaliłem sie na Deutza bo mi sie podoba ale jest skubaniec lżejszy od NH które można dostać za mniejsze pieniądze ale nie wiem jak jest z ich awarysnością bo u mnie jest teraz buch na NH juz na wsi (36 rodzin) jest około 7 NH a mnie sie wcale to nie podoba... Więc tu pyanie o awaryjność deutzfahrów i jak sobie dają rade w ciężkich pracach?

 

a co do Zetorków też mi sie nie podobają :):lol: (wybredny jestem) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Wielkiej różnicy nie ma między tymi markami poza ceno,wszystkie są na jednakowym poziomie.Znajomy ma DF 120 km i chwali sobie przedewszystkim wygode i komfort pracy.A zetorka niema co tak chwalić ,szału niema.Kolega ma niecałe 2 lat zetora 9641 i już silnik robił a to hamulce zgineły,pompa paliwowa 2 razy siadła.A wracając do tematu z tych 3 wybierz tego który ci się najbardziej podoba,bo w jakości są takie same -znam trochę temat.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian67    6
Napisano (edytowany)

JD 6630 Premium

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Przecież to wszystko jest to samo. Co do awaryjności to jak masz jakąś inna markę do wyboru to bierz inną. Nasz Iron ma 600 mth w lekkich pracach a już drugi raz na serwisie stoi :lol: Po za tym ciągnik ten jest nie wygodny, łatwo łamliwe elementy w kabinie. Wykonany też niedbale. Kable powpychane na chama, źle podłączona klima.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAbroo    0

Avendrion co do twoich problemów to jest wina firmy która składała ciągnik... W polsce czy w innym kraju lub "fabryce" pośredniej a do Same to słyszałem ze one lipne są (d urzytkowników bo u mnie ma kilku je i nie chwalą) mimo iż są w spółce z Lampo i DF i jakoś do mnie tez przemawia bardziej DF jego wykonanie mnie bardziej przekonuje i opinie użytkowników.. ale proszę o kontynuacje tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:lol:@GAbroo Avendrion ma troche racji w tym co powiedział że nie są to Ciągniki z najwyższej półki ale moim zdaniem swoją prace wykonują należycie. Sam jestem posiadaczem mniejszego brata silver 105 jest to ciągnik w 6 cylidrach i jak narazie nie było z nim problemów a mam już do 4 latka i jak bede zmieniał to tez na coś z rodizny SDF.


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

bierz DF nie pchaj sie w NH co raz częściej spotykam się z opinią że są prze reklamowane i dość awaryjne w nich są elementy elektroniczne ja mam używanego DF więc nie mogę się wypowiedzieć o nowych ale mój robotę robi nie narzekam na rok robi 250-270 mtg drobne usterki się zdarzają ale nie ma bez awaryjnych sprzętów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Farmer jak to nie w tym dziale co trzeba? Wracając do tego co pisałem wyżej można jeszcze dopisać że silniki Deutza nie są zbyt oszczędne.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

ja znowu słyszałem bo w okolicy sa DF nowiutkie kilku miesięczne to ze poprawiły sie ze spalaniem, te starsze wiem ze lubiły paliwo ale jak masz odpowiedni sprzet do niego to napewno nie bedziesz narzekał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAbroo    0

FarmerF10244C1 temat w jak najbardziej odpowiednim dziale bo mi chodzi o co.ś z Marek Same/DF/Lamborghini a więc wracając do tematu to Kasy na taki ciągniczek mam coś koło 200 tysiaków wiadomo +/- 20k.. a co ma robić? Agregat 4.20 m szerokości, ciężka tależówka szer ciągnika nie wiem ile dokładnie ale jego szerokość zakryje i pług 4-skiba obracalny na jak największych skibach (kverneland najprędzej) bez pakomatu sam pług... na ziemiach między 2-6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak patrząc po forum Ci rolnicy to prawdziwi ekolodzy. :lol: Chcą kupować ekologiczne oszczędne ciągniki. :lol: Ja bym, aż tak nie patrzył na to ile pali, tylko na to który ma lepsze rozwiązania oraz w którym lepiej odnajdujemy się w kabinie i ogólnie lepiej nam się jeździ. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Paliwo taniutkie może palić :lol: Co do odnajdowania się w kabinie koncernu SDF to też za dobrze nie jest, może inaczej to wygląda z multifunkcyjnym podłokietnikiem ale bez niego to słabo. Daleko trzeba sięgać do ehru. Za to można poczuć się jak dziecko gdy siedzi się w ciągniku i jest pełno kolorowych wajch i przycisków :lol:

W tej kasie to w przedziale 120-140KM będzie cięzko coś znaleść. Może coś z Lambo ale wątpie, chociaż te 120KM w podstawie pewnie pójdzie wynegocjować.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież te ciągniki to praktycznie to samo. Mają inne rozwiązania techniczne? Jesli nie, to bierz tego, który najtańszy lub jaki Ci się kolor podoba.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Dilerzy nie zawsze sprzedają wszystkie trzy marki, więc kupuj tą, która jest najbliżej, bo one niczym się nie różnią! Bliżej - wiadomo, tańszy serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj